Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kocioł Junkers Cerapur Smart ZSB 14-3C w praktyce


lukasz_p

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

5 m3 wyszło mi średnio przy takich temp . Teraz zacząłem się zastanawiać dlaczego jest 7 przy zero piszę co dziennie gaz i mam nadal 7 mimo iż jest -5. Dzisiaj zauważyłem dziwną sprawę której kompletnie nie kumam: zmniejszyłem max temp do 38 stopni myśląc że spowoduje to wymuszenie na piecu dłuższego palenia w niższych temp wody nic bardziej mylnego jak się okazało i to jest chyba mój gwóźdź do trumny. Tłumaczę dlaczego przy max 38 stopniach palił dzisiaj 36 stopni wodę , zacząłem podnosić max temp do 48 i co się stało sukin kot zjechał w temp obiegu z 36 na 31,5 normalnie zbaraniałem . Co wy na to.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 m3 wyszło mi średnio przy takich temp . Teraz zacząłem się zastanawiać dlaczego jest 7 przy zero piszę co dziennie gaz i mam nadal 7 mimo iż jest -5. Dzisiaj zauważyłem dziwną sprawę której kompletnie nie kumam: zmniejszyłem max temp do 38 stopni myśląc że spowoduje to wymuszenie na piecu dłuższego palenia w niższych temp wody nic bardziej mylnego jak się okazało i to jest chyba mój gwóźdź do trumny. Tłumaczę dlaczego przy max 38 stopniach palił dzisiaj 36 stopni wodę , zacząłem podnosić max temp do 48 i co się stało sukin kot zjechał w temp obiegu z 36 na 31,5 normalnie zbaraniałem . Co wy na to.

 

Najwyraźniej oszalał :razz: Ale może być jeszcze jedno wyjaśnienie. W czasie twojej zabawy z FW100 i Smartem znieniły sie nastawy z grzania na oszczędzanie (ze słoneczka na księżyc) i stąd nagle zmiana żądanej temperatury zasilania. Ja zoobserwowałem to w druga stronę, bo gdy wszedłem w info miałem żądaną temperaturę zasilania 32,4 a za parę minut było już 36,6 bo akurat zmienił się tryb grzania na słoneczko. Więc może jednak nie zwariował :no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 m3 wyszło mi średnio przy takich temp . Teraz zacząłem się zastanawiać dlaczego jest 7 przy zero piszę co dziennie gaz i mam nadal 7 mimo iż jest -5. Dzisiaj zauważyłem dziwną sprawę której kompletnie nie kumam: zmniejszyłem max temp do 38 stopni myśląc że spowoduje to wymuszenie na piecu dłuższego palenia w niższych temp wody nic bardziej mylnego jak się okazało i to jest chyba mój gwóźdź do trumny. Tłumaczę dlaczego przy max 38 stopniach palił dzisiaj 36 stopni wodę , zacząłem podnosić max temp do 48 i co się stało sukin kot zjechał w temp obiegu z 36 na 31,5 normalnie zbaraniałem . Co wy na to.

 

Dla mnie zupełnie logiczne, zmieniłeś krzywą grzewczą, punkt odpowiadający żądanej temperaturze "przesunął" sie po krzywej i już :)

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tacim twoje wpisy na forum wprowadzają bałagan, piszesz o rzeczach niemożliwych np. nmiejsze zużycie gazu przy niższych temperaturach zewnętrznych, oraz o niższej temp. zasilania mimo ustawionej wyższej temp.max.Myślę, że celowo prowokujesz, a my zastanawiamy się nad twoimi "problemami".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tacim twoje wpisy na forum wprowadzają bałagan, piszesz o rzeczach niemożliwych np. nmiejsze zużycie gazu przy niższych temperaturach zewnętrznych, oraz o niższej temp. zasilania mimo ustawionej wyższej temp.max.Myślę, że celowo prowokujesz, a my zastanawiamy się nad twoimi "problemami".

HM

po 1 po to jest ten temat aby się dzielić opiniami

po 2 nie musisz się nad tym zastanawiać podejdź do programatora i sprawdź

po 3 co mi ma dać prowokacja chyba że sprzedaję sprzęt wrogiej firmy i robię to celowo hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

jaka jest zaleta rozwiązania "Cerapur Smart + osobny zasobnik" w stosunku do Cerapur Modul (zasobnik 100 l zintegrowany w jednej obudowie).

Poza ceną ...

 

No bardzo ładnie wygląda. Jak ktoś ma kotłownię urządzoną ze smakiem to taki kociołek pod kolor płytek jest wprost wysmienity:cool:

A jak kocioł jest w kuchni.....ummmm:rotfl:

A tak na serio to zasobnik można dobrac do wielkości rodziny i zużycia wody, no i zintegrować z solarami za jednym zamachem. Ale to indywidualne przemyślenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...