Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kocioł Junkers Cerapur Smart ZSB 14-3C w praktyce


lukasz_p

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Jak temperatura powrotu jest za wysoka w stosunku do temperatury zadanej, to piec ci się wyłączy, bo jakby grzał, to temperatura wyjścia z pieca byłaby wyższa o 5stC niż zadana.

 

Jak zmniejszasz temperaturę zadaną (poprzez np.: obniżanie krzywej), to raczej pogarszasz sprawę, tzn. będzie się częściej wyłączał.

 

Ale oczywiście może to być inny przypadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Junkers z tego powodu (mała różnica wyjscia i powrotu) tez sie wyłącza Zauwazyłem ze schodzi z mocą do 12 i 13 procent i za chwilkwę wyłącza się na moment, Jest to na granicy temp ustawionej pomieszczenia ,potem znów się włącza i grzeje do końca czasu ustawionego okresu grzania Najczęsciej pracuje na 15-20 procent . Obecnie przy +1 mam

temp. zasilania ządana 33

wartosc rzeczywista zasilania 38,8

wartosc rzeczywista temp pomieszczenia 20,5

wpływ pomieszczenia -1,2K

pompa co pracuje 42 procent ( mam ustawione 35 na minimalna moc palnika )

moc min palnika 12

rzeczywista moc palnika 18

temp kotła zadana 39

rzeczywista temp kotła 38,9

temp zewnetrzna 1,0

temp tłumiona 1,9

temp na wyswietlaczu pomieszczenia 20,7

Krzywa 24/50 przy koncowej -15

No i dodam ze mam na górze stare 6 x zeliwniaki i na dole 2 blaszaki + w łazienkach 2x drabinki. Urok starej ale podobno dobrze ze przewymiarowanej instalacji grzejników.

Edytowane przez rsat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tak samo , u mnie w sumie nigdy nie widziałem niższej temp zasilania jak te ok 38'

Zastanawia mnie tylko dlaczego nie dogrzewa do zadanej temp ?

Ni jest to wina powrotu bo u mnie powrót jest 25' , nie zdąży się podłoga nagrzać bo w domu temp się zmieni i już kocioł wyłącza i tak wkółka. Zresztą nie ma nic w opcjach o temp powrotu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kocioł 2 sezon Pierwszy po ociepleniu w tym roku

Kocioł chodzi po ociepleniu nie non stop przegrzewał i sie wyłączał

Dlatego muszę znów kombinować Wiadomo ze zeszłoroczne ustawienie krzywej nie jest odpowiednie bo ocieplenie zmieniło zapotrzebowanie na ciepło

Zaczął przegrzewać i byłoby to jeszcze do zaakceptowania tylko że jak przegrzał to sie wyłączał i komfort spada dlatego dążę aby znów grzał non stop Wiadomo przy obnizeniu się musi wyłączyc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może krzywa grzewcza trzeba zostawić a maksymalna temp ustawić na 30'.?

Jak ustawisz krzywą przykładowo 20/35 a maksymalną ustawisz na 30, to jeżeli temperatura z krzywej wyjdzie powyżej 30 to zostanie "ściągnięta" w dół do 30.

Temperatura 30 wychodzi gdzieś ok. -6stC na zewnątrz, więc może się tak zdażyc, że jak będzie powyżej -6stC na zewnątrz, to będzie ci się wydawać, że układ pięknie grzeje, a jak któregoś razu przeziębi w nocy do -15, to będziesz miał zimno w nocy. Bo układ powinien grzać z temperaturą 33, a grzeje z 30, czyli będzie dostarczał mniej ciepła sumarycznie niż powinien, gdyby ograniczenia nie było.

 

To ograniczenie dla podłogówki ustawiłbym na 29 lub 33stC (jak jest łazienka), jako sensowne ograniczenie wody w podłogówce i już. A dla kaloryferów to raczej dużo (ja mam 75stC dla kaloryferów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tylko jeden obieg grzewczy Na nim są te żeliwniaki i blaszaki z drabinkami

Zeliwniaki otwarte na full stare zawory grzejnikowe lata 70 bez kryz

Blaszaki z danfosami ale otwarte na full

Co do tych temperatur to mi się wydaje ( kazda z nich jest w innym podlgądzie Diagnostyki Monitorowanie CW400) ze ta nizsza to wynika z obliczenia regulatora krzywej wpływu temp pomieszczenia i tego ze wtedy temp pomieszczenia była powyzej zadanej o 0.2 stopnie. Ale to tylko moje przemyslenia Co junkers ma na mysli to ja nie wiem.

