Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kocioł Junkers Cerapur Smart ZSB 14-3C w praktyce


lukasz_p

Recommended Posts

Pokrętło jest nadrzędne w stosunku do Fw xxx, temperatura zasilania wyliczana przez Fw jest korygowana w dół jeśli pozycja pokrętła odnosi się do temperatury niższej niż wyliczona przez sterownik. Przed chwilą to sprawdziłem, ustawiłem temp. pomieszczenia na 30 st. pokrętło było na max. i temp.zasilania poszła na 60 st, następnie kręciłem pokrętłem w lewo i żądana temperatura zasilania na Fw 100 malała stopniowo aż do 35 st przy pozycji 1. Edytowane przez mariuszwa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

To jest objaw taktowania. Czy ustawiłeś nastawy na piecu, czy tylko na FWxx? Pompke daj na 3 bieg, aby był szybszy odbiór ciepła z kotła, na FWxx rozgrzewanie daj na oszczędnie.

 

Kociol ustawilem tak jak mi pisaleś, fw120 ustawilem jak u Ciebie, to taktowanie robi sie jak jest juz osiagnieta zadana temp. grzania. Sprawdze dzisiaj i dam znac jakie mam ustawienia.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz ustawiłem następująco:

 

FW120:

 

typ ogrzewania w obwodzie grzewczym: GRZEJNIKI

temperatura projektowa : 55st C

maks temperatura zasilania : 70st C

wpływ temp. pomieszczenia : 100%

wpływ temp. pom. skuteczny w trybie: GRZANIE-OSZCZ-PZAM

korekcja wzkaz. temp. pom. 1.0K

ogrz. wył. do niższego poziomu temp. ; TAK

ogrzewanie wył. przy temp. zewnetrznej: 14st C

temperatura graniczna mrozu: -5st C

min. temp. zewnętrzna -20st C

akumulacja cieplna budynku: 100%

kalibracja wewn. czujnika temp. pom. 0.0K

 

rozgrzewanie - oszczędne

 

grzanie cały tydzień od 5:30 - 7:00 i 15:00 - 21:00 pozostałe godziny oszczędzanie + grzanie wody do 45st C nad ranem i wieczorem.

 

Piec:

 

3A - 0

3b - 15

3C - 12

 

patrzyłem dzisiaj i znowu grzał wodę do mycia do 67stC jak skończył to potem spadło w około 15sdo 30stC i załączył się palnik na 3sek i potem tylko pompka chodziła przez jakiś czas i wyłączyła się, minęło 10min i piec zaczął grzać na 39-40stC potem pompka, temp spada powoli około stC/min do 30stc i pompka się wyłącza i na piecu jest temp 29stC, chodzi tylko pompka od podłogówki na 1biegu (rozdzielacz do podłogówki TECE z mieszaczem termostat na 43stC-na zasilanie podłogówki wchodzi max 30stC)

 

temp na dworze 5stC

 

co mogę zmienić żeby było dobrze? na piecu czy w sterowniku? pompka w piecu na 2 brałem na 3 i to samo.

 

dzięki za pomoc :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokrętło jest nadrzędne w stosunku do Fw xxx, temperatura zasilania wyliczana przez Fw jest korygowana w dół jeśli pozycja pokrętła odnosi się do temperatury niższej niż wyliczona przez sterownik. Przed chwilą to sprawdziłem, ustawiłem temp. pomieszczenia na 30 st. pokrętło było na max. i temp.zasilania poszła na 60 st, następnie kręciłem pokrętłem w lewo i żądana temperatura zasilania na Fw 100 malała stopniowo aż do 35 st przy pozycji 1.

Widocznie jest tak w przypadku sterownika FW xxx

U mnie CW400 jest nadrzędny z moich obserwacji, póki co chwilowych bo tam nie mieszkam jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmniejsz moc dla cwu. parametr 1b

 

Zmieniłem na 60%. Już doszedłem kiedy piec taktuje. Jeżeli chodzi o ogrzewanie to wszystko gra ładnie podtrzymuje i pracuje ale taktowanie występuje kiedy kończy nagrzewać cwu- temperatura grzania wody na piecu była max 58stC następnie kiedy osiągnęła zadaną temp w zasobniku 43stC wyłączył się palnik, przełączyło się na grzanie c.o. temperatura spada z 58stC na 31 w ciągu kilku sekund i wtedy właśnie palnik się załącza na 1sek i wyłącza i zaczyna pracować pompka i piec wraca do normy pompuje do 28stC podgrzewa przez parę minut do 39stC na zewnątrz -1 itd, w sumie to w takim razie dzieje się 2-3x dziennie: rano i wieczorem.

 

co mogę jeszcze zmienić żeby nie występowało to taktowanie?:(

dzięki z góry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taktowanie występuje gdy palnik po zapaleniu szybko nagrzewa wodę do temp. zadanej, następnie gaśnie, woda w instalacji krąży bo pompka pracuje, a ponieważ podczas krótkiej pracy palnika woda w instalacji nie została w całości nagrzana temperatura wody szybko spada i palnik ponownie się zapala itd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , mam problem ze wzrostem ciśnienia w instalacji co. Mam piec junkers cerapur modul z zasobnikiem 150 litrów. W momencie otwarcia zaworu głównego zasilania wodociągowego ciśnienie rośnie a w przypadku zamknięcia maleje przez noc do zera. wykluczam nieszczelność zaworu do napełniania wodą instalacji. Co może być przyczyną takiej sytuacji?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mój piec będzie podpięty pod dwa rozdzielacze podłogówki bez sprzęgła i mieszaczy i zastanawiam się teraz nad sterownikiem do niego. Dlatego pytanie o

sterownik pogodowy CW100. Czy poza nowszym "lepszym" wyglądem różni się czymś od fw120? Zauważyłem tylko że nie ma dedykowanych przycisków do wymuszenia zagrzania co i cwo.

 

Co wybrać? A może zbajerowany dotykowy cw400 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , mam problem ze wzrostem ciśnienia w instalacji co. Mam piec junkers cerapur modul z zasobnikiem 150 litrów. W momencie otwarcia zaworu głównego zasilania wodociągowego ciśnienie rośnie a w przypadku zamknięcia maleje przez noc do zera. wykluczam nieszczelność zaworu do napełniania wodą instalacji. Co może być przyczyną takiej sytuacji?

 

Uszkodzenie wężownicy zasobnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...