Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kocioł Junkers Cerapur Smart ZSB 14-3C w praktyce


lukasz_p

Recommended Posts

A z ciekawosci jak jest Twoim zdaniem optymalna wysokość lub miejsce montażu takiego czujnika?

Jak mam rozumiec zasade "dzialania" takiego zasobnika - bowiem jak ustawiam sobie np.na 40 stopni to po zagrzaniu w teorii powinienem miec caly zbiornik z taka temperatura(...)

 

Absolutnie nie, woda układa się warstwami. Dopiero po długim czasie temperatura w miarę by się wyrównała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

A z ciekawosci jak jest Twoim zdaniem optymalna wysokość lub miejsce montażu takiego czujnika?

Jak mam rozumiec zasade "dzialania" takiego zasobnika - bowiem jak ustawiam sobie np.na 40 stopni to po zagrzaniu w teorii powinienem miec caly zbiornik z taka temperatura a rzeczywistosci jak jest?

A co mi da jak zmniejsze temp zasilania (np. z obecnych 80 stopni na powiedzmy 60) bowiem wydaje mi sie ze wtedy bedzie tylko dluzej grzał do zadanej temp bo czujnik i tak będzie pokazywał to samo

 

Optymalna wysokość czujnika... takie pytanie proponuję zadać Dr. Rolf Meißner.

 

Ogrzewana woda w zbiorniku niewarstwowym nie będzie miała jednolitej temperatury, na górze będzie cieplej niż na dole.

Możesz włączyć funkcję ECO grzania c.w.u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewertowalem instrukcje kotła i regulatora i na kotle owszem moge tylko min 40 ustawic ale juz na regulatorze jest cos takiego jak "redukcja CWU" i jak w niej obniżę wartosc to wtedy moge tez zadana temp CWU od tej wartosci ustawiac - wie ktos czy to tylko do tego sluzy czy ta "redukcja CWU" ma jeszcze jakieś znaczenie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bodajże chodzi o temperaturę CWU w nocy albo poza trybem grzania... jakoś tak.

 

no wlasnie tak to chyba nie dziala - dzieki temu ze "redukcje CWU" obniżyłem np. do 30 stopni to "grzanie CWU" moglem ustawić na 35 i dzięki temu juz mi realnie podgrzał do tych ok 40-45 ( a nie 50 jak ostawiałem na 40).

i jest tak jak pisał Rapczyn czyli normalnie kociol sie zalacza jak jest roznica 5 stopni od zadanej a dla ECO 10 stopni. Wiec nie wiem do czego jest ta redukcja CWU...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy i koleżanki może posiada ktoś już doświadczenie z CW 400 i podrzuci konkretne ustawienia które się sprawdzają. Bo przesiadłem się z FW 100 i teraz jest nauka od nowa.

 

Witam,

 

Dokładnie. Jedyną skuteczna metodą właściwego ustawienia poszczególnych parametrów pracy kotła oraz parametrów w automatyce regulacyjnej kotła jest wizyta autoryzowanego serwisanta bezpośrednio przy urządzeniu. Praktycznie nie ma dwóch jednakowych obiektów o takich samych zależnościach związanych z potrzebami cieplnymi użytkowników, bo tak jak każda instalacja jest inna, różne są potrzeby domowników.

W razie pytań, pozostaję do dyspozycji

Pozdrawiam,

________________________________

Konsultant marki Junkers

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadeszła w koncu pora na odpalenie ogrzewania na stale w moim domu i pytanie jak ustawic kilka parametrów przy pracy wg wskazań czujnika zew. czyli pogodówki. Posiadam ZSB-15C z regulatorem CW400. Dom wolnostojący 100m2 (100% podgłówka)

W instrukcji napisali ze ważne jest ustawienie poniższych parametrów (poniżej moje wprowadzone ustawienia w razie potrzeby proszę o komentarz):

1. temperatura projektowa - tutaj na razie ustawiłem 40 ale chyba powinienem 45 bowiem podłogówka (moc i rozstaw pętli) była liczona dla nastaw 45/35 (zasilanie/powrot), czyli jeśli dobrze rozumiem jest to max temperatura zasilania przy min. temp. zew. jaka może wystąpić (pkt.4)

2. max temperatura zasilania - na razie ustawiłem 42 bo tak mi pasowalo z krzywej - jakies sugestie?

3. Tłumienie temp. zew. ustawiłem na "sredni" wg zalecaniem dla domu z porothermu

4. min. temp. zewnętrzna - ustawilem "-15" tyle gdzies znalazłem w ostatnich statystykach dla Poznania ale chyba generalnie już pare lat tyle nie było

5. system grzewczy ustawiony na "podloga"

6. przesuniecie równolegle temperatury - czyli jak rozumiem wplyw temp. pomieszczenia ale juz nie bardzo rozumiem jak ta wartosc wplywa na regulacje. Regulator mam powiedzmy w pomieszczeniu reprezentatywnym (przy salonie) - jaka wartość powinna tu byc ustawiona (na razie fabryczne "3")

7. rodzaj obniżenia - tutaj na razie ustawiłem "próg temp. w pomieszczeniu" ale się zastanawiam nad "trybem ograniczonym" przy którym jest napisane ze jest bardziej zalecany do ogrzewania podłogowego - tutaj proszę o sugestie co najlepiej ustawić

 

Nie wiem czy coś pominąłem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem tutaj nowy a w temacie ogrzewania totalnie zielony.

Rok temu kupiłem bliźniaka 130m2 , ogrzewanie podłogowe w kuchni oraz w dwóch łazienkach o łącznej powierzchni około 30m2, w reszcie pomieszczeń zamontowane grzejniki z termostatami.

Dom przed zakupem był już wyposażony przez dewelopera w kocioł gazowy Junkers ZSB 14-3-c , bojler Junkers ST 120-5 Z oraz sterownik Junkers FW-120 umieszczony na ścianie w salonie. Czy może ktoś rzucić okiem na moje ustawienia i powiedzieć czy są one w porządku i czy ewentualnie coś zmienić ?

 

Poziom temperatur

 

grzanie 21C

oszczędzanie 19C

przymroz 5C

 

Parametry ogrzeania

 

pkt. początkowy 30C

pkt. końcowy 55C

maks. temperatura zasilania 50C

wpływ temperatury pomieszczenia 80%

temperatura graniczna mrozu 3C

akumulacja cieplna budynku 80%

 

Ciepła woda jest ustawiona od 6:30 do 19:00 na 42C a od 19:00 do 23:00 na 45C, w nocy mam ustawione 15C

 

Na dzień dzisiejszy w domu są 2 osoby dorosłe + niemowlę ale w planach jest kolejne dziecko.

 

Witam,

 

Zachęcam do kontaktu z naszym autoryzowanym instalatorem w celu ustawienia prawidłowych parametrów pracy.

Każdy budynek jest unikalny i ustawienia powinny być dostosowane do indywidualnych potrzeb obiektu i preferencji Klienta. Ponadto jest informacja o 2 obiegach grzewczych (grzejniki i podłogówka), podczas, gdy nasz regulator FW120 steruje jedynie 1 obiegiem. Podłogówka prawdopodobnie ma zewnętrzne sterowanie niezależne od pracy kotła, co dodatkowo komplikuje właściwe ustawienie.

W razie pytań chętnie pomogę.

Pozdrawiam,

________________________________

Konsultant marki Junkers

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam ten kocioł Cerapur Smart ZSB 24 – 5C z podłączoną pogodówką Mam go 3 dzień i zauważyłem że gdy włącza się pompa cwu nie stopuje to pompy co Pracują obie i dogrzewanie baniaka wody powoduje rzucanie wody na grzejniki Dlaczego nie zadziała priorytet cwu i nie wyłączy się pompa co . Gdy grzeje cwu to w domu na grzejniki idzie woda gorąca , wczoraj było na grzejnikach nawet 60 stopni i sauna na pokojach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam orientuje się ktoś czy istnieje możliwość podpięcie po płytę pieca elektrozaworu ponieważ grzeje gazem a jak jest słonko ciepło jest pchane z bufora cwu z gazowego nie jest grzane przez wezownice tylko bezpośrednio w bufor gdzie znajduje się wezownica do przeplywowego grzania cwu chcę założyć zawor na powrocie cwu do gazowego gdy cwu byłoby grzane zawór otwieralbysie tylko kwestia znalezienia styku na płycie na którym pojawia się napięcie tylko wtedy gdy grzane jest cwu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...