Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kocioł Junkers Cerapur Smart ZSB 14-3C w praktyce


lukasz_p

Recommended Posts

23 w domu ?

 

No OK, moze być, jak ktoś tak lubi, ale dlaczego 50C w podłogę, skoro te 23C można osiągnąć tez przy wodzie o temp 35C w podłodze.

Serio, 50C to już zdrowe nie jest....

 

Zdrowe dla mnie czy podłogi?

 

Foto, można ale mi chodzi o ciepłą podłogę a nie otoczenie, z drugiej strony jak rozgrzeję podłogę do 23:00 już do rana nie grzeję to rano w domu mam 22,5*C. Dla mnie super.

 

W przyszłości nie będę tyle grzał bo mam zamiar bufor zainstalować.

Edytowane przez Kizior Syberyjski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Tak, ale to jest max chwilowe. Z drugiej strony nie leżę na tej podłodze, chociaż raz się zdarzyło :p

 

Dzięki temu również utrzymuję praktycznie stałą temp. w domu w dzień i w nocy. Z moich obserwacji z zeszłego sezonu gorzej wychodziło jak rano miałem 21*C, w dzień jak mnie nie było spadało do min. 20* i jak wracałem z pracy o 17 ładowało do 23*C i to trwało długo i nie było to wg mnie praktyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdrowe dla mnie czy podłogi?

 

Foto, można ale mi chodzi o ciepłą podłogę a nie otoczenie, z drugiej strony jak rozgrzeję podłogę do 23:00 już do rana nie grzeję to rano w domu mam 22,5*C. Dla mnie super.

 

W przyszłości nie będę tyle grzał bo mam zamiar bufor zainstalować.

 

Dla Ciebie. Dla żył.

Zdania o szkodliwości podłogówki zaliczam do mitów, ale chodzi mi o o podłogówkę prawidłowo wykonana i eksploatowaną.

 

To jakiś problem grzać po 23?

Na przykład można grzać na 2h przed poranną pobudką i tez podłoga jest przyjemna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale to jest max chwilowe. Z drugiej strony nie leżę na tej podłodze, chociaż raz się zdarzyło :p

 

Dzięki temu również utrzymuję praktycznie stałą temp. w domu w dzień i w nocy. Z moich obserwacji z zeszłego sezonu gorzej wychodziło jak rano miałem 21*C, w dzień jak mnie nie było spadało do min. 20* i jak wracałem z pracy o 17 ładowało do 23*C i to trwało długo i nie było to wg mnie praktyczne.

 

Jesli przez 10h spada Ci temperatura o 1C to, a o dwa w nocy, to coś z izolacja nie tak....

Grrzejąc z temperatura niższą, ale dłuzej ( 35C) redukujesz takie właśnie skoki temperatur

 

Teraz masz, jakbyć miał kocioł bez podajńika. Zasypiesz, otworzysz - ciepło, za jakiś czas wypali się - zimno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy rok było mało miarodajny ponieważ wprowadziłem się pod koniec listopada, przed zamieszkanie miesiąc cały czas było ustawione na 20*C, później dopiero grzane mocniej i oczywiście straty były, czy duże nie wiem mój pierwszy dom. Ten sezon będzie na pewno inny, bo dom już suchy.

 

Acha, jeszcze będę izolował ściany nad stropem między krokwiami, bo tego nie mam zrobionego, myślę o pianie, bo nie chce mi się bawić ze styro czy watą a piana ładnie się ułoży.

Edytowane przez Kizior Syberyjski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już jestem po 2 dobach domek 115 m2 poddasze ocieplone pianą zew mury porotherm 25 nie ocieplone jeszcze

Tylko podłogówka anhydryt

Włączone wygrzewanie leci na razie 25 non stop w domku jakie 17 na dole u góry 19

0,9 m3 na godz

24*30

720 godz *0,9

648 m3

2,5 zl ile teraz kosztuje ? * 1620 zł na miech :) ups mam nadzieje że to się jakoś unormuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz jaką masz taryfę, dodaj do ceny zużytego gazu opłaty i ci wyjdzie.

 

O to to!! Taryfa! W mieszkaniu mam W-1.1,

OSD: 1.1

wsp. konwersji- 11,223

Rozliczenie gazu- tylko kuchnia- 21 m3., od 1.11.2014 do 14.10.2015=154,40 zł włącznie z opłatami za 12 mies dystrybucję stała i zmienna, abonamentowa,

 

Srednio za m3 gazu wyszło 7,333zł .............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 dni trochę krótko, to że nie ma wilgoci na oknach nie świadczy o jej braku, wystarczy że masz dobrą wentylację i nie będzie się skraplała na oknach i urządzenie też nie będzie pokazywało dużych wartości. Jak chcesz być pewny to pozatykaj kanały wentylacyjne i zobacz po dobie, już wchodząc do budynku będziesz czuł ciężkie wilgotne powietrze albo nie.

 

U mnie dopiero po chyba 2 miesiącach zrobiła się lekka różnica różnica na dylatacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wygrzewałem budynek przed wprowadzką 3 tygodnie, miałem ustawione 20*C/24h i zjadało mi ponad 7m3 na dobę. Jeżeli się nie wprowadzasz w tym roku to bym się tym nie przejmował i ustawił na 18*C/24h i zostawił na zimę.

 

Dobrze jest też jakbyś miał czas lub miał dobrego sąsiada jak ja :) i rozstrzelniał okna na 1-2 godz. w dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@salik

Jakim cudem się udzielasz nie czytając przynajmniej 50 postów wstecz. Ja nie będę pisał w koło jaką mam instalację i jakie sterowniki. Najlepiej wpaść przeczytać 1 post z 2836 i się udzielać.

 

Do tematu, czy używanie tego programu mam jakikolwiek sens? chyba tylko zużycia gazu.

Edytowane przez Kizior Syberyjski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma sens, bo stopniowo uwalnia wodę i nie doprowadza do powstania zbyt dużych napreżeń w krótkim czasie.

 

To, jaką masz instalację nie jest wytłumaczeniem, bo tak sie wylewki nie wygrzewa.

To, że Tobie nie pękła to Twoje szczęście, ale raczej nie powinno się tego sposobu promować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma sens, bo stopniowo uwalnia wodę i nie doprowadza do powstania zbyt dużych napreżeń w krótkim czasie.

 

To, jaką masz instalację nie jest wytłumaczeniem, bo tak sie wylewki nie wygrzewa.

To, że Tobie nie pękła to Twoje szczęście, ale raczej nie powinno się tego sposobu promować.

 

Fotohobby, uważasz że mój sposób był zły a ten dobry to sposób Junkersa, dalej koledze zeżarło mnóstwo gazu w kilka dni a mi 154 w 3 tygodnie, idąc dalej co jest lepsze szybkie wygrzewanie czy wolne, bo beton pęka przy zbyt szybkim odparowaniu wody.

 

Czy ja się spotkam kiedykolwiek na jakimkolwiek forum, z racjonalnym podejściem do sprawy czy zawsze będzie, ja mam dobrze ty źle itd.

 

Komu i kiedykolwiek popękała podłoga czy wylewki, bo ja nie słyszałem a czytam dużo. Większość pisze że nie wolno tak czy owak, bo ktoś tak napisał i tyle, zero argumentów z doświadczenia, a jak ktoś zrobi to inaczej niż zaleca producent lub napisane w jakimś artykule to koniec świata i świeć panie nad jego chałupą.

 

Znowu wspomnę o moich upodobaniach do temperatury, mam na kotle 55*C, bo mam instalację mieszaną, dziś jest puszczone na podłogę 50*C a na grzejniki 55*C. Gdy dom był wygrzewany na podłogę szło 30*C a na grzejniki 55*C a na sterowniku było ustawione na 20*C/24h.

 

Idąc dalej na podłogę mam puszczone dziś ok.50*C ale nie ma szans przekroczyć 43*C jak już pisałem, nic mi nie popękało i nic mi nie jest i nie będzie, prędzej w totka 6-tkę trafie :)

Edytowane przez Kizior Syberyjski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...