Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kocioł Junkers Cerapur Smart ZSB 14-3C w praktyce


lukasz_p

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Sugerujesz, że wszystko wróci do normy gdy już będzie dom zamieszkany ?

Nadal podkreślam, że podłogówka (która jest tylko częściowo położona w domu, reszta grzejniki) i cwu nie są nawet włączone, a temp. była ustawiona na 11`C.

 

Spalanie powinno być niższe. Ale cudów nie oczekuj. Trochę za mało dałeś izolacji na ścianę..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam jednofunkcyjny piec Junkers Cerapur Smart ze sterownikiem pogodowym CW100. Mam pytanie o funkcję "urlop" - jaką temperatura w pomieszczeniu jest utrzymywana gdy funkcja jest włączona i czy można ją jakoś regulować/zmienić?

Nigdzie w instrukcji nie ma o tym mowy. Na forum też nie znalazłem informacji. Bardzo proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie po takich postach widać, jakie zaufanie mają servisy u użytkowników ich kotłów.

 

nie wiem jak to jest w CW100 ale w FW200 po ustawieniu daty rozpoczęcia i daty zakończenia wybiera się jaka tryb ma być aktywny (tryb grzania, tryb obniżenia, tryb przeciwzamar.) oraz jaka ma być utrzymywana temperatura CWU.

 

w tym sterowniku powinno być chyba podobnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiń myśl z zaufaniem...

 

Co tu rozwijać?

Użytkownicy kotłów gazowych wolą zadawać pytania tutaj na forum, niż dzwonić do serwisantów. Widocznie mają powody by bardziej wierzyć forumowiczom niż serwisantom. Często (choć nie zawsze oczywiście) serwisanci nie mają wiedzy na pytania, które zadają im bardziej wtajemniczeni użytkownicy. Serwisanci rzadko umieją zaprogramować optymalne ustawienia, właściwe dla danej instalacji.

Dowodów na forum mnóstwo, choćby ten wątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie serwisant do którego dzwoniłem odsyłał mnie do Junkersa, bo "nie znają szczegółowych parametrów" sterowników...

Ale w końcu (wysłałem kilka maili do serwisów w Polsce) odpowiedzieli mi z Poznania:

"Program Urlop to określone w czasie obniżenie temperatury ogrzewania w cyklu

całodobowym. W przypadku aktywacji funkcji urlop urządzenie będzie grzało

do temperatury nastawionej w standardowym programie obniżenia temperatury i

będzie tę wartość utrzymywać przez 24h aż do zakończenia - daty końcowej

programu Urlop. Temperaturę obniżenia ustawiamy w standardowym trybie

programu grzanie/ obniżenie"

Oczywiście CWU też nie grzeje.

Wstawiam odpowiedź, bo może ktoś jeszcze będzie szukał takiej informacji.

Dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tu rozwijać?

Użytkownicy kotłów gazowych wolą zadawać pytania tutaj na forum, niż dzwonić do serwisantów. Widocznie mają powody by bardziej wierzyć forumowiczom niż serwisantom. Często (choć nie zawsze oczywiście) serwisanci nie mają wiedzy na pytania, które zadają im bardziej wtajemniczeni użytkownicy. Serwisanci rzadko umieją zaprogramować optymalne ustawienia, właściwe dla danej instalacji.

Dowodów na forum mnóstwo, choćby ten wątek.

 

Napisałem do Junkersa a nie serwisanta. Jest dział techniczny i można do nich dzwonić. Ja nigdy z serwisantem nie rozmawiałem, bo wiem że się nie dodzwonię a jak się uda po 30 próbach to nie będzie nic wiedział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czekam obecnie za puszczeniem gazu i chciałbym rozpocząć wygrzewanie posadzki, mam sterownik CW400 i kto włącza czy ewentualnie reguluje ten program - serwisant który będzie kocioł uruchamiał czy ja też mam dostęp do tego menu żeby to zrobić (kocioł jeszcze do końca nie podłączony przez instalatora)?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie ogólne:

 

W jaki sposób (skąd-dokąd) poprowadzić kabel ( i jaki) aby móc od początku korzystania z instalacji grzewczej (wszędzie podłogówka + drabinki na tej samej temperaturze):

 

- sterować termostatem na każde piętro oddzielnie,

- mieć możliwość dodania w dowolnym pomieszczeniu dodatkowego termostatu.

