Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kocioł Junkers Cerapur Smart ZSB 14-3C w praktyce


lukasz_p

Recommended Posts

Mam zamontowany reduktor ciśnienia wody ustawiony na 3bar. W momencie podgrzewania wody w zbiorniku ciśnienie na manometrze reduktora ciśnienia wzrasta do 8-8,5bar. Czyli tak naprawdę reduktor nic tu nie daje i powodem uszkodzenia wymiennika mógło być spowodowany podgrzewaniem wody w zbiorniku i co za tym idzie wzrostu ciśnienia w instalacji wody
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Wzrost ciśnienia w instalacji wodociągowej w trakcie grzania zasobnika zdaje się wskazywać bądź na brak naczynia wzbiorczego na instalacji wodociągowej bądź na nieprawidłowe ciśnienie wstępne w naczyniu lub też za małe naczynie wzbiorcze. Na marginesie trochę zaśmiecasz wątek bo całość twoich problemów zdaje się nie mieć nic wspólnego z rodzajem kotła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzrost ciśnienia w instalacji wodociągowej w trakcie grzania zasobnika zdaje się wskazywać bądź na brak naczynia wzbiorczego na instalacji wodociągowej bądź na nieprawidłowe ciśnienie wstępne w naczyniu lub też za małe naczynie wzbiorcze. Na marginesie trochę zaśmiecasz wątek bo całość twoich problemów zdaje się nie mieć nic wspólnego z rodzajem kotła.

 

nie mam naczynia wzbiorczego, a gdzie powinno być zamontowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokojowym możesz ustawić żądaną temp. pomieszczenia, a kocioł sam sobie dobiera temp zasilania, przypuszczam że uwzględnia przy tym temp. powrotu. Algorytmu pracy kotła nie zna pewnie nawet polska pomoc techniczna junkersa, więc mała szansa że ktoś ci coś więcej powie, bo prawda jest taka że do zaprojektowania i eksploatacji instalacji informacja ta jest w zasadzie zbędna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokojowym możesz ustawić żądaną temp. pomieszczenia, a kocioł sam sobie dobiera temp zasilania, przypuszczam że uwzględnia przy tym temp. powrotu. Algorytmu pracy kotła nie zna pewnie nawet polska pomoc techniczna junkersa, więc mała szansa że ktoś ci coś więcej powie, bo prawda jest taka że do zaprojektowania i eksploatacji instalacji informacja ta jest w zasadzie zbędna.

 

A Twoim zdaniem ten kocioł z którym sterownikiem będzie lepiej działał bo zdania na forum są podzielone - dom 100m2 100% podłogówka piętrowy dach płaski.

 

Chciałem go dać z tym nowym pogodowym CW 100 a czujnik temp.zew.podłączam wtedy bezpośrednio do kotła bo kotłownie mam od strony północnej. Tylko tak się zastanawiam jak to będzie wsio działać z kominkiem który mam w salonie i gdzie mam przewód do sterownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działał będzie dobrze z jednym i drugim, ale pogodówka to bardziej stabilniejsza temp. bo kocioł reaguje wtedy na zmiany temp. zewnętrznej co przy podłogówce z uwagi na jej bezwładność cieplną ma znaczenie. Natomiast przy tak małym domu, jeżeli jeszcze dobrze ocieplony to rozważyłbym ktoryś inny model Junkersa o niższej mocy minimalnej albo Immergasa z mocą minimalną na poziomie 1,9kW, bo jest duża szansa że Smart będzie taktował.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma mniejszej mocy, ale okolice 2,5kW to bardzo dobry wynik. Ten Junkers to dobry wybór. Sam mając do wyboru Immergasa i Junkersa wybieram tego drugiego. No chyba, że ma być naprawdę tanio, to wtedy Immergas.

 

Mnie też się wydaję że w tej chwili to najlepsza opcja. A z jakim sterowaniem go bierzesz i jakim zasobnikiem?

Tego Immergasa też ludzie na forum chwalą a orientujesz się ile mniej wiecej jest tańszy od smarta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też się wydaję że w tej chwili to najlepsza opcja. A z jakim sterowaniem go bierzesz i jakim zasobnikiem?

Tego Immergasa też ludzie na forum chwalą a orientujesz się ile mniej wiecej jest tańszy od smarta?

 

tańszy ok. 1000. zł. temat przerabiałem niedawno. wybrałem Immergasa. Co do sterowania do wersja 5C wymaga innego sterownika na innej szynie z tego co pamietam, taki chyba dotykowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz jest ten CW100 wlasnie wie ktos jak to sie sprawuje przy polaczeniu ze smartem?

 

różnica spora tez sie zastanawiam nad tym immergasem ale wykonawca nie chce nic poza junkersem a ja juz nie chcec mieszac za bardzo a napisz mi tylko jak sterujesz tym wszystkim?

 

na razie nie mam go jeszcze zamontowanego ale bede sterował pogodówką Carv2...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też się wydaję że w tej chwili to najlepsza opcja. A z jakim sterowaniem go bierzesz i jakim zasobnikiem?

Tego Immergasa też ludzie na forum chwalą a orientujesz się ile mniej wiecej jest tańszy od smarta?

CW 100 albo CW400 (dotykowe przyciski i większy ekran).

 

tańszy ok. 1000. zł. temat przerabiałem niedawno. wybrałem Immergasa. Co do sterowania do wersja 5C wymaga innego sterownika na innej szynie z tego co pamietam, taki chyba dotykowy

Immergas tańszy o około 700zł (3700 vs 4400).

5C ma te same sterowniki, przewód 2 żyłowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie masz zaworu zwrotnego bezpośrednio przed zasobnikiem, to w dowolnym miejscu na przewodzie wody zimnej za wodomierzem. Jeśli masz zawór zwrotny przed zasobnikiem, to pomiędzy zaworem zwrotnym, a zasobnikiem.

 

mam tylko zawór odcinający wody zimnej do zasobnika, czyli tak naprawdę mogę zamonotować za wodomierzem i zaworem antyskażeniowym w garażu, czy do zamontowania jest potrzebna cała grupa bezpieczeństwa czyli zawór bezpieczeństwa 6bar plus manometr i zbiornik przeponowy ?

Edytowane przez prezes413
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...