Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kocioł Junkers Cerapur Smart ZSB 14-3C w praktyce


lukasz_p

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witajcie

 

Mam Junkersa i sterownik pogodowy FW 120. Instalator J. podłączył mi pompke cyrkulacyjna do pieca i pojechal. Okazalo sie ze po czasie ze pomka chodzi caly czas i nie reaguhje na ustawienia ze sterownika. Miam podlaczone brazowy kabel do LP a niebieski NP.

Teraz odłaczylem pompe cyrk bo mi wychladzalo mi zasobnik

CZy tak ma byc podloczone czy cos zmienic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witajcie

Dzis zauwazylem maly problem u sieie.

Mam nastawione w domu 21,5 na sterowniku grzeje mi najczesciej do 21,7

Ale dzis jest na dworze pochmurnie (słonca nie ma) 2C. Piec taktuje mi co 5 min na 15s i sie wylancza. Probowalem cos pozmieniac i w ustawieniach na piecu w 3A mialem na 00 zmienilem na 01 i nic dalej tak taktuje. Zmienilem mu w 3B na 15min taktowanie

Jak jest słonce na dworze to nie mam prolemu piec wylancza sie o 8 rano zalancza sie o 19.

Jak jest 0 C lub - na dworze to piec chodzi mi na min mocy i jest dobrze.

 

Ustawienia mam grzenie podłogówka moc max pieca ograniczona do 40%

Max tem zasilania 45C

Da sie co z tym zrobic?

Edytowane przez leniin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i proszę o pomoc bardziej doświadczonych!!!

 

Jestem posiadaczem Smarta 14kw od kilku dni. 1/3 ogrzewania podłogowego na Rtl reszta grzejniki. Ustawienia pieca - pokrętło lewe na max (tak dał instalator - podobno najlepiej przy podłogówce), pokrętło prawe na E. Piec chodzi bardzo ładnie cały czas kondensuje, na wyświetlaczu najcześciej między 29-35. Mam sondę i pogodówkę fw120. Zasobnik 120l włącza się rzadko i utrzymuje żądane 44st. tak więc niby wszystko oki ale...

Mam ustawioną opcję AUTO

1. Jak nastawiłem temp na 15 st (komfort i oszczędny) a przeciw zamarzeniowy na 5 st. to grzało mi tylko na 5st.(w dzień mimo że pzam. był od 22.00) Więc zmieniłem na 12 st przeciwzamarzeniową a normalną na 18st. I teraz znowu grzeje mi tylko do 12st.w dzień. Czyli tak jakby głównym parametrem był ten nocny przeciwzamarzaniu a nie normalny dzienny.

Jak go mogę skasować i zostawić tylko dzienny bo bez sensu ustawiać temp wpisując 20st jako przeciwzamarzeniowe? Wiem że mogę zmienić pokrętło z Auto na np tryb komfort lub oszczędny ale nie wiem czy to mi nie rozstroi innych funkcji z których jestem zadowolony. Wolałby po prostu spowodować by z funkcji Auto najważniejszy był parametr dzienny albo wogóle z Auto zostawić tylko np komfort do 22 a od 22 do 6 rano oszczędny i w ogóle skasować pzamarzeniowy o ile się da????

Proszę o opinię i pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was ma podpięty ZSB 14-3C pod UPS?

A jeśli tak, to jakiej pojemności baterie i czy testowaliście ile czasu UPS uciągnie Wam kocioł w klasycznych warunkach grzania CO/CWU?

 

Mam też mały problem z grzaniem ciepłej wody - pamiętam, że była chyba funkcja która mówiła jak często kocioł ma próbkować temperaturę wody w zasobniku, ale nie mogę jej znaleźć w instrukcji (chyba ślepnę na starość).

Teraz mam taki problem że często żądania temperatura jest znacznie wyższa od aktualnej w zasobniku, a kocioł pomimo tego nie odpala podgrzewania CWU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Junkers Smart 14-3C posiada w menu możliwość szybkiego wyłączenia grzania CWU ?

Taki tryb "urlop"

 

Lubię palić w kominku, w sezonie grzewczym palę od piatku do niedzieli. W nowym domu chciałbym wypróbować nasadke wodną na kominek, aby grzać sobie CWU w zasobniku.

W tym celu chciałbym mieć możliwość szybkiego wyłączenia funkcji grzania CWU, kiedy rozpalam i włączenia jej , kiedy kończę palić w kominku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...