Co tych chwilowych wyłączeń to w zeszłym roku tez tak miałem Nie wiem moze on się musi czasami zresetować. Były zawsze o tej samej porze Bo mam siłkę w tym pomieszczeniu co piec Inaczej nie dało się tego wyłapać bo jest to na około 1 minutę Zjeżdza z mocy i się wyłącza piec i potem start i jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas pisze ze u mnie jest to samo 20/35 a zasilanie przy - 5 na zewnątrz 39'. To jest normalne?

A moze to jest przyczyna Instrukcja CW400 str 34

Maks. temp. zasilania

30 ... 75 ... 85 °C Maksymalną temperaturę zasilania można ustawić tylko w przypadku trybu

regulacji zależnego od temperatury w pomieszczeniu (w przypadku regulacji

wg temperatury zewnętrznej jest to część krzywej grzewczej). Zakres

ustawień zależy od wybranego systemu grzewczego

Ja maksa mam ustawionego na kotle pokrętłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w rejestrze błędów nie masz żadnych wpisów?

 

W CW400 nie ma

 

Na kotle -i2 Kod roboczy dla ostatniej usterki - E9 276 - Temperatura na czujniku temperatury

zasilania jest > 95 °C.

To wskazanie usterki może zostać wyświetlone, nawet jeśli usterka nie występuje,

gdy nagle zostaną zamknięte wszystkie zawory grzejnikowe.

Ale on jest od samego początku od zabudowy serwisant powiedział ze to z czasów prób cwu

Edytowane przez rsat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas pisze ze u mnie jest to samo 20/35 a zasilanie przy - 5 na zewnątrz 39'. To jest normalne?

 

Jak miałeś wtedy ustawione takie parametry:

- temperatura zadana w pokoju

- temperatura zmierzona w pokoju

- wpływ pomieszczenia (chyba masz 3stC)

- System grzewczy

- min. temp. zewn

 

Czy masz wyłączone "Szybkie rozgrzewanie"?

 

To "39'" to temperatura zadana czy rzeczywista kotła? A jaka była wtedy ta druga?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak miałeś wtedy ustawione takie parametry:

- temperatura zadana w pokoju

- temperatura zmierzona w pokoju

- wpływ pomieszczenia (chyba masz 3stC)

- System grzewczy

- min. temp. zewn

 

Czy masz wyłączone "Szybkie rozgrzewanie"?

 

To "39'" to temperatura zadana czy rzeczywista kotła? A jaka była wtedy ta druga?

 

Zawsze temperatura zadana pokoju to 22'

Zmierzona w pokoju jest od 21 do 22'

Wpływ pomieszczenia 3

System grzewczy podłogowka

Min temp zewnetrzna - 20

 

39' jest na wyświetlaczu na kotle a pokrętło na 45

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jednak to 39stC to jest temperatura rzeczywista kotła.

W takim razie spróbuj złapać temperaturę zadaną i rzeczywistą na kontrolerze, w diagnostyce kotła.

 

Zadana temperatura pokoju 22stC podbija ci krzywą (na stałe) o 1stC.

Zmierzona temperatura pokoju 23stC powoduje obniżenie krzywej aż o 3stC, to dużo dla podłogówki.

Może testowo zmniejsz wpływ pomieszczenia do 1stC?

A piec ci się nie wyłącza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jednak to 39stC to jest temperatura rzeczywista kotła.

W takim razie spróbuj złapać temperaturę zadaną i rzeczywistą na kontrolerze, w diagnostyce kotła.

 

Zadana temperatura pokoju 22stC podbija ci krzywą (na stałe) o 1stC.

Zmierzona temperatura pokoju 23stC powoduje obniżenie krzywej aż o 3stC, to dużo dla podłogówki.

Może testowo zmniejsz wpływ pomieszczenia do 1stC?

A piec ci się nie wyłącza?

 

Przecież cały czas pisze, że nie mam pojęcia jak wy to robicie że wam prawie cały czas kocioł pracuje. U mnie przy obecnych temp na dworze na dobe pracuje z 8 godz.

Przykładow temp zadana to 35 a rzeczywista 38. Jakim cudem przy - 5 na dworze temp zadana czy rzeczywista jest taka skoro punkt końcowy jest 35'?

 

Nie bardzo rozumiem z tą zmierzona temp pokoju, zadana jest 22 a na sterowniku pokazuje 21.5 i więcej nie grzeje, kocioł się wyłącza.

 

Zmniejszenie wpływu pomoże? Myślałem że im większy tym bardziej będzie dążyl do temp w pokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...