Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Cybex-House Komentarze


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dzięki dziewczyny. Kuchnia od stolarza więc trochę się bałam jak wyjdzie, ale jest super.

Zastanawiałam się też cały czas czy nie przegięliśmy z tą żółtą szafką. Zdecydowanie zdominowała kuchnię, nawet blat się tak nie rzuca w oczy na pierwszy widok. Ale jest ok. Dojdą jeszcze kolorowe krzesła, kiedyś stół z blatu ;) Dodatki i będzie dobrze.

 

Servo można kupić w ikei, nasz jest akurat od stolarza, ale one są chyba identyczne. Włącza się go do kontaktu. Wogóle ze wszystkich sprzętów podłączana " z kabelka" jest tylko indukcja.

 

My zrezygnowaliwsmy z koszy blumowski do servo. Już nie pamiętam czy to było 250, 300 czy 400zł, ale i tak miazga. Kwadratowe idealne do segregacji śmieci kosze ma przecież Ikea, za 70 zł będą 3 kosze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :D

Układ właściwie był naturalny, coś tam próbowałam kombinować i zmieniać, ale zawsze wracałam do wersji nr 1 :) Ikea Planner był bardzo pomocny. A na koniec pan Jander architekt zaproponował, że rzuci jeszcze okiem na moje wypociny. Dodał drewno w wysokiej zabudowie i wyszperał te mdfy 3D, a i zaproponował cokoły w kolorze podłogi, że niby kuchnia nabierze lekkości i wg mnie tak jest ;) I poszło.

 

Trzeba szperać i szukać kilku-kilkunastu wycen. Ja mam fajną kuchnię za normalne pieniądze, a co najważniejsze, nie musiałam rezygnować z jakości- wszędzie są blumy, dużo szuflad, b dużo aventosów w tym dwa duże Aventosy HL i plus servo.

Oczywiście raz jeszcze dzięki dla Sylwii za namiar na wymarzony blat w baaardzo rozsądnej cenie.

 

Teraz szukam listew przypodłogowych białych, prostych kanciastych za ludzkie pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tataraczku, to będzie moment!

 

Temat podjazd i taras. Ojciec się odgraża, że w pażdzierniku położy nam kostkę. Dobrze by było, bo później możemy ugrzęznąć w błocku.

Podjazd ma wyglądać mniej więcej tak:

http://lh4.ggpht.com/_3Ai8nBosG8c/SoUjEjcY9wI/AAAAAAAAAIs/Skc6poU5lhw/s720/FRONT1.jpg

 

POdjazd i wejscie z tej samej kostki? POdjazd drobniutki, wejście płyty?

Kostka będzie chyba jednak taka drobniutka jasnoszara, a na taras nie wiem co dać. Ostatnio myślałam o płytach chodnikowych nawet, ułozonych równo, bez przesunięcia. Architekt marudzi, że będzie za szaro i namawia na coś piaskowego. Ale ja jakoś nie jestem przekonana...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oszsz... parę dni mnie nie było, a tu taaakie postępy!! Olguś - pięknie!

Mam oczywiście milion pytań, ale bez macania się nie obejdzie :popcorn:, więc nie będę się teraz rozpisywać ;)

 

A kosteczkę jaką planujesz - nie Gladio?

Co na taras? Widziałaś te duże płyty z Jadaru?

 

 

Mila - nie chcesz czasem reszty styropianu, która nam została? Podłogowy z Kolgrostu. Machnęliśmy się przy zamawianiu i mam dużo płyt 4cm i 5cm. Rozpakowane, gdzieniegdzie nadkruszone i ciut brudne, ale oddałabym za bezcen.

 

Sylwia, zorientuję się i dam znać.

 

nie kupuj teraz styro na ściany, bo gdzie go będziesz trzymac, jak będziecie robić wylewki? to są potworne ilości. ja miałam ponad 100 paczek i w całym domu je omijaliśmy.

 

na podłogi miałam Genderkę i Termoorganikę (2 grubości, 2 producentów - tak wyszło) - kupowane w hurtowni, bo to ilości są nieszalone. na elewacji mam Neographite 0.033 - kupowane przez internet (allegro, ale gościa tam teraz nie ma) z dostawą od producenta, wyszło najtaniej, a ilości szalone. wełnę mamy Isover supermatę - kupowaną przez domenergooszczedny.eu.

 

Dzięki za info :) Z wstępnych rozważań chyba mi te same typy wyszły. Twoja podłogowa termoorganika, to ta "plus", najcieplejsza?

