Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kocioł Junkers Cerapur Smart ZSB 14-3C w praktyce


lukasz_p

Recommended Posts

Witam.

 

Wybranie trybu ręcznego wyłącza tryb pracy automatycznej – przełączania pomiędzy trybami grzanie a obniżenie. W trybie ręcznym przez cały czas będzie utrzymywana zadana temperatura z wykorzystaniem regulacji pogodowej, jeżeli taka została wybrana przy konfiguracji urządzenia. (str. 34 Instrukcji montażu).

Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.

Pozdrawiam,

________________________________

Konsultant Junkers-Bosch

 

 

W takim razie proszę powiedzieć lepiej wybrać sterowanie z punktem początkowym 20' i końcowym 35' czy za pomocą temp projektowej 35' ? w obu przypadkach minimalna temp zewnętrzna -20

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

W takim razie proszę powiedzieć lepiej wybrać sterowanie z punktem początkowym 20' i końcowym 35' czy za pomocą temp projektowej 35' ? w obu przypadkach minimalna temp zewnętrzna -20

W drugim przypadku to będzie krzywa z punktem początkowym 25 i końcowym 35.

 

Lepiej wybrać tą, która jest lepsza dla twojego domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja widze w instrukcji do RC300 (instrukcja montażu):

"Krzywa grzewcza (rys. 17 i 18) określana jest głównie

poprzez jej punkt początkowy i końcowy. Punkt początkowy ma

wartość (dla temperatury w pomieszczeniu 21): tłumiona

temperatura zewnętrzna 20 i temperatura zasilania 25. Punkt

końcowy krzywej grzewczej musi zostać ustawiony zgodnie z

temperaturą projektową systemu grzewczego."

 

Po drugie wynika to z wykresów w instrukcji.

Po trzecie: jak się przełączasz z jednego trybu na drugi, to punkt początkowy jest ustawiony właśnie na 25stC.

 

PS. Moim zdaniem przeciwieństwem słowa "prosta" jest słowo "krzywa" a nie "rozwinięta"

Więc bardziej skomplikowana krzywa jest po prostu "prosta", czyli nie-krzywa, a nie "mniej rozwinięta" (bo nie jest). A mniej skomplikowana krzywa jest też "prosta", ale na pewno nie bardziej "rozwinięta".

:-)

 

Zresztą tłumaczenie niektórych zwrotów w instrukcji jest (lekko mówiąc) trochę dziwne.

Edytowane przez gb987t
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji do CR400/CW400/CW800 (Instrukcja montażu dla instalatora) jest napisane:

"Krzywa grzewcza (rys. 21 i 22) określana jest głównie

poprzez jej punkt początkowy i końcowy. Punkt początkowy ma

wartość (dla temperatury w pomieszczeniu 21 °C): tłumiona

temperatura zewnętrzna 20 °C i temperatura zasilania 25 °C.

Punkt końcowy krzywej grzewczej musi zostać ustawiony

zgodnie z temperaturą projektową systemu grzewczego."

 

Czyli kropka, kropka to samo... :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik wymieniony kocioł dogrzewa teraz bez problemy.

Tylko teraz spadnie temp nawet mniej niż 0.5' i już grzeje, przez to palnik włącza się co 2-3 godziny.

Czy tak powinno być? Tak mała histereza jest?

 

Mam wpływ pomiesczenia 3, punkt początkowy 20 a końcowy 35, moc pompy ustawiłem aby minimalnie była na 40%, dobrze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik wymieniony kocioł dogrzewa teraz bez problemy.

Tylko teraz spadnie temp nawet mniej niż 0.5' i już grzeje, przez to palnik włącza się co 2-3 godziny.

Czy tak powinno być? Tak mała histereza jest?

 

Mam wpływ pomiesczenia 3, punkt początkowy 20 a końcowy 35, moc pompy ustawiłem aby minimalnie była na 40%, dobrze?

 

Czy wpływ pomieszczenia ustawiamy taki jaki jest w podglądzie diagnozy ?? czy jest na to inny sposób ?? U mnie 0.1-0,5 k max .

I czy ustawienie mocy pompy na CW 400 Delta P3 3min jest prawidłowe ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawienie mocy pompy jako delta jest to stała wartość jeżeli dobrze rozumiem. Dlatego mam na moc i min 40 %.

 

Nie wiem jak z wpływem pomieszczenia ale jak miałem 2-3 to przy temp poniżej 0 i krzywej 20 - 35 było ok, trzyma temp zadana w domu.

Dzisiaj gdy na dworze jest na + to wróciłem a tam o 1 więcej niż zadana i jeszcze grzeje, punktu poczatkowego nie obniżkę mniej jak 20 a końcowy z tego co czytałem ma wpływ jeżeli jest temp poniżej 0. Zmieniłem wpływ pomieszczenia na 5 i od. Razu przestał Grzać.

 

@Gbbsoft jak mówisz? Zostawic to wszystko jak teraz jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez mam na stronie polnocnej A dokładnie na zachodniej czesci północnej strony sciany. Blizej krawedzi domu Tylko tam mam taka czesc gdzie sie dało Bezposrednio na tynku na2 m wysokosc około 1,2 m od krawedzi okna parteru i obok rynny stalowej. Reszta domu, inne strony niestety w roznych porach sa krótko ale nasłonecznione. Pytam bo czujnik ten jest dość czuły i łapie temp chyba nawet od sciany, Macie izolacje pod plastikiem czujnika od sciany

Choc ja mam ocieplone sciany styropian grafit i tynk silikon. Czujnik bezposrednio na tynku

Edytowane przez rsat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Nie mogę wychwycić, jakie parametry w ogrzewaniu zmienia ustawienie prędkości rozgrzewania, np normalny, szybki?

Czy to pompa się zmienia, czy moc kociołka?

Kocioł mam ustawiony na 50% mocy a grzejniki na maxa, wpływ temp wewn na 90%, akumulację budynku także na 90.

Dzięki :)

Edytowane przez GraMar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oszczędności dużej nie oczekuj. Ile oszczedzisz, 30 groszy na dobę? nie poczujesz. Ale tak mam włączony tryb eco. Wiąże się to czasem ze zmniejszniem komfortu. Np masz ustawiona wodę na 52C. Zaczynasz nalewać do wanny i powiedzmy leci 42C bo eco na to pozwala. Dopuszczasz pół wanny i leci juz 35C. Czyli czasami można zaliczyć wpadkę.

 

Do prysznica nie ma znaczenia. Ale moim zdaniem aby komfortowo korzystać z wanny najlepiej mieć ustawione około 53-57C

Edytowane przez Adam626
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...