Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kocioł Junkers Cerapur Smart ZSB 14-3C w praktyce


lukasz_p

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Na pompie w kotle jest odpowietrznik, może masz zakręcony. Jako takiej funkcji programowej chyba nie ma, przynajmniej w mojej wersji -3C.

 

Jest taka opcja, bo kiedyś mi serwisant uruchamiał, nawet w instrukcji (gdzieś na końcu) jest w tabeli jaki symbol się wtedy wyświetla. Ten kocioł ma problem z odpowietrzeniem obiegu CWU, a ja ostatnio dobijałem ciśnienie i poszło mi powietrze z sieci. No nic obejrzę jeszcze pompę.

 

EDIT:

Nie widzę na rysunku odpowietrznika na pompie, za to znalazłem odpowietrznik automatyczny, z tyłu na wymiennikiem, może on jest walnięty, bo mi nawet kilka miesięcy potrafi krążyć powietrze w obiegu CWU.

Edytowane przez Kizior Syberyjski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę na rysunku odpowietrznika na pompie, za to znalazłem odpowietrznik automatyczny, z tyłu na wymiennikiem, może on jest walnięty, bo mi nawet kilka miesięcy potrafi krążyć powietrze w obiegu CWU.

 

Masz odpowietrznik na zbiorniku ciepłej wody? Jaki to zbiornik? Jak nie masz odpowietrznika to spróbuj przez śrubunek (ze względów bezpieczeństwa, raczej na zimnym systemie).

Edytowane przez RAPczyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Funkcja 2.C w menu serwisowym wywoływanym na kotle: 01 czasowe włączenie odpowietrzenia (automatycznie się wyłączy) i 02 włącza "ciągłe" odpowietrzenie. Polega to na interwałowej pracy pompy i według mnie musi być odkręcony odpowietrznik na pompie.

 

Ok, o to mi chodziło, napisz jeszcze jak to aktywować i dezaktywować na kotle.

Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie odnośnie krzywej grzewczej.

 

1. Rozumiem że dla minimalnej temperatury na zewnątrz ustawiam punkt końcowy? Czyli np. jesli ustawię punkt końcowy na 45C i minimalną temperaturę na zewnatrz w programatorze na -10 to dla tej temperatury -10 zadana zasilania wyniesie 45C.

2. W programatorze jest temperatura na zewnatrz przy ktorej wylacza sie ogrzewanie. Czy to dla tej temperatury ustawia sie punkt poczatkowy? Bo w manualu widzialem rysunek z punktem poczatkowym dla temperatury 20C i koncowym dla -20. Czy zmieniajac ta temperature przy ktorej wylacza sie ogrzewanie wymuszam iz to dla niej wyznaczam punkt poczatkowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem zapytać z neutralnego źródła.

Czego mogę się spodziewać na infolinii ?

Że oczywiście wskazany jest serwis i bez niego nie będzie przedłużona gwarancja, a prawda może być taka iż gwrancja MUSI być uznana nawet bez serwisu, a tylko wydam kasę na niego.

Po drugie pytałem jeszcze o inne rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że oczywiście wskazany jest serwis i bez niego nie będzie przedłużona gwarancja, a prawda może być taka iż gwrancja MUSI być uznana nawet bez serwisu, a tylko wydam kasę na niego.

 

No właśnie dowiesz się z pewnego źródła, a nie neutralnego, jeżeli jest wymagany serwis kotła, żeby przedłużyć gwarancji to ci powiedzą, a nie zmyślą jak tobie się wydaje. W regulaminie gwarancji z resztą musi być taki zapis, a nie że się tak podoba infolinii czy nie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałam w tej sprawie do Junkersa, odpowiedź była taka, żeby się z nimi skontaktować.

Zalecili przeczytać treść gwarancji, która jest tak samo napisana jak instrukcja montażu i użytkowania.

Jednym słowem nawet papier za twardy aby zad tym sobie podetrzeć...

 

 

.

Mija rok od uruchomienia mojego pieca.

Czy muszę wezwać serwis na przegląd aby zachować gwarancję ?

Co się odbywa w trakcie takiego serwisu ?

Czy mogę w ramach usługi serwisu nakazać ustawienie go aby nie taktował (bo teraz to robi) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Panowie czy możecie mi wytłumaczyć do czego służy "Redukcja c.w.u." w CW400? Czytam instrukcję i znalazłem tylko informację, że można ustawić tryb pracy c.w.u "zawsze wł. - c.w.u." lub "zawsze wł. - redukcja c.w.u". Czyli jest to dodatkowy próg temperatury c.w.u, który można ustawić "na stałe" zamiast kręcić gałą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile razy załącza się wam piec w nocy . Ja mam ustawione obniżenie z pomieszczenia na 17 stopni a mimo to ze temperatura nie spada poniżej tej temperatury to piec w nocy włącza palnik 6 do 8 razy na noc na 11 godzin obniżenia Wiem że pompa włącza się aby sprawdzić temperatury na piecu a palnik powinien tylko gdy temperatura w pomieszczeniu spadnie poniżej zadanej chyba że kocioł bierze pod uwagę temperaturę zasilania zadaną z krzywej odczytanej z czujnika pogodowego mam tez sterownik cw400 kocioł 24-5c
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

proszę pomóżcie mi....

na parterze mam FR10 jako sterownik pokojowy,

na piętrze mam FW 200.

Jeśli na FW 200 ustawiam, że chcę mieć w domu 22 stopnie dla obiegu 1 (czyli na piętrze) oraz 22 na dole (czyli FR10),

to dlaczego jak mam na dole i u gory już 23 stopnie, to kocioł dalej mi dogrzewa?

TZN. niektórzy mają zwykłe sterowniki TYBOXY i ustawiają tam temp. żądaną np. na 22 stopnie oraz histerezę 1. Rozumiem, że kocioł im się załącza jak jest w domu 21,5 i wyłącza jak jest 22,5. Po osiągnięciu tych 22,5 czeka aż temp spadnie do 21,5.

Chciałbym takie samo coś ustawić w swoim junkersie, ale nie widzę tego. Dziś po dodatkowym paleniu kominkiem mam w domu temperaturę 23 stopnie.

Temp. żądana przeze mnie to 22, tak więc kaloryfery powinny być wyłączone....a tu na FW 200 temp żądana pokazuje na 30 stopni, przez co kocioł co jakiś czas mi się włącza i dogrzewa wodę w kaloryferach. nie widzę w tym sensu, skoro mam tak ciepło w domu.

Na piecu 3A-0, 3b-7, 3c - 7.

czy można to jakoś zmienić?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...