Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kocioł Junkers Cerapur Smart ZSB 14-3C w praktyce


lukasz_p

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

W takim razie proszę powiedzieć lepiej wybrać sterowanie z punktem początkowym 20' i końcowym 35' czy za pomocą temp projektowej 35' ? w obu przypadkach minimalna temp zewnętrzna -20

 

Witam,

Wybór krzywej grzewczej z punktem początkowym umożliwia określanie - zmienianie tej temperatury przez użytkownika. W przypadku wybrania krzywej grzewczej z temperaturą projektową nie mamy możliwości definiowania tego punktu. Jest on określony przez producenta. Wybór rodzaju krzywej grzewczej zależy od użytkownika i parametrów które chce ( musi) zmienić aby zapewnić komfort cieplny w budynku.

Pozdrawiam,

________________________________

Konsultant Junkers-Bosch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile u Was wolaja za wykonanie przegladu bo dzisiaj dzwonila babka z "przypomnieniem" i szczerze mowiac wysokosc stawek mnie lekko zdziwila:

250 zl za "zwykly przeglad"

430 zl za przedluzajacy gwarancje

 

Niestety, tanio nie jest.

Przegląd zwykły płaciłem: 260 PLN w 2018

Za przegląd z przedłużeniem gwarancji w 2017 życzyli sobie 425( cena zależy jeszcze na który rok to przedłużenie, im starszy tym droższy).

Tak więc żeby przedłużyć gwarancję trzeba dodatkowo dopłacić i podzielić się z Junkersem.

Na ostatnim serwisie sobie odpuściłem przedłużenie, kosztu już nie pamiętam ale chyba doszło do 500( to było przedłużenie na 4 albo 5 rok)

 

Jaki serwis? Jestem z Poznania to być może korzystamy z tego samego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, tanio nie jest.

Przegląd zwykły płaciłem: 260 PLN w 2018

Za przegląd z przedłużeniem gwarancji w 2017 życzyli sobie 425( cena zależy jeszcze na który rok to przedłużenie, im starszy tym droższy).

Tak więc żeby przedłużyć gwarancję trzeba dodatkowo dopłacić i podzielić się z Junkersem.

Na ostatnim serwisie sobie odpuściłem przedłużenie, kosztu już nie pamiętam ale chyba doszło do 500( to było przedłużenie na 4 albo 5 rok)

 

Jaki serwis? Jestem z Poznania to być może korzystamy z tego samego.

 

powaznie? poszaleli chyba a oni w ogole w czasie tego serwisu cos wielce robili - czyścili itp? czy zajrzał do srodka i sie podpisal?

bym musial poszukac na tym kwicie z uruchomienia ale to chyba Halamus z Lubonia. W takiej sytuacji to raczej to oleje po prostu jak cos pojdzie to w koncu mam 5 lat rekojmii na budynek w sklad ktorego wchodzi instalcja z kotlem po co mi jeszcze gwara od Junkersa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powaznie? poszaleli chyba a oni w ogole w czasie tego serwisu cos wielce robili - czyścili itp? czy zajrzał do srodka i sie podpisal?

bym musial poszukac na tym kwicie z uruchomienia ale to chyba Halamus z Lubonia. W takiej sytuacji to raczej to oleje po prostu jak cos pojdzie to w koncu mam 5 lat rekojmii na budynek w sklad ktorego wchodzi instalcja z kotlem po co mi jeszcze gwara od Junkersa

 

Coś tam porobili ;) Rozkręcenie, czyszczenie, pomiar spalin, regulacja, sprawdzenie anody w zbiorniku. Aczkolwiek jak na godzinę roboty i tak wydaje się sporo.

To moi to jednak inna firma, ale wygląda na to, że koszty zbliżone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam czy jest tutaj ktos kto pomoglby mi ustawic poprawnie kociol? Kociol zamontowany i odpalony w piatek spala dobowo 10m3. Powierzchnia grzania 120m2, dom ocieplony wg standartow deweloperskich. Model pieca smart 14kw + MM100 + CW 400. W tej chwili:

- obieg1 grzejniki

maks temp zasilania- 60

 

temperatura projektowa - 55

 

- obieg 2 podlogowka

maks temp zasilania- 45

 

temperatura projektowa - 40

Na obu obiegach dzienna ustawiona na 22,5 i obnizenie na 22. Wplyw pomieszczenia naraie ustawiony na wylaczony. Gdy mialem go na 3k to tej doby spalil 8m3 - ale tez do konca nie wiadomo czy nie przez to ze byla cieplejsza noc.

 

Moze znalazlby sie ktos z okolic Leszna kto moglby podjechac i pomoc mi w ustawieniach, oczywiscie nie za darmo :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Pytanie do tyc ktorzy posiadaja te kociol w parze z zasobnikiem innym niz Junkers mianowicie ja mam Biawara Vikinga 100L i jak np. o godz 18 rozpoczyna mi sie faza grania CWU to kociol najpierw tak "mieli" czyli pompa chodzi ale nie grzeje nie wiem jakby wyrównywał temperaturę czy cos trwa to z 4-5 minut wiec dosc dlugo i dopiero potem grzeje juz te 10-15 min do zadanej temperatury. Ma ktos tak?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

W sprawie wprowadzenia poprawnych ustawień Pana kotła Cerapur Smart, zachęcam do bezpośredniego kontaktu z jednym z naszych Autoryzowanych Serwisantów. Serwisant sprawdzi instalację oraz pomoże w wyborze poprawnych ustawień, dzięki czemu Pana kocioł będzie pracował poprawnie. Wyszukiwarkę Instalatorów w Pana okolicy można znaleźć na stronie http://www.junkers.pl. Możliwy jest również kontakt telefoniczny z Autoryzowanym Serwisem pod numerem infolinii: 801 900 810.

W razie pytań chętnie pomogę.

Pozdrawiam,

________________________________

Konsultant Junkers-Bosch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jeśli pompa z kotła daje za male przepływy to może to powodować większe zużycie gazu ? Jak ustawić pompę CO aby się wyłączyła, z tego co teraz widzę chodzi cały czas, a czas wybiegu ma ustawiony np 5 min. Mimo to się nie wyłącza . Mój kocioł to ZSB 14 -5 C sterownik CW400.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jeśli pompa z kotła daje za male przepływy to może to powodować większe zużycie gazu ? Jak ustawić pompę CO aby się wyłączyła, z tego co teraz widzę chodzi cały czas, a czas wybiegu ma ustawiony np 5 min. Mimo to się nie wyłącza . Mój kocioł to ZSB 14 -5 C sterownik CW400.

 

Witam,

Nieprawidłowa praca pompy obiegowej może pośrednio wpływać na zużycie gazu oraz żywotność całego kotła. Nieprawidłowy przepływ wody może spowodować tak zwane taktowanie kotła, czyli częste jego włączanie i wyłączanie, a co za tym idzie większe pobory gazu podczas jego rozruchu.

Jeśli nie jest Pan przekonany co do prawidłowej pracy kotła proszę skontaktować się z jednym z Autoryzowanych Serwisantów. Na stronie internetowej http://www.junkers.pl znajduje się wyszukiwarka serwisantów w zależności od miejsca zamieszkania. Można również skorzystać z całodobowej infolinii pod numerem telefonu: 801 900 810.

 

Pozdrawiam,

________________________________

Konsultant Junkers - Bosch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak piec grzeje to niech pompa sobie pracuje, ale po co ma działać jak ogrzewanie jest wyłączone ? Po co ten parametr czasu wybiegu pompy jak nie reaguje na niego

 

A jaką temperaturę minimalną masz nastawioną?

U mnie mam ustawienie na minus 5*C, czyli pompa bez grzania nie włącza się w przy wyższej temperaturze zewn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak piec grzeje to niech pompa sobie pracuje, ale po co ma działać jak ogrzewanie jest wyłączone ? Po co ten parametr czasu wybiegu pompy jak nie reaguje na niego

 

Jasne, że wtedy nie musi działać. Tylko dziwne, że kocioł "czuje" potrzebę wyłączenia się, a ma modulację od 2 kW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...