Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kocioł Junkers Cerapur Smart ZSB 14-3C w praktyce


lukasz_p

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dziwna sprawa, u mnie padł zawór na kotle tj wspomniałem wyżej i po wymianie ok, jak włączałem co to grzał również zasobnik, jednak jak ustawiłem grzanie tylko CWU to tego problemu nie było, zacinał się tylko w jedna stronę, po wymianie ok. Ja mam 7 grzejników i 55m2 podłogówki na pompie mieszającej i to wszystko jest na sprzęgle z kominkiem. Instalacja hula bez żadnych problemów. Jak serwisant ci tyle części po wymieniał i sugeruje błąd w sztuce instalatora to niech wskażę jego błąd a nie tylko mówi. Raportuj na bieżąco co i jak.

 

Pozdrawiam

 

 

Hej, a jak zrobić /bez regulatora/ i nie uszkodzić niczego:

żeby kocioł był na śnieżynce /przeciwzamarzanie/ a nagrzał zbiornik cwu np na 40*C? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gramar

Nie pomogę ci w tym przypadku, bo posiadam nie oryginalny sterownik. Po przeczytaniu tego tematu od początku i widząc problemy z oryginalnym sterownikiem od razu z niego zrezygnowałem, również instalator jak i serwisant potwierdzili kłopotliwą pracę tego kotła z oryginalnymi sterownikami, wiadomo im więcej opcji tym więcej problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1E mam ustawione od zawsze 04

Na fw100 to małe pokrętło gdzie jest snieżek księżyc i słoneczko mam dane na auto ,ogrzewanie ustawione na 21 po 9 rano przestawia sie na 18 tak mam ustawione na oszczędzaniu księzyc czyli tak jak piszesz temperatura obniżona.

 

Menu: Parametry ogrzewania > ogrz.wył. do

niższego poziomu temp - ustawione na TAK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rapczyn , romano78- u mnie tak samo ustawione , niestety pompa poniżej - 5 st C również pracuje bez przerwy, można coś z tym zrobić?

 

Gdybym miał kocioł zawieszony na dworze to nie było by problemu ale ja mam akurat wewnątrz dobrze ocieplonego budynku raczej nic się z tym nie da zrobić bo już w tamtym roku o tym pisałem ale nikt nie pomógł. Znajomy miał brać ten piec ale przez ten drobny szczegół bierze inny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"

Jeżeli temperatura zewnętrzna przekroczy

ustawioną wartość graniczną zamarzania o

1K(°C) i nie ma zapotrzebowania ciepło,

pompa obiegu grzewczego wyłącza się.

 

Jeżeli temperatura zewnętrzna spadnie

poniżej ustawionej wartości granicznej

zamarzania, następuje włączenie pompy

obiegu grzewczego (ochrona instalacji przed

zamarzaniem).

 

Ustawienie temperatury granicznej

zamarzania, przy której ma się uruchomić

ogrzewanie."

 

To może być jeden z algorytmów powodujących prace pompy.

Można w ramach testu zmienić w kalendarzu temp. oszczędną na pmrozową oraz testować skraine ustawienie "wpływu temp. pomieszczenia"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powinien się uruchomić z tak niskim ciśnieniem, jeżeli ma zabezpieczenie. Szerokość wskazówki poniżej 1 bara mógłby jeszcze chodzić, ale niżej bym nie załączał.
Już nic nie rozumiem z tego co się dzieje.Dziś mieliśmy na dzielni awarię elektryki. Piec nie chodził siłą rzeczy, nabiłam go do 1,5 bara - więcej się nie dało (wylewało od razu wężykiem bezieczenstwa).

Ok 19.40 przywrócono prąd i od tej pory piec nie wypluł ani kropelki wody. Trzyma cały czas 1 bar.

No przecież samo się nie naprawiło

Edytowane przez malka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tam u was sprawa felernych elektrozaworów? Ja obecnie czekam na wizytę serwisu. Mam ten piec od marca. Do tej pory wszystko było ok. Jednak w tym tygodniu już 3 raz zaciął się*elektrozawór. Podobno to przypadłość tego pieca. Obudziło mnie o 6 rano głośne dudnienie z kotłowni. Okazało się, że odgłos dochodzi z pieca, tak jakby ktoś rytmicznie cały czas walił młotkiem w rurę. Wyłączyłem piec, włączyłem ponownie, co tymczasowo rozwiązuje problem.

 

Powiedzcie jakie polecacie ustawienia co do CWU, ja obecnie utrzymuję 50* od 6:30 do 18:30, potem może spaść do 24. Czy bardziej ekonomiczne jest utrzymywanie cały czas wyższej temperatury żeby kocioł częściej tylko dogrzewał wodę? Mam zasobnik 300l, współdzielony z kominkiem (2 wężownice).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kamlima

To mamy identyczne rozwiązanie instalacji, ty podtrzymywałeś stałą temperaturę od rana do popołudnia, a ja właśnie dogrzewałem codziennie. Dogrzewałem max. do 45*C, bo lato było gorące więc raczej się brało prysznic chłodniejszy. 3 osoby codziennie prysznic. Dogrzewałem średnio od 35*C.

Zużycie:

- maj 18m3,

- czerwiec 16m3,

- sierpień 6m3.

 

Jakie tym miałeś zużycie w tym okresie?

 

P.S.

Zawór wymieniony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@malka

Pilnuj, grzej i czekaj na serwis. Jak nie zapomnę, to zadzwonię do swojego serwisanta, zapytam o przyczynę, zobaczymy czy się pokryje ze zdaniem twojego serwisu.

 

Mógł tez paść manometr i w rzeczywistości jest zupełnie inne ciśnienie niż pokazuje. Najprościej byłoby sprawdzić zewnętrznym manometrem, choćby przez podłączenie pod zawór naczynia przeponowego.

 

@odyseuszek

rzeczywiście, zapomniałem, co dwie głowy to nie jedna :)

@malka

Masz naczynia przeponowe z manometrami jak na zdjęciu (niebieskie i szare)?

 

[ATTACH=CONFIG]334017[/ATTACH]

 

 

Bardzo Wam dziękuję za zainteresowanie.

Mam naczynie wzbiorcze (niebieskie), ale nie mam tam manometru.

Manometr mam tylko na "zakończeniu" instalacji CO, tam gdzie kiedyś będzie drugi rozdzielacz podłogówki.

 

Na chwilę obecną po wczorajszym "dobiciu" instalacji wygląda tak:

 

upload_-1.jpg

 

upload_-1.jpg

 

 

woda już nie kapie z wężyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kamlima

Zużycie:

- maj 18m3,

- czerwiec 16m3,

- sierpień 6m3.

 

Jakie tym miałeś zużycie w tym okresie?

 

P.S.

Zawór wymieniony :)

 

Mi wczoraj wymienili zawór. Potwierdził serwisant, że te oryginalne się do niczego nie nadają, wymieniają je praktycznie każdemu.

Na CWU+gotowanie szło mi 30m3 gazu na miesiąc.

W jaki sposób masz spięty kominek z piecem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się nie naprawiło, problem wróci. Niech serwis się tym zajmie.

 

P.S.

Dzwoniłem do swojego, ale nie miał czasu, miał oddzwonić wczoraj i lipa, spróbuję dziś.

 

Znów cieknie....a ja czekam na serwisanta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...