Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kocioł Junkers Cerapur Smart ZSB 14-3C w praktyce


lukasz_p

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ustawilem jak pisales juz widze ze inaczej taktuje ale dopiero pozniej napisze jak dokladnie. Niechpiec troche pochodzi

 

Nie zmienilem ustawienia na piecu gdyz nie wiem jak

Przytrzymuję przecisk serwisanta pokazuje sie na wysłwietlaczu 1A i nie wiem co dalej nacisnac by pokazał sie parametr % ogrzewania zejsc na 36.

Sory ale jestem laikiem. Pomóżcie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

% nie zobaczysz tylko wartość która jest w %

Jak już widzisz 1A to naciśnij kominiarza, pokaże wtedy na wyświetlaczu wartość mocy w %

Wartość zmieniasz przyciskami ECO i BLOKADA (mały kluczyk pod eco) ECO w górę BLOKADA w dół

Zapisujesz trzymając kominiarza aż zobaczysz zawiasy na wyświetlaczu [ ]

 

Zmniejsz różnicę w programie pomiedzy temp. grzania i oszczędzania na max 2C, a tak naprawdę to podłogówka chodzi najlepej na równej temperaturze, ewentualnie 0,5 stopnia różnicy np 19,5 oszczedzanie 20,0 grzanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do serwisanta ...

Dzis rano do niego dzwonilem zeby mi powiedzial jak zmienic moc kotla%

Powiedzial ze jak jest ustawiony piec od nowosci to tak powinienem zostawic bo za mala moc sprawi ze dom bede mial za slabo ogrzany a do tego to nie moja dzialka i jest wszystko ok.

Darowalem sobie go i napisalem na forum i po 45 min mialem odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie

 

Jest taka opcja aby zrobic program w taki sposob aby nie wybierac w programi grzanie czy oszczedzanie ale wpisywac temperatury ?

Chce miec cos w tym stylu od 21 temperature z 19 stopni, od 6 rano 20 a od 17 do 21 21 stopni. Da rade to ustawic grzanie oszczedzanie i przeciwzamrozeniowo ale szczerze to nie wiem czy te tryby nie maja jakis specjalnych wlasciwosci czy tylko sa po to aby mozna zrobic 3 zakresy temperatur ?

 

Na pogodowce jest przycisk natychmiastowego grzania czy moze on dzialac tak, ze bez wzgledu na to co jest w programie wody podgrzewa on wode do 50 stopni po wcisnieciu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Posiadam kocioł Junkers CerapurSMART ZSB14-3C ze zbiornikiem na c.w.u GALMET ogrzewaną przez ten kocioł. Przez dwa lata użytkowania tego zestawu wszystko działało bez zarzutu aż do momentu kiedy założyłem sobie sterownik pogodowy FW120. Od tego momentu zaczęły się problemy z dostępnością c.w.u poporstu czasem jej nie ma. Z moich obserwacji wynika ze kocioł owszem o zadanych godzinach dogrzewa wodę do wymaganej temperatury ale potem jakgdyby zapomina o jej utrzymaniu, co skutkuje tym, że nie raz jej temperatura spada do np 15 stopni mimo iż wymagana jest np38 kocioł nic z tym nie robi :(

 

Dodam, że FW120 założyłem sam gdyż instrukcje do tego pieca i samego sterownika były tak przejrzyste że nie było to zadnym problemem gdyby nie c.w.u. Czy ktoś może wie co trzeba zrobić żeby zaczęło to działać jak należy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wlasnie poustawilem obecnie ze od 13 mam oszczedzanie na 20 , od 17 grzanie do 21, a od 21 pzamarzanie 19. Ciekawe czy w nocy nie bedzie zimno oraz czy osiagne efekt, ze jak sie wraca z pracy czuc cieple podlogi oraz idac sie myc i siedzac wieczorem przy TV rowniez posadzka ciepla jest.

Przy ustawieniu na stale 20 stopni z reguly wstajac bylo goraco po nocy ciepla podloga a w ciagu dnia i wieczorem praktycznie nie grzalo.

 

Zastanawiam sie jeszcze czy parametr ogrz wyl do niższego poziomu temp ustawic na tak czy nie ? Co jest bardziej komfortowe a co ekonomiczne bo jakos ustawiajac jedno czy drugie nie zauwazylem roznicy?

 

Co sadzicie o zuzyciu gazu na poziomie 7 m3/ 24h przy domu o uzytkowej ok 120m2 i powierzchni podlog 176m2 i sredniej temperaturze ok 20,5 stopnia od 3 grudnia do 13 stycznia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam ustawiona tem 16,5 oszczedzanie tez 16,5. W domu piec dogrzewal do 15,5 i tyle utrzymywal nie robilo mi to roznicy bo jesli bede chcial 21 w domu to na sterowniku ustawie 22C.

Ale ostatnio zmienile ustawienia i zmniejszylem mu moc grzewcza na piecu do 36%i po nocy w domu 14,2 myslalem ze dalem mu za mala moc wiec zwiekszylem do 50 i znowu skoczylo do 15,5C ale kolejna noc i znowu 14,2C

Wic dzis postanowilem wrocic do poprzednich ustawien.

 

1.Tem. projektowa 35C (nie zmieniane)

2. Max tem zasilana 45C (nie zmieniana)

3. Wpływ tem pomioeszczenia 100% (wczesniej mialem 80%) - moze prrzyszly mrozy i zaczal grzac z opoźnieniem

4. Wpływ tem pomieszczenia: grzanie-oszcze-pzamr (nie zmienione)

5.Parametr ogrz wyl do niższego poziomu temp: TAK (wczesniej ustawilem na NIE)

 

To chyba takie podstawowe.

Dlaczego w nocy tak mi spada tem?

Dlaczego w dzien osiaga 15,5 a nie 16,5 (jaki parametr musze zmienic)?

 

Dom nowy niezamieszkany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...