 

Najlepiej byłoby korzystać z magistrali sterowania w piecu tak, aby nie dokładać dodatkowych urządzeń w kotłowni.

 

Druga wersja to taka, gdzie mamy pompy/mieszacze na dane piętro i je odpalamy wg konkretnego termostatu.

 

Z góry dziękuję za sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czekam obecnie za puszczeniem gazu i chciałbym rozpocząć wygrzewanie posadzki, mam sterownik CW400 i kto włącza czy ewentualnie reguluje ten program - serwisant który będzie kocioł uruchamiał czy ja też mam dostęp do tego menu żeby to zrobić (kocioł jeszcze do końca nie podłączony przez instalatora)?

 

pomoze ktos? czy ja bede mial dostep do menu z programem wygrzewania jastrychu czy tylko serwisant moze to zrobic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

A jaki byłby koszt takiej anody mój kocioł to junkers cerapur modul 22kw ewentualnie jaki numer tej anody? Samej wody nie czuć żeby śmierdziała faktem jest że anoda nie była wymieniana od 3 lat. Wodę mam zmiękczaną przez stację.

 

Prezes413,

 

Anoda powinna być kontrolowana razem z kotłem podczas corocznych przeglądów. Jest to warunek długiej i bezawaryjnej pracy zarówno kotła jak i pozostałych elementów układu. Ceny części zamiennych uzyska Pan w Autoryzowanym Centrum Serwisowym lub bezpośrednio od Serwisanta. Zachęcam do kontaktu z naszym serwisem, do którego kontakt dostępny jest na stronie: http://www.junkers.pl/informacje/serwis/. Możliwy jest również kontakt telefoniczny pod numerem infolinii: 801 300 810.

Służę pomocą w przypadku dalszych pytań.

Pozdrawiam,

_____________________________________

Konsultant marki Junkers

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prezes413,

 

Anoda powinna być kontrolowana razem z kotłem podczas corocznych przeglądów. Jest to warunek długiej i bezawaryjnej pracy zarówno kotła jak i pozostałych elementów układu. Ceny części zamiennych uzyska Pan w Autoryzowanym Centrum Serwisowym lub bezpośrednio od Serwisanta. Zachęcam do kontaktu z naszym serwisem, do którego kontakt dostępny jest na stronie: http://www.junkers.pl/informacje/serwis/. Możliwy jest również kontakt telefoniczny pod numerem infolinii: 801 300 810.

Służę pomocą w przypadku dalszych pytań.

Pozdrawiam,

_____________________________________

Konsultant marki Junkers

 

Niestety przy anodzie magnezowej czuć siarkowodór, szkoda że w swojej ofercie nie mają Państwo anod tytanowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w czwartek ok 16 wlaczylem program suszenia Jastrychu (start 1 dzien 25 stopni i pozniej co dzien 5 stopni wiecej) w sobote rano na zasilaniu bylo 30 stopni wiec ok 16 powinno sie podniesc na 35 a dzisiaj juz na 40 ale jak podjechalem tam pod wieczor okazalo sie ze kociol caly czas grzeje na 30 stopni...

pozniej probowalem ponownie wylazyc i wlaczyc program ale w pewnym momencie kociol stanal dokladnie na 26,5 i w ogole nie chcial tego zmienic nawet jak wylaczylem program i obojetnie jaka temp. ustawilem na regulatorze czy na samym kotle caly czas bylo 26,5.. w koncu wylaczylem i ponownie wlaczylem kociol oraz ustawilem program suszenia od 35 stopni to zaczal podnosic do tej temp ale robil to bardzo powoli wiec jak bylo ok 34 pojechalem do domu

reasumujac czy tak powinno byc? zwlaszcza ze pierwotny program juz dawno powinien dojsc do 40 a jednak tak sie nie stalo? chyba ze robie cos zle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...