Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kocioł Junkers Cerapur Smart ZSB 14-3C w praktyce


lukasz_p

Recommended Posts

DANE INST

zawór 3d

Min temp -15

Tłumienie TAK

Typ Sredni

DANE KOTŁA

Charakterystyka Pompy MOC

Wybieg 3 min

Moc pompy min 35%

Moc max 100%

OBIEG GRZEWCZY 1

Obieg zamontowany KOCIOŁ

z pkt początkowym

Grzejniki

krzywa 24/50

temp max 55 (na kotle pokretło tez 55)

Wpływ pom 4K

korekta temp 0K

Sposób obnizenia POMIESZCZENIE

zamarzanie ZEWN

temp zamarzania -15 ( co by pompa nie działała non stop w nocy gdy mróz)

Menu głowne (to te krótkie przycisniecie menu) próg obnizenia 18,5

To chyba wsio

Edytowane przez rsat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dlaczego masz pompę na 35%?

Czy wpływ pomiesczenia jeżeli jest temp niższa niż zadana podnosi temp zasilania ale czy też ją obniża jeżeli jest za wysoka temp zadana? (chociaz to bez sensu)

 

tak, zreszta rsat chyba to opisywal kilka stron wczesniej jak masz wplyw 3K i np. 20,4 zamiast ustawionych 20,5 to regulator powinien podnosic o 0,3 stopnia jak masz 20,6 toobniza o -0,3. Jak masz np. 20,0 i 21,0 to odpowiednia podnosi o 1,5 i obniza o -1,5 przynajmniej tak to jest widoczne w diagnostyce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termometr w pokoju pokazuje to samo co na sterowniku. Czyli to nie pomoże w problemie nie grzania do zadanej temperatury przy punkcie koncowym krzywej 30-35 ?

Pytam ponieważ wiem , że jesteś na forum infoogrzewanie, tam już kiedyś o to pytałem i teraz twierdzą, że tu właśnie tkwi problem w korekcie temp pomieszcznia

Edytowane przez rustin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak szybko nagrzewa Wam piec do temperatury zadanej Mnie dzis rano od temp 19 , tyle jest rano w domu , od 7 do 8.15 grzał od 63 do 20% mocy i nagrzał do 20,2 i potem do 11.30 idąc od 20 do 14% nagrzał do ustawionej temp 20,5 Obecnie pyrka 14-15% . Temp zewnętrzna +5,5 stopnia . Dobra do zmieniania krzywej początkowej

RUSTIN

I co jak tam transformacja moich ustawień

Edytowane przez rsat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to wogóle kosmos i nie mogę pojąć jakim cudem temp zasilania co jest pokazana na kotle przy temp 0 jest ok 36' gdzie punkt końcowy jest 40'

Nigdy na kotle nie widziałem aby temp zasilania była poniżej 30' i był narysowany płomień.

Temp oczywiście jest na kotle 25 ale wtedy nie ma płomienia i pompy nie chodzą co też nie rozumiem , skąd tak temp na kotle jak w pomieszczeniu jest 15,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz dlaczego masz wylaczony czujnik temp zew czyli 1.7d ( mam tak samo) a włączone sterowanie krzywa grzewcza przez kocioł skoro krzywa steruję sterownik? Mowa o 1W1, jak to włącze pokazuje mi się domek z termometrem i mam wrażenie że wtedy działa krzywa która jest ustawiona w kotle, mylę się?

2,3C mam na 6 a ty czemu na 12?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.7d Zewnętrzny czujnik temperatury na zasilaniu - Tu mówiono mi ze nie chodzi o temp zewnętrzną ale to jest jakis dodatkowy czujnik na zasilaniu

1.W1 Regulacja wg temperatury zewnętrznej z liniową krzywą grzania- tu podobno priorytet to CW400 tak miałem ustawione to zostawiłem (patrz niżej nie zawsze miałem CW)Priorytet podobno CW

2.3C Interwał temperaturowy dla wyłączenia i ponownego załączenia palnika - Kiedyś nie miałem CW 400 i zeby nie było taktowania Ale potem musiał mi dać

wykonawca CW400 bo bez niego nie da się sterowac pompami dodatkowymi co i cwu za sprzęgłem Niestety wykonawca z autoryzacją junkersa nie znał się na tym co montuje. I dlatego jego strata

Regulator ogrzewania podłączony za pomocą magistrali BUS 2-przewodowej optymalizuje to

ustawienie.

Edytowane przez rsat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak

Co do 1W1 tez mam watpliwosc Dlatego tu tez pytałem czy 0 czy 1 bo krzywe obie mają w granicach temp zewnętrznych +4 do -2 bardzo zblizone temp zasilania Róznią sie o 1 do 1,5 stopnia A przy junkersa obliczeniach to nie wiadomo. Teraz wyłączyłem 1W1 na 0 i temp przy obu krzywych to 36 36,5

Edytowane przez rsat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...