 

Zastanawiam się tylko czy elewacyjny na pewno grafit czy jednak taniej i zwykły biały - nie wiem jakiego rzędu są różnice, bo jeszcze nie liczyłam ile mi potrzeba :rolleyes:

 

Robił ktoś może takie porównanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OTwoja podłogowa termoorganika, to ta "plus", najcieplejsza?

 

Zastanawiam się tylko czy elewacyjny na pewno grafit czy jednak taniej i zwykły biały - nie wiem jakiego rzędu są różnice, bo jeszcze nie liczyłam ile mi potrzeba :rolleyes:

 

Robił ktoś może takie porównanie?

 

nie, termoorganikę na podłodze mam zwykłą.

 

co do elewacyjnej - porównywałam "rozreklamowany" biały z szarym neographitem i wyszła mi różnica ok. 2-3 tyś. - biorąc pod uwagę skalę przedsięwzięcia, jakim było ocieplenie elewacji - różnica pomijalna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Mila, oczywiście zapraszam na macanko :)

 

Styro u nas wyszła różnica ponad 2 tys.

 

W ogóle ostatnio usłyszałam dwie niezależne opinie od osób, które się nawzajem nie znają, ale studiowały na Politechnice Łódzkiej, że styro powyżej pewnej grubości nie ma sensu jeśli chodzi o izolacyjność. Ponoć jest taki wzór na przewodzenie ciepła i styro powyżej 18 cm jest nieuzasadniony. O co chodzi?

Stare wiadomości na PŁ czy dobry marketing ludzi od styro? Zgłupiałam.

Muszę chyba zarwać nockę i przekopać net.

 

Z Gladio nie zrezygnowałam, chociaż ojciec ostatnio narzekał na jakość. Tzn nie jeśli chodzi o wytrzymałość, bardziej estetykę- ponoć dużo wykwitów wapiennych itp. Jak się nie trafi na świeżutką partię- kostka wygląda kiepsko. Nie wiem co robić, bo ta drobna kostka jest dość droga, a w gladio jest w normalnej cenie.

Cały czas jeszcze rozważam Spartę z Gladio.

Jadaru nie bardzo brałam pod uwagę, bo ojciec z nimi nie współpracuje = nie ma upustów, a ja oglądam każdą złotówkę z obu stron dokładnie za nim wydam teraz na finishu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olgo, kuchnia wyszła rewelacyjnie. Żółta szafka jest fajnym pazurem :) A do tego piękne zoom-y. I cały czas zapominam napisać o cudnej czerwonej tapecie w groszki :) Córka pewnie zachwycona :)

 

Z tego, co zrozumiałam Twój tata zajmuje się brukarstwem tak? Orientujesz się, jakie są ceny robocizny na rynku? Dostałam wycenę i wolałabym, żeby można było taniej zrobić, ale może to ceny rynkowe - 30 zł za kostkę, 10 za korytowanie/niwelację, 10 za wykonanie podbudowy, 30 za mb obrzeży i krawęzników. I do kanalizacji deszczowej - 40 zł za mb ułożenia rur drenarskich, 500 zł za studnię chłonną 1,5m3. Jakbyś mogła spytać Tatę, czy te stawki są w normie czy nie byłąbym wdzięczna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miluś, zdaje się, że właśnie o taką kosteczkę mi chodzi jak u Yuczki.

 

Planowaliśmy 20cm zwykłego styro, ale może się okazać, ze nam się nie zmieści. I wtedy nie wiemy co zrobić. Czy zostać przy 18 cm białego czy inwestować w szary.

 

Spirea, rozumiem, że piszesz tylko o kosztach robocizny, bez materiału?

 

Ojciec bierze zwyczajowo 35-40zł/m2 układania kostki na gotowo. Tzn. Korytowanie, podbudowa, zagęszczanie i układanie. Ew. ok 11-13 zł za mb krawężnika. Takie stawki obowiązują u nas w regionie. Nie wiem, może u ciebie grunt trudniejszy...

 

Ew, ok 95-100zł za m2 za wszystko- kostkę, wszystkie materiały i robociznę. Pod warunkiem, że kostka nie jest z wyższej półki, bo wtedy za samą kostkę trzeba zapłacić ponad 60zł !

Nie wiem, czy taka ostatnia opcja nie jest najkorzystniejsza. Chyba, ze masz dostęp do taniego piachu cementu itp. Tak, nie martwisz się czy zabraknie czy zostanie i ile zapłacisz za transport, nie musisz kupować kostki na pełne palety itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo, o mnie mówią:cool:

Kostka jest ok:yes: Jestem baaardzo zadowolona:yes:

Co do styropianu...

Planujesz kupić jakiejś konkretnej firmy? Jaka to różnica w cenie?

Przy założeniu np. termoorganiki 20 cm zwykłego styro (lambda 0,044) da Ci takie same parametry jak ok. 15 cm szarego (lambda 0,032) więc przy 18 szarego będzie full wypas, nawet w porównaniu z planowanymi 20cm.

Ale każda firma ma inne trochę współczynniki, zależy, co chcesz kupić łatwo to przeliczyć;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tapeta czerwona w białe grochy rewelacja-oj szkoda,że nie mam dziewczynki ,pięknie!!!

No i gratuluję kuchni,bardzo fajny pomysł z tym blatem drewnianym(paskiem) w wysokiej zabudowie.Co do żółtych szafek to ja nie za bardzo,ale muszę się przyjrzeć z dalszej perspektywy.

I widzę ,że masz antrsolę przy schodach? jak chcesz ją wykończyć,ja miałam podobnie ,zabudowaliśmy,aby mieć dodatkowy pokój,poza tym nie mieliśmy pomysłu na jej wykończenie-nazywaliśmy to kominem.Z jednej strony żałuję ,dlatego będę śledzić jak Ty sobie wykończysz :)

Aha i łądne podłogi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olga, ja kiedyś wyczytałam (w "fachowej" prasie, ale nie pamiętam, gdzie dokładnie), że powyżej 18 cm styro to zyski z lepszej izolacji są tak znikome, że właściwie nie przekładają się na pieniądze. Ale to było napisane ileś tam lat temu, kiedy domy ocieplano 5 cm styro, a koszty ogrzewania były dużo niższe, nikt sobie nie zawracał głowy odzyskiem ciepła z wentylacji, a potrójne szyby w oknach pewnie też by uznano za nieopłacalną inwestycję ;)

 

myśmy planowali 20 cm styro, a ponieważ cenowo szary lokalnego producenta wyszedł mi lepiej niż podstawowa termoorganika, to stwierdziłąm, że biorę szary, i jeśli nawet te jego deklarowane 0.033 wyjdzie w praktyce 0,038 to w domu będzie ciepło (bo jest 20 cm styro! pilnowaliśmy wykonawców itd.).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Słuchajcie,

MIESZKAMY od piątku!!!!

W sobotę przeżylismy najazd przyjaciół.

Od niedzieli w domu urzędują także dzieci i są zachwycone! Hanka sobie zwiedzała, Janek często ze mną jeździł na budowę więc czuje się jak w domu, chociaż nie wiem czy do nich dociera, że teraz to nasze miejsce na ziemi. Do nas to jeszcze nie dociera!

 

Wszędzie jest daleko. Kuchnia wielka. W sb. większość imprezy odbyła się w kuchni i 20 ludzia spokojnie się zmieściło. Po co taki duży dom budowaliśmy?

 

W domu ciepło, piec działa, nie obyło się bez przygód, ale o tym innym razem.

Nie mamy drzwi wew. konieczne są do garażu (znaczna różnica temp.) i do łazienki.

Brak górnej łazienki jest upierdliwy, dlatego musimy ją zrobić jak najszybciej.

Filtry zajęły prawie całe pomieszczenie gosp. przy garażu!!! Ale śmigają i nareszcie jest porządna woda.

 

Mam wrażenie, że kuchnia żyje własnym życiem :) Ciągle uczymy się jej dźwięków. Ciągle coś pika i jeszcze nie rozróżniamy co, więc za każdym razem nerwowo się rozglądamy o co chodzi.

Indukcja jest rewelacyjna! Brakuje mi tylko możliwosci szybkiego wyłaczenia jednego pola. Tzn, gdy jedno jest w użyciu-to nie ma problemu, po prostu wyłączam całą płytę, ale jeśli korzystam z kilku pól i chcę wyłączyć szybko jedno- to jest klops-muszę wciskać paluchem aż zjedzie moc np. z 9 do 0.

 

Lodówka jest super cicha, ale już wiemy, że będzie potrzebna druga w spiżarni. Póki co idzie zima i garaż będzie świetną lodówką ;)

 

Generalnie jest super, ale tak jakby jawa we śnie :D

Zdjęcia wkrótce- nie wiem gdzie jest aparat :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...