Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kocioł Junkers Cerapur Smart ZSB 14-3C w praktyce


lukasz_p

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Skąd wiesz że idzie 80 stopni w CWU i jakie masz ustawienie CO na piecu (nie na sterowniku, a fizycznie na kotle)?

 

Wie bo na piecu widzi albo maca obie rury zasilające na wyjsciu z pieca a dokladnie to 80 w zbionik mu nie idzie tylko w wezownice jesli zawor puszcza podczas ładowania zasobnika to w co.idzie 80stopni

Edytowane przez romano78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj bog21, miałem taki sam problem. Opisałem go w tym wątku na stronie 62 (autor robdrab). Serwis Junkers wymienił zawór trójdrożny, co jednak nie pomogło. Problem ustąpił całkowicie po usunięciu zaworów zwrotnych z obiegu grzania zasobnika (za zasobnikiem) oraz grzania CO (na wyjściu zasilania). Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

od 2 dni jestem szczesliwym posiadaczem tego pieca. I od razu mam pytanie odnośnie programu do wygrzewania jastrychu. Instalator ustawił mi go na 13 dni z temp. startową 25 stopni. Mam 2 obiegi grzewcze z mieszaczem i myslalem ze jastrych pojdzie tylko na 1 obieg podłogówki. Niestety pogram działa na obydwu obiegach i daje na grzejniki tylko 28 stopni dziś. Czy da się jakkolwiek to zmienić? Instalator mowi ze nie. W domu jest w tym momencie 16 stopni i bardzo duża wilgotność koło 60 %. Chciałbym wysuszyć dom jak najszybciej i nie wiem czy zostawić program wygrzewania jastrychu czy też coś innego zrobić. W ogóle w jaki sposób można wyłączyć ten program? Czy musi to robić instalator? Bede wdzeczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj bog21, miałem taki sam problem. Opisałem go w tym wątku na stronie 62 (autor robdrab). Serwis Junkers wymienił zawór trójdrożny, co jednak nie pomogło. Problem ustąpił całkowicie po usunięciu zaworów zwrotnych z obiegu grzania zasobnika (za zasobnikiem) oraz grzania CO (na wyjściu zasilania). Pozdrawiam.

 

Oki dzięki, poczekam do następnej awarii (co pewnie nieuniknione) i wtedy dam taką radę serwisantom. Myślę że powinny być z 2 miechy spokoju. Na szczęście ten problem zdarza się rzadko niespodziewanie i tak samo znika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd wiesz że idzie 80 stopni w CWU i jakie masz ustawienie CO na piecu (nie na sterowniku, a fizycznie na kotle)?

 

No na pogodówce mi pokazuje jaka temp jest w danym momencie na zasilaniu i przy ładowaniu zasobnika na 46st to tak zaczyna od tych coś 30 i dochodzi do 80 a potem spada. Na kotle wodę mam na E a CO było na max (tak zalecił serwisant Junkers) ale widzę że teraz po awarii i wyzycie innego serwisanta zmienił na 6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj bog21, miałem taki sam problem. Opisałem go w tym wątku na stronie 62 (autor robdrab). Serwis Junkers wymienił zawór trójdrożny, co jednak nie pomogło. Problem ustąpił całkowicie po usunięciu zaworów zwrotnych z obiegu grzania zasobnika (za zasobnikiem) oraz grzania CO (na wyjściu zasilania). Pozdrawiam.

 

Robdrab a możesz jeszcze napisać jak to u Ciebie wyglądało:

1. Czy przy każdym ładowaniu zasobnika grzało Ci grzejniki czy tak jak u mnie raz na jakieś 2miesiące

2. Czy to z Junkersa pousuwali Ci te zawory czy sam tego dokonałeś na własną rękę

3. Jak w ogóle do tej awarii podchodził serwis bo u mnie to jakoś rozkładają ręce i widać że nie mają pojęcia co robić

Nie mam pojęcia jakie to są zawory więc sam na razie nie będę nic ruszał ale wielkie dzięki za info. Jak pomoże dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

mam co prawda inny kocioł, bo Cerapur Modul ZBS 14, ze sterownikiem FW120, ale temat może być znany użytkownikom kotła Cerapur Smart.

 

W menu INFO sterownika, zauważyłem, że żądana temperatura zasilania nigdy nie jest większa niż 35 stopni. Nawet wtedy, gdy ustawienia są takie:

- typ ogrzewania ustawiony jest jako Punkt początkowy / końcowy,

- punkt początkowy ustawiony na temperaturę większą niż 35 stopni, np 40 stopni

- punkt końcowy ustawiony na temp. większa niż punkt poczatkowy, np. 45 stopni,

- żądana temperatura pomieszczenia ustawiona kilka stopni powyżej aktualnej temperatury pomieszczenia

 

Dodam, że nastawa parametru 2.b (Maks temperatura zasilania) modułu Heatronic jest ustawiona na wartość domyślną -

88 stopni.

 

Czy to jest normalne działanie ?

 

Pozdrawiam,

g.

Edytowane przez gp69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

mam co prawda inny kocioł, bo Cerapur Modul ZBS 14, ze sterownikiem FW120, ale temat może być znany użytkownikom kotła Cerapur Smart.

 

W menu INFO sterownika, zauważyłem, że żądana temperatura zasilania nigdy nie jest większa niż 35 stopni. Nawet wtedy, gdy ustawienia są takie:

- typ ogrzewania ustawiony jest jako Punkt początkowy / końcowy,

- punkt początkowy ustawiony na temperaturę większą niż 35 stopni, np 40 stopni

- punkt końcowy ustawiony na temp. większa niż punkt poczatkowy, np. 45 stopni,

- żądana temperatura pomieszczenia ustawiona kilka stopni powyżej aktualnej temperatury pomieszczenia

 

Dodam, że nastawa parametru 2.b (Maks temperatura zasilania) modułu Heatronic jest ustawiona na wartość domyślną -

88 stopni.

 

Czy to jest normalne działanie ?

 

Pozdrawiam,

g.

Witam.

Jak masz ustawiony parametr " max. temp. zasilania" na FW 120.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie do tych użytkowników którzy mają samą podłogówkę , czy macie mieszacze , czy może kocioł bezpośrednio zasila pętle podłogówki ? jaką minimalną temperaturę zasilania może utrzymywać kocioł ?

 

Ja miałem ale zepsuł się...teraz ile na piecu tyle idzie w podłogę czyli jakieś 35stopni

 

[proszę o staranniejszy dobór słownictwa. Moderator]

Edytowane przez Jarek.P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdż ustawienie pokrętła od temp. CO, bo pozycja pokręyło w lewo ogranicza temp. do 35 st.

 

To było właśnie to !

Wielkie dzięki !

 

Przy okazji - czy pokrętło CWU ma również jakiś wpływ na działanie kotła ? (mowa o układzie z zamontowanym sterownikiem FW1xx)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To było właśnie to !

Wielkie dzięki !

 

Przy okazji - czy pokrętło CWU ma również jakiś wpływ na działanie kotła ? (mowa o układzie z zamontowanym sterownikiem FW1xx)

Pokrętło od CWU ma wpływ na pracę ukadu ciepłej wody, a pokrętło od CO ma wpływ na pracę układu CO

Gradacja nastaw temperatur zasilania CO od najniższej do najwyższej:

-temp.wynikając z krzywej

-temp. w param. " max. temp. zasilania" na FW 120,

-temp.2.b (Maks temperatura zasilania) modułu Heatronic

-pokrętł na kotle

Edytowane przez mariuszwa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście ze sterownikiem również ma wpływ.

Gradacja nastaw temperatur zasilania od najniższej do najwyższej:

-temp.wynikając z krzywej

-temp. w param. " max. temp. zasilania" na FW 120,

-temp.2.b (Maks temperatura zasilania) modułu Heatronic

-pokrętł na kotle

 

CWU (Ciepła Woda)

Nie CO !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do bog21.

Awaria występowała raz na jakiś czas. Bez żadnej przyczyny i nieregularnie. Taki sam problem miałem przy poprzednim kotle innej firmy. Wtedy dopiero serwis centralny rozwiązał problem polecając usunąć zawory zwrotne. Teraz zmienając kociał na Smarta zawory znowu zostały zamontowane. Wielu instalatorów odruchowo i nawykowo wstawia zawory zwrotne, które mają za zadanie umożliwiać przepływ tylko w jednym kierunku. Serwis Junkersa wymienił zawór trójdrogowy w kotle co nie rozwiązało problemu. Na własną rękę usunąłem zawory zwrotne, gdy ich działania były nieskuteczne. Być może mogą być różne przyczyny takiej awarii instalacji. U mnie przyczyny była taka jak opisałem i to dwukrotnie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...