Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kocioł Junkers Cerapur Smart ZSB 14-3C w praktyce


lukasz_p

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 3 weeks później...
a ja mam pytanie w takiej kwestii: posiadam ZSB 15-3C z zasobnikiem Biawara 100l. Od jakiegos czas zastanawia mnie procedura zalaczania grzania CWU - jak "wybija godzina" wg planu czasowego kociol najpierw "mieli" 4-5 min (temp zasilania to wtedy mniej więcej temp wody w zasobniku jaka sie ostała czyli np 30) i dopiero potem zaczyna sie rozpedzac do nominalnej temperatury zasilania czyli w tym przypadku 70 stopni. Moje pytanie czy tak powinno być?

Bowiem instalator twierdzi ze tak nie powinno byc i np w Buderusach ktore instaluje tak nie działa tylko do razu startuje z grzaniem.

 

Witam,

 

W celu weryfikacji pracy urządzania należy zgłosić się do Autoryzowanego Serwisu. Pracownik zewnętrznej firmy serwisowej na miejscu montażu urządzenia zweryfikuje pracę kotła, procesu ładowania wody w zasobniku i ewentualnie podejmie dalsze działania naprawcze. W celu umówienia wizyty serwisowej należy skontaktować się z infolinia serwisową tel. 801 300 810 lub bezpośrednio z wybrana firma serwisową – lista firm pod adresem: http://dealersearch.junkers.pl/pl/pl/service

Pozdrawiam,

________________________________

Konsultant marki Junkers - Bosch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest różnica pomiędzy ZSB-14-3C a ZSB-14-5C?? Warto się zainteresować tym kotłem ?? Mam ofertę na cały zestaw czyli piec+zasobnik+pogodówka+sterownik+zestaw do podłączenia do komina za 5500 dobra cena?

 

Witam,

 

Kocioł Cerapur Smart ZSB 14-5C w porównaniu do "3C" posiadają nowszy panel sterowania Bosch Heatronic 4 z czytelnym wyświetlaczem LCD, wbudowaną automatykę pogodową oraz większą modulacją mocy.

W celu doboru odpowiedniego gazowego kotła kondensacyjnego wraz z jego wyceną zachęcam do kontaktu z jednym z naszych Autoryzowanych Instalatorów. Na stronie internetowej http://www.junkers.pl znajduje się wyszukiwarka instalatorów w zależności od miejsca zamieszkania, więc bez problemu znajdzie Pan instalatora mającego swoją siedzibę w okolicy Pana budynku. Można również skorzystać z całodobowej infolinii pod numerem telefonu: 801 900 810.

Pozdrawiam,

________________________________

Konsultant marki Junkers - Bosch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Mam Cerapur Smarta ZSB 14C. I pompę zewnętrzną podłączoną przez NP-LP do pieca. Teraz jest ciepło więc centralne ogrzewanie się nie załącza. Chciałbym jednak załączyć samą pompę c.o. (tą w kotle i tą zewnętrzną). Czy jest to możliwe? Mam podłączony programator zdalny FW100 oraz czujnik temperatury na zewnątrz. Nigdzie nie znalazłem takiej opcji, prócz funkcji na kotle 1.E. Próbowałem wybrać 03 (pompa grzewcza pracuje bez przerwy), ale to nie działa, bowiem zdaje się ,że przy regulatorze pogodowym to nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Mam Cerapur Smarta ZSB 14C. I pompę zewnętrzną podłączoną przez NP-LP do pieca. Teraz jest ciepło więc centralne ogrzewanie się nie załącza. Chciałbym jednak załączyć samą pompę c.o. (tą w kotle i tą zewnętrzną). Czy jest to możliwe? Mam podłączony programator zdalny FW100 oraz czujnik temperatury na zewnątrz. Nigdzie nie znalazłem takiej opcji, prócz funkcji na kotle 1.E. Próbowałem wybrać 03 (pompa grzewcza pracuje bez przerwy), ale to nie działa, bowiem zdaje się ,że przy regulatorze pogodowym to nie działa.

 

Jakie temperatury na FW masz nastawione przy których ogrzewanie nie włącza się?? Może przestaw na plus 25 i dodaj korektę temperatury (nie wiem czy na FW100 masz tę możliwość).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz zasobnik to jak się włączy pompa wewnętrzna przy ładowaniu zasobnika to o ile się nie mylę również załącza się pompa zewnętrzna podłączona pod zaciski NP-LP.

 

Tak pompa się włącza przy ładownika zasobnika. Może niezbyt dokładnie sprecyzowałem, ale bardzej mi chodziło żeby włączył się obieg w co i trochę woda się ruszyła w obiegu co. Pompa działa, ale zawór trójdrożny cały obieg puszcza tylko do cwu. I tylko tam krąży woda. POmpa zewnętrzna nie załącza się dla NP-LP. Temperature powyzej której system co ma nie działać to 15 stopni na zewnatrz. Oczywiscie mozna pokombinować pozmieniac temperatury dla ktorych ma zaczac sie grzanie dla co, ale zastanawiałem się czy nie ma opcji by bez zmian wymusic pracę pompy co i obiegu wody co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na pewno przy ładowaniu zasobnika załącza się pompa zewnętrzna podłączona do NP-LP. Poszukaj na forum bo w instrukcji jest chyba jakiś błąd co do sposobu podłączenia pompy zewnętrznej do zacisków NP-LP i jeżeli podłączało się zgodnie z opisem w instrukcji to faktycznie nie działała. Włącz tryb grzania i sprawdź czy na pewno pompa zewnętrzna ci chodzi, czy czasem nie pracuje tylko pompa w kotle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Mam pytanie do użytkowników Junkersa Cerapur Start 14-5c. Otóż mam kocioł zamontowany od jakiegoś czasu i obecnie już mieszkam. Mam jednak kilka problemów z funkcjonowaniem CWU i zanim zadzwonię do serwisanta który robił "pierwsze uruchomienie" chce zapytać czy przypadkiem mój problem nie jest błachy i do rozwiązania przez "nie serwis". Do kotła jest podpięty ST-120 (w zestawie był) i sterownik CW-400. Z czym mam problem? Otóż:

1.) Kocioł nie bierze pod uwagę moich ustawień temperaturowych i czasowych z sterownika, a nadrzędne jest pokrętło na piecu (czyli np jak na piecu pokrętło ma 50 stopni, to tak będzie grzał i tyle, niezależnie co powprowadzam na sterowniku). W informacji na sterowniku jako "temperatura zadana" wyświetla temperaturę nastawu pokrętła i do tego sie stosuje, mimo ze temperatura CWU i redukcja CWU jest ustawiona inaczej i przypisana do programu czasowego, który też jest włączony. Sterownik jest podpięty bo np. dezynfekcję termiczną i nastawy na CO mogę ustawić i je respektuje.

2.) Cyrkulacja - serwisant pospinał wszystko i twierdził że mam tylko wpiąć wtyczkę w pompę i ustawić sobie cyrkulację na sterowniku. Pompa jest sprawna, a na kablu z pieca jest napięcie więc powinno być ok, niestety pompa w ogóle nie startuje, mimo że próbowałem nastawy na 1/, 4/h, 6/h i praca ciągła.

3.) Piec grzeje zasobnik zgodnie z nastawem pokrętła na piecu, ale bardzo szybko (w moim mniemaniu) ta woda "ucieka", ponieważ np. nagrzewając do 50 stopni bior 1 prysznic i piec uruchamia się od nowa a temp spada o 10 stopni (wg sterownika). Prysznic standardowy, 5min.

 

Ktoś coś pomoże?

Z góry bardzo dziękuję/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Mam pytanie do użytkowników Junkersa Cerapur Start 14-5c. Otóż mam kocioł zamontowany od jakiegoś czasu i obecnie już mieszkam. Mam jednak kilka problemów z funkcjonowaniem CWU i zanim zadzwonię do serwisanta który robił "pierwsze uruchomienie" chce zapytać czy przypadkiem mój problem nie jest błachy i do rozwiązania przez "nie serwis". Do kotła jest podpięty ST-120 (w zestawie był) i sterownik CW-400. Z czym mam problem? Otóż:

1.) Kocioł nie bierze pod uwagę moich ustawień temperaturowych i czasowych z sterownika, a nadrzędne jest pokrętło na piecu (czyli np jak na piecu pokrętło ma 50 stopni, to tak będzie grzał i tyle, niezależnie co powprowadzam na sterowniku). W informacji na sterowniku jako "temperatura zadana" wyświetla temperaturę nastawu pokrętła i do tego sie stosuje, mimo ze temperatura CWU i redukcja CWU jest ustawiona inaczej i przypisana do programu czasowego, który też jest włączony. Sterownik jest podpięty bo np. dezynfekcję termiczną i nastawy na CO mogę ustawić i je respektuje.

2.) Cyrkulacja - serwisant pospinał wszystko i twierdził że mam tylko wpiąć wtyczkę w pompę i ustawić sobie cyrkulację na sterowniku. Pompa jest sprawna, a na kablu z pieca jest napięcie więc powinno być ok, niestety pompa w ogóle nie startuje, mimo że próbowałem nastawy na 1/, 4/h, 6/h i praca ciągła.

3.) Piec grzeje zasobnik zgodnie z nastawem pokrętła na piecu, ale bardzo szybko (w moim mniemaniu) ta woda "ucieka", ponieważ np. nagrzewając do 50 stopni bior 1 prysznic i piec uruchamia się od nowa a temp spada o 10 stopni (wg sterownika). Prysznic standardowy, 5min.

 

Ktoś coś pomoże?

Z góry bardzo dziękuję/

 

Chcialem "podbic" pytanie. Jest tu z tego co widze kilka osob dobrze znajacych temat tego kotła, prosze o jakies wskazowki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz nowy model kotła,niestandardowy sterownik w kotle oraz nieznany CW400.

My w tym wątku od lat nie radzimy sobie ze starym modelem, który być może jest zwykłym sprzętem ale tłumaczenie jest okrojone na polski rynek, brakuje wielu podstawowych objaśnień. Dołączając do tego sterownik robi się trudny temat.

Pompa cyrkulacyjna u mnie jest wpierw uruchamiana w sterowniku pewną funkcją, potem należy włączyc ją do gniazdka takim czasomierzem za kilka zł, który nastawia się co 15 minut.

Proponuję Ci oszukać sterownik zmieniąjąc datę na zimową, podwyższając granicę temperatury zewnętrznej wyłączającej ogrzewanie, wprowadzając korektę czujnika temperatury zewnętrznej.

Noce teraz są chłodne to powinno się udać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Mam pytanie do użytkowników Junkersa Cerapur Start 14-5c. Otóż mam kocioł zamontowany od jakiegoś czasu i obecnie już mieszkam. Mam jednak kilka problemów z funkcjonowaniem CWU i zanim zadzwonię do serwisanta który robił "pierwsze uruchomienie" chce zapytać czy przypadkiem mój problem nie jest błachy i do rozwiązania przez "nie serwis". Do kotła jest podpięty ST-120 (w zestawie był) i sterownik CW-400. Z czym mam problem? Otóż:

1.) Kocioł nie bierze pod uwagę moich ustawień temperaturowych i czasowych z sterownika, a nadrzędne jest pokrętło na piecu (czyli np jak na piecu pokrętło ma 50 stopni, to tak będzie grzał i tyle, niezależnie co powprowadzam na sterowniku). W informacji na sterowniku jako "temperatura zadana" wyświetla temperaturę nastawu pokrętła i do tego sie stosuje, mimo ze temperatura CWU i redukcja CWU jest ustawiona inaczej i przypisana do programu czasowego, który też jest włączony. Sterownik jest podpięty bo np. dezynfekcję termiczną i nastawy na CO mogę ustawić i je respektuje.

Na kotle ustawiasz górne ograniczenia, powyżej tego co tam ustawisz kocioł Ci nie zagrzeje. Ja polecam ustawić CO na 60 stopni i CWU podobnie. Całość ustawisz wtedy na sterowniku (poniżej ograniczenia na kotle 60 stopni).

 

Cześć,

2.) Cyrkulacja - serwisant pospinał wszystko i twierdził że mam tylko wpiąć wtyczkę w pompę i ustawić sobie cyrkulację na sterowniku. Pompa jest sprawna, a na kablu z pieca jest napięcie więc powinno być ok, niestety pompa w ogóle nie startuje, mimo że próbowałem nastawy na 1/, 4/h, 6/h i praca ciągła.

Jeśli masz prawidłowo podłączoną pompkę, poprawnie ustawiony harmonogram, to zmień jeszcze parametr w kotle 2.5E na "1"/ Odsyłam do instrukcji jak to zrobić.

 

Cześć,

3.) Piec grzeje zasobnik zgodnie z nastawem pokrętła na piecu, ale bardzo szybko (w moim mniemaniu) ta woda "ucieka", ponieważ np. nagrzewając do 50 stopni bior 1 prysznic i piec uruchamia się od nowa a temp spada o 10 stopni (wg sterownika). Prysznic standardowy, 5min.

To jest dziwne, może masz czujkę na samej górze zasobnika? Powinna być wpuszczona w głąb minimum 20 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Przyznam, że nie jestem wstanie przeczytać 172 stron więc pytanie.

Kocioł Junkers cerapur smart 24 hm, serwisant włączył program automatycznego wygrzewania jastrychu. Coś wspominał, że w pewnym momencie temp osiągnie 55', czy to aby nie za dużo? Co prawda płytek nie ma i tak jest w automacie chyba że coś źle zrozumiałem. Druga kwestia ile czasu trwa ten program?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Mam pytanie do użytkowników Junkersa Cerapur Start 14-5c. Otóż mam kocioł zamontowany od jakiegoś czasu i obecnie już mieszkam. Mam jednak kilka problemów z funkcjonowaniem CWU i zanim zadzwonię do serwisanta który robił "pierwsze uruchomienie" chce zapytać czy przypadkiem mój problem nie jest błachy i do rozwiązania przez "nie serwis". Do kotła jest podpięty ST-120 (w zestawie był) i sterownik CW-400. Z czym mam problem? Otóż:

1.) Kocioł nie bierze pod uwagę moich ustawień temperaturowych i czasowych z sterownika, a nadrzędne jest pokrętło na piecu (czyli np jak na piecu pokrętło ma 50 stopni, to tak będzie grzał i tyle, niezależnie co powprowadzam na sterowniku). W informacji na sterowniku jako "temperatura zadana" wyświetla temperaturę nastawu pokrętła i do tego sie stosuje, mimo ze temperatura CWU i redukcja CWU jest ustawiona inaczej i przypisana do programu czasowego, który też jest włączony. Sterownik jest podpięty bo np. dezynfekcję termiczną i nastawy na CO mogę ustawić i je respektuje.../

 

Witam, mam podobny problem, sterownik ten sam, piec zsb14-3CE.

Piec nie uwzglednia nastawy cwu ze sterownika, grzeje tak jak jest ustawione na jefo pokretle. Ponadto w menu sterownika brak niektorych opcji dla cwu, m.in. jej histerezy. Sterownik pokazuje w sekcji informacyjnej temp. zadaną 15 stopni, bo pokretlo jest do oporu w lewo a ustawione ma 45 stopni, co moze byc przyczyną?

U mnie sterowanie cyrkulacją dziala poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Przyznam, że nie jestem wstanie przeczytać 172 stron więc pytanie.

Kocioł Junkers cerapur smart 24 hm, serwisant włączył program automatycznego wygrzewania jastrychu. Coś wspominał, że w pewnym momencie temp osiągnie 55', czy to aby nie za dużo? Co prawda płytek nie ma i tak jest w automacie chyba że coś źle zrozumiałem. Druga kwestia ile czasu trwa ten program?

 

te 55 to mocna przesada, zalezy od tego jak masz policzona podlogowke i jaka max temp zasilania (przy max mrozach) ale i tak przy wygrzewaniu to jest raczej max 40-45 ija tyle mialem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...