Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kocioł Junkers Cerapur Smart ZSB 14-3C w praktyce


lukasz_p

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ratunku!

 

"Usterka FO urządzenia grzewczego" - taki właśnie opis dostałem przed chwilą przez telefon od żony, komunikat widnieje na FW100, grzejniki nie grzeją, nic jeszcze żona nie próbowała robić w sensie wyłączenia/włączenia kotła itp.

 

Co to może być i co z tym zrobić?

 

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@odyseuszek - dzięki. Tak, już też znalazłem ten opis w instrukcji.

Reset pomógł, komunikat zniknął, ale serwisanta tak czy tak wezwę. Piec jeszcze na gwarancji, a jeszcze nie miał tej obowiązkowej dla przedłużenia gwarancji drugiej wizyty serwisanta, więc jest dobra okazja.

 

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam taki problem:

 

Posiadam kocioł kondensacyjny Junkers Cerapur Comfort oraz sterownik FW100 - posiadam też pompę cyrkulacyjna firmy GRUNDFOS UP 15-14 BUT

 

Tu mam taka prośbę o pomoc: na sterowniku FW 100 jest coś takiego Jak program pompy cyrkulacyjnej, chciałbym, żeby można było zaprogramować odpowiednia porę na włączenie pompy oraz liczbę cykli załączeń.

 

Ustawiam wszystko w tym sterowniku jednak pompa na niego nie reaguje.

 

Zaglądałem na tę pompę i widzę że tam mam przełączniki OFF TIMER ON

 

OFF - wyłączona

 

ON - cały czas chodzi, jednak mozna wyregulować temperaturę po której wyłączy bądź włączy się pompa

 

TIMMER - można ustawić takim zapadkami godzinę włączenia/ wyłączenia pompy.

 

A mnie jednak interesuje by móc sterować pompę za pomocą sterownika FW100 czy ktoś może mi pomóc jak to zrobić ?

 

Czytałem coś o menu serwisowym kotła (5E) ale nie wiem jak wejść w to menu.

 

Czy można jakoś to zrobić by sterować pompą cyrkulacyjną którą posiadam za pomocą FW100 ???

 

W menu serwisowym FW 100 pompa cyrkulacyjna JEST

 

Bardzo, ale to bardzo proszę o pomoc.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko chyba nie obejdzie się bez serwisanta Junkers.

 

Jednak mam pytanie czy tą moja pompe cyrkulacyjna mogę podłączyć pod FW100 - czy jest taka techniczna mozliwość ?

 

Bo na pompie mam termostat oraz zegar 24 godzinny i nie wiem czy jest technniczna możliwość połączenia tej pompy ze sterwonikiem FW100

 

Moja pompa to GRUNDFOS COMFORT BUT 15-14.

 

Zasobnik mam taki :

 

http://www.junkers-serwis24.pl/projektant/zasobniki/f2.pdf

 

Ten po lewej stronie (cylindrycznego krzształtu.)

 

Piec kondensacyjny Junkers Cerapur Comfort

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod FW100 - nie. Pompę (tak, tą twoją też) można podłączyć wprost do kotła i sterować za pomocą FW100.

 

Ale szczerze mówiąc nie wiem, czy jest sens. Sterowanie masz na samej pompie, z FW100 otrzymasz mniej więcej to samo, tylko w sposób z jednej strony bardziej elegancki, z drugiej jednak - trudniejszy w obsłudze.

 

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK problem rozwiązany. Pompa podłączona bezpośrednio do kociołka i działa super.

 

Mam jeszcze pytanko:

 

Chodzi mi o C.W.U

 

Mam np ustawione 45 stopni od godziny 7:00 do 20:00 i zawsze jest tak że rano jest faktycznie ciepła woda a jak wracam np z pracy i sprawdzam na sterowniku w INFO to jest napisane że żądana temperatura to 45 a aktualna 20 - dlaczego piec nie dogrzewa ? ja bym chciał żeby ta temperatura cały czas była w granicach 40 stopni - jak to ustawić ?

 

Wiem, że woda z biegiem czasu się wychładza ale jak np spadnie o 10 stopni to powinna od razu nagrzewać a tu spadło o 20-25 stopni a piec się nie włącza - co z tym zrobić ???????

 

Bardzo proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
Cześć, jestem zupełnie świeży i mam od razu problemik, który musze szybko rozwiązać. Mam FW200. Musze jak najszybcie rozpocząć wygrzewanie jastrychu, no i wiem że jest taki program, tyle że jak go włączę to piec prawdopodobnie grzeje oba obiegi (u mnie pierwszy to grzejniki i drugi to podłogówka). Jak rozumiecie wolałbym nie wygrzewać grzejników w całej chałupie, tylko sama podłogówkę, która mam tylko w jednym pokoju. Czy da się jakoś to poustawiać, żeby funkcja wygrzewania jastrychu grzała tylko podłogówkę, czyli u mnie obieg drugi?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tren90 miałem ten sam problem i rozwiązałem go połowicznie zauważyłem że dopiero podniesienie grzania do 50 stopni dawało efekt oczekiwany czyli grzanie wody o danej godzinie jak robiłem np 45 to nie dogrzewał. Może to jest zależne od pokrętła na kotle ile masz???

Conrad a po co ta sekcja chyba trzeba kupić zawór 3 drożny z tego co pamiętam bo junkery juz go mają. Nie wiem czy to nie jest tak, że w razie W puści wodę w CO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odp, jednak ja trochę zielony w temacie, a muszę podłączyć w tym tygodniu ten zasobnik, widzę u Ciebie w dzienniku foto, reduktor i zawór bezpieczeństwa, nie ma problemu, a jak z tym zbiornikiem wyrównawczym, możesz dać jakieś foto jak to masz zrobione?

od tego zaworu bezpieczeństwa odprowadzenie do kanalizy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie, które, jak się domyślam, oglądasz jest "starą wersją", obecnie reduktor mam stamtąd wywalony, założyłem go na "wejściu" całej instalacji, zaraz za wodomiarem, obecnie to wygląda tak:

 

JP306329.jpg

 

Wyjście z zaworu bezpieczeństwa oczywiście do kanalizy, systemowy junkersowy syfon do odbierania kondensatu miał nawet specjalne łapki do trzymania wylotu rury od tego zaworu.

 

Zbiorniki mam dwa, jeden widoczny na zdjęciu stabilizuje ciśnienie CWU (dodałem go, bo bez niego zawór bezpieczeństwa wybijał przy każdym procesie grzania zasobnika i ciekła z niego woda). Drugi, ten od CO jest schowany za zbiornikiem, niestety nie mam "pod ręką" zdjęcia, poszukam w domu albo zrobię nowe po prostu.

 

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok czyli, idąc po kolei to:

połączenie od kotła do zasobnika i od zasobnika do instalacji bez zabezpieczeń i innych pierdół.

 

natomiast zasilanie zimnej wody do zasobnika: kolejno: reduktor> zawór bezpieczeństwa, następnie trójnik w jedną stronę zbiornik wyrównawczy w druga do zasobnika?

 

co do CO to też nie mam żadnych zbiorników wyrównawczych, tylko od kotła bezpośrednio do rozdzielaczy, i śmigało cała zimę ok. mam tylko podłogówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...