Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kocioł Junkers Cerapur Smart ZSB 14-3C w praktyce


lukasz_p

Recommended Posts

mam tylko zawór odcinający wody zimnej do zasobnika, czyli tak naprawdę mogę zamonotować za wodomierzem i zaworem antyskażeniowym w garażu, czy do zamontowania jest potrzebna cała grupa bezpieczeństwa czyli zawór bezpieczeństwa 6bar plus manometr i zbiornik przeponowy ?

 

W takim razie powinno być zamontowane za zaworem odcinającym (żebyś nigdy przypadkiem nie odciął naczynia od zasobnika). Przydałoby się całą grupę jeśli nic nie masz, najlepiej kupić uchwyt do grupy bezpieczeństwa z manometrem, odpowietrznikiem i gwintem do naczynia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Mam taki kocioł ale wersje 5C sterownik cw 400, dom stoi pusty, utrzymuje temperaturę 18 stopni, nie ma narazie wody użytkowej. Regulacja ustawiona na czujnik temperatury zewnętrznej. Kocioł chodzi praktycznie cały dzień, ok 14 - 20 % mocy( przez dobę*miał*jeden start). Kiedy przestawiłem na punkt pomiaru w pokoju, kocioł*po osiągnięciu 18 stopni (a nawet więcej bo było słonecznie, sterownik pokazywał 20) odrazu zgasił piec. Zastanawiam się*czy podnieść*wartość wpływu pomieszczenia (wyrażana w K zakres od 1 do 10, ustawione na 3) czy przełączyć na stałe na czujnik temp. w pomieszczeniu. (zależy mi na mniejszym zużyciu gazu gdyż*korzystam z butli) Nadmienię że sterownik zainstalowany na ścianie na dole w salonie, głowice otwarte maksymalnie. Na górze jest cieplej, tam reguluję*głowicami. Generalnie nie mam problemu z temperaturą*w pomieszczeniach tylko zastanawia mnie ciągła praca kotła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

różnica spora tez sie zastanawiam nad tym immergasem ale wykonawca nie chce nic poza junkersem a ja juz nie chcec mieszac za bardzo

Kompletnie nie rozumiem, że sobie pozwalacie na takie grymasy ze strony wykonawców . Na głowę wam ten instalator wlezie. Kto płaci za usługę, kto będzie mieszkał, użytkował kocioł i płacił rachunki? Ludzie, ogarnijcie się ! DECYZJE NALEŻĄ DO WAS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie jest instalator tylko moj generalny wykonawca ktory pozniej mi daje gwarancje 5 lat na wszystkie instalacje. Czy Wasi instalatorzy tez daja takie gwarancje?

Dodatkowo po prostu wybudowal juz iles tam domow z piecami Junkersa z ktorymi nie bylo zadnych problemow i sie boi wchodzic w innego mniej znanego producenta. Moge wziasc to na siebie i zaoszczedzic na immergasie kilka stow ale potem jak sie cos spierdzieli to bedzie spychologia juz nie wspominajac ze pewnie i tak mi jest w stanie zalatwic lepsza cene na junkersa porównywalnie w porownaniu do tego jaka ja bym dostal na immergasa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teres to jest ta biała rura która z zimną wodą dochodzi do zasobnika tam nie widzę zaworu zwrotnego, tylko jest zawór kulowy i tam nie wstawie nic za mało miejsca, więc grupę bezpieczeństwa dał bym wtedy za zaworem antyskażeniowym zdjęcie 2 tam gdzie jest ten trójnik jakbyś mógł odpowiedzieć czy będzie dobrze?

CAM02927.jpg

CAM02930.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@prezes413

dobrze jak dobrze... pamiętaj żeby nigdy nie zakręcić zasobnika jak będzie grzany (zdemontuj rączkę motylka z zaworu). Naczynie spełni swoją rolę w takiej wersji, którą proponujesz. Bezpieczniej byłoby przerobić podejście do zasobnika.

 

A naczynie przeponowe dać ilu litrowe zbiornik ok 150 l? ewentualnie jakie polecasz?

Edytowane przez prezes413
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A naczynie przeponowe dać ilu litrowe zbiornik ok 150 l? QUOTE]

 

A i jeszcze jedno pytanie do teres np. nie zamknę wody zimnej na zbiornik tam gdzie mam zawór i zdemontowałem motylka, ale co w sytuacji gdy wystąpi awaria w wodociągach i nie będę miał wody lub zamknę dopływ wody w garażu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was ma sterownik pogodowy CW100 ?

Mi właśnie taki zainstalował hydraulik, ale ma on strasznie ubogie możliwości konfiguracji.

 

Ktoś z Was już go konfigurował ?

Jak w tym sterowniku interpretować parametr "Wpł. pomiesz. " od 0 do 10K ?

Edytowane przez sholyjer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpływ pomieszczenia jest uwzględniany jeśli temperatura jest niższa lub wyższa od zadanej. Przykładowo, jeśli masz nastawioną temperaturę na 20 oC i jest taka temperatura to wg krzywej kocioł grzeje wodę do 40 OC. Jeśli temperatura pomieszczenia będzie wynosić powyżej 20 oC to przy nastawie wpływu na 3K kocioł puści w instalację wodę o temperaturze 37 oC. Przy 5K da 35 oC czyli 5 oC niższa niż wynika z krzywej grzewczej. Tak mam w Buderusie GB072 że sterownikiem RC35 ale logika Junkersa jest taka sama.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpływ pomieszczenia jest uwzględniany jeśli temperatura jest niższa lub wyższa od zadanej. Przykładowo, jeśli masz nastawioną temperaturę na 20 oC i jest taka temperatura to wg krzywej kocioł grzeje wodę do 40 OC. Jeśli temperatura pomieszczenia będzie wynosić powyżej 20 oC to przy nastawie wpływu na 3K kocioł puści w instalację wodę o temperaturze 37 oC. Przy 5K da 35 oC czyli 5 oC niższa niż wynika z krzywej grzewczej. Tak mam w Buderusie GB072 że sterownikiem RC35 ale logika Junkersa jest taka sama.

 

Czyli jak dobrze zrozumiałem, korzystając z tej funkcji mogę "wpłynąć" na obniżenie temperatury w instalacji o kilka stopni jeżeli z ustawionej krzywej pomieszczenie wzorowe jest przegrzewane ? I odwrotnie, mogę podnieść temperaturę wody w obiegu o kilka stopni (0...10) do chwili aż nie jest osiągnięta temperatura zadana na sterowniku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakich ustawień Ci brakuje? Bo według mnie ma prawie wszystko czego potrzeba.

 

1. Brak możliwości sterowania cyklem grzania CWU - woda się grzeje tylko w godzinach kiedy chodzi ogrzewanie. A ja mam ustawione utrzymanie stałej temperatury przez cały dzień.

 

2. Nie widzę tutaj wybory krzywej, albo nie do końca to rozumiem. Ustawiłem krzyw. optymalną, ale nie ma tutaj nr. krzywej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak dobrze zrozumiałem, korzystając z tej funkcji mogę "wpłynąć" na obniżenie temperatury w instalacji o kilka stopni jeżeli z ustawionej krzywej pomieszczenie wzorowe jest przegrzewane ? I odwrotnie, mogę podnieść temperaturę wody w obiegu o kilka stopni (0...10) do chwili aż nie jest osiągnięta temperatura zadana na sterowniku ?

Dokładnie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Brak możliwości sterowania cyklem grzania CWU - woda się grzeje tylko w godzinach kiedy chodzi ogrzewanie. A ja mam ustawione utrzymanie stałej temperatury przez cały dzień.

 

2. Nie widzę tutaj wybory krzywej, albo nie do końca to rozumiem. Ustawiłem krzyw. optymalną, ale nie ma tutaj nr. krzywej.

 

1. I w godzinach kiedy nie ma w ogóle CO, nie grzeje CWU? Pewnie niemiecka oszczędność,

2. Nie ma numeru krzywej to fakt, wszystko ustawiasz ręcznie w menu obiegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

 

Nie będę ukrywał, że nie przebrnę przez ten wątek, bo czasu mało, a muszę zrobić to "doraźnie" w domu rodziców.

Proszę o ustawienia optymalne dla kotła ze sterowaniem pokojowym i czujnikiem zewnętrznym. Dom 120m, same grzejniki.

 

To nie z lenistwa, a z braku czasu.

 

Bardzo dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...