Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kocioł Junkers Cerapur Smart ZSB 14-3C w praktyce


lukasz_p

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Wczesniej piec troche taktował, teraz przy temp ponizej 0 pracuje troche inaczej.

Np kociołek pracuje sobie cały czas (palnik) i daje tmperature powiedzmy 37 stopni w zalezności jaka jest temperatura na zewnatrz. Mieszczae zasilaja układ temperaturą powiedzmy 25 stopni.

Mój zachowuje się podobnie (nie Junkers a Viessmann ale to bez znaczenia), ilość odpaleń w porównaniu do temperatur jakie były tydzień temu spadła o 30-40% a czas pracy się wydłużył. A czy jest to ekonomiczne dowiesz się jak otrzymasz rachunek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli pracuje na okrągło a nie taktuje to znaczy, że zapotrzebowanie na moc do pokrycia strat budynku mieści się w jego zakresie modulacji. Prawdopodobnie wszystko jest okey.

 

uff :D

 

Mniejszych kociołków w tych pieniądzach nie było.

 

Mam do tego zasobnik Biawar 120 (albo 125l) i mocy do CWU wystarcza w zupełności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iwett27. Powinien być rozdział obiegów już przy kotle. Jeśli jest tak że podłogówka rozdziela się dalej to będzie to trudniejsze do wykonania. pozdr adam

 

Adam co znaczy rozdzial obiegów juz przy kotle? Kto p[owinien to zrobic?? Bo nie wiem kogo mam zbesztac z blotem:) Tego co kladl podlogowke czy tego co piec podlanczal:) Piszesz ze bedzie to trudnirjsze do wykonania- rozumiem ze jednak da sie zrobic? Adam widze ze jestes z Poznania...to moze znasz gogos kogo mozesz polecic zeby jakos pomógł????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już w kotłowni powinno być osobne zasilanie na grzejniki i na podłogówkę. Czyli powinnaś widzieć dwie rury zasilające i dwie powrotne. Jeśli tak jest to można to przerobić czyli dołożyć mieszacz na obieg podłogowy.

Jeśli kto inny robił instalację niż montował kocioł to trudno znaleźć winnego. Raczej ten który robiło instalację powinien przygotować rury pod konkretny układ, czyli dwa obiegi. Ten co łączył kocioł musiał sie dopasować do tego co zastał, no chyba, że miał przygotowane dwa obiegi a zrobił z nich jeden. pozdr adam

jaka to okolica?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RAP czyn pompa cykrulacyjna zewnatrzna lest podłączona do Lz i Nz powoduje to, ze pompa cyrkulacyjna pracuje wtedy kiedy pompa obiegowa- nie reaguje za ustawienia FW 100.

na infolini Junkerska twierdzą , że nalezy pompe przepiąc do Ls i Ns.

Mozna tak?

I co zadziałało?

Tez mam ten sam problem z pompą cyrkulacyjna. Jeszcze przed sezonem grzewczym sciagnalem seris Junkersa do domu. Facet 2 godziny grzebał i rozłożył rece. Co smowil o uszkodzonej plycie glownej i o tym, ze oddzwoni. NIe oddzwonił a ja kupilem za 20 zl elektroniczny sterownik w ktory wpiąłem pompe.

Ale jesli udało Ci sie pompe uruchomic to napisz pod jakie zaciski podłączyłes zasilanie pompy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RAP czyn pompa cykrulacyjna zewnatrzna lest podłączona do Lz i Nz powoduje to, ze pompa cyrkulacyjna pracuje wtedy kiedy pompa obiegowa- nie reaguje za ustawienia FW 100.

na infolini Junkerska twierdzą , że nalezy pompe przepiąc do Ls i Ns.

Mozna tak?

I co zadziałało?

Tez mam ten sam problem z pompą cyrkulacyjna. Jeszcze przed sezonem grzewczym sciagnalem seris Junkersa do domu. Facet 2 godziny grzebał i rozłożył rece. Co smowil o uszkodzonej plycie glownej i o tym, ze oddzwoni. NIe oddzwonił a ja kupilem za 20 zl elektroniczny sterownik w ktory wpiąłem pompe.

Ale jesli udało Ci sie pompe uruchomic to napisz pod jakie zaciski podłączyłes zasilanie pompy.

 

Działa :D :D :D

Pompe nalezy przepiąć do Np i Lp i w ustaiweniach kotła wejść w tryb serwisowy 5E i zmienic z 00 na 01 (nie ma tego w instrukcji, powiedzieli mi na infolinii)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołaczam do grona chcących kupić Junkerska Smarta 14-3. Początkowo chciałem kupić zasobnik jakiś tańszy, ale kupując zestaw kocioł+zasobnik+czujka pogodowa, wszytsko Junkersa to cenowo jest to drożej niż, np. z zasobnikiem Biawaru o ok 100zł, bo kupując osobno zasobnik, np. Biawaru i osobno kocioł musze dokupić jeszcze jakiś czujnik, który w zestaie Junkersa jest w pakiecie ( w cenie).

Mam inne pytanie. Czy jest sens dokupywania czujkę pokojową. W watku o kotłach wyczytałem że poleca się czujke pogodową FW100, ale czy dodatkowa "pokojówka" tez by się przydała czy to raczej niepotrzebny wydatek, bo pewnie tez będzie kosztować pare stów. Jak robicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujka pogodowa ma za wczasu reagować na zmiany pogody, czyli jest bardziej słonecznie- kocioł mniej grzeje; mniej słonecznie-kocioł bardziej gdzeje. Mam racje? A czy kocioł jakoś zareaguje jak rozpalę w kominku? W domu robi się cieplej więc ogrzewanie gazowe mogłoby sie zmniejszyć. I pytanie, czy musze kocioł "przydusić" ręcznie, czy kocioł to jakoś wyczuje? Ale jak? Chyba kocioł zrobi to automatycznie jak będe miał czujke pokojową.

 

Przy okazji zapytam, jakie jest optymalne miejsce (strona świata) na umieszczenie czujnika zewnętrznego do czujki pogdowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mice, masz na mysli zamotowanie tegoż FW 100 wewnątrz domu zamiast na zewnątrz, czy dokupienie drugiego FW100 i montaż i tu i tu?

FW100 to sterownik i jest montowany wewnątrz domu, na zewnątrz jest tylko czujnik :wink:

FW100 ma w sobie dodatkowy czujnik temp. wew. który działa jeśli sterownik jest zamontowany poza kotłem. Wówczas można ustawiać dodatkowe opcje. Także wpływ temp. wewnętrznej pomieszczenia na działanie sterownika.

 

A z tym południowym kablem to czasami ma to sens, jak zimą słonko grzeje przez okna a masz ich dużo to pogodówka będąc od strony północnej ładuje w palnik ... ale jeśli na grzejnikach są termostaty lub podłogówka ma czujniki z siłownikami to nie ma to aż takiego znaczenia. Generalnie północ 2m npt jak najbardziej osłonięte od czynników typu słońce itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mice, masz na mysli zamotowanie tegoż FW 100 wewnątrz domu zamiast na zewnątrz, czy dokupienie drugiego FW100 i montaż i tu i tu?

FW100 to sterownik i jest montowany wewnątrz domu, na zewnątrz jest tylko czujnik :wink:

FW100 ma w sobie dodatkowy czujnik temp. wew. który działa jeśli sterownik jest zamontowany poza kotłem. Wówczas można ustawiać dodatkowe opcje. Także wpływ temp. wewnętrznej pomieszczenia na działanie sterownika.

 

A z tym południowym kablem to czasami ma to sens, jak zimą słonko grzeje przez okna a masz ich dużo to pogodówka będąc od strony północnej ładuje w palnik ... ale jeśli na grzejnikach są termostaty lub podłogówka ma czujniki z siłownikami to nie ma to aż takiego znaczenia. Generalnie północ 2m npt jak najbardziej osłonięte od czynników typu słońce itp.

 

 

A czy przy ogrzewaniu podłogowym jest sens montowania FW100 np. w pomieszczeniu z kominkiem z dgp i ustawienia wpływu tego pomieszczenia? Wydaje mi się, że ze względu na dużą bezwładność podłogówki nie będzie to funkcjonowało prawidłowo, mylę się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FW100 to sterownik i jest montowany wewnątrz domu, na zewnątrz jest tylko czujnik :wink:

FW100 ma w sobie dodatkowy czujnik temp. wew. który działa jeśli sterownik jest zamontowany poza kotłem. Wówczas można ustawiać dodatkowe opcje. Także wpływ temp. wewnętrznej pomieszczenia na działanie sterownika.

To byłoby super, bo czujnik wywale na zewnątrz a sterownik FW 100 w hallu, bo tam mam wypuszczony kabelek.

A z tym południowym kablem to czasami ma to sens, jak zimą słonko grzeje przez okna a masz ich dużo to pogodówka będąc od strony północnej ładuje w palnik ... ale jeśli na grzejnikach są termostaty lub podłogówka ma czujniki z siłownikami to nie ma to aż takiego znaczenia. Generalnie północ 2m npt jak najbardziej osłonięte od czynników typu słońce itp.

Chyba pociągne kabelek na stronę wschodnią i zamontuje pod okapem (podbitką).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...