Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

koszty użytkowania domu wymiana doświadczań


flatronka

Recommended Posts

A co tu liczyć?

Masz mieszkanie? Ok - licznik na m-c niższy, ale ogródka (takiego prawdziwego) brak, grilla w większości mieszkań nie zrobisz, za każdą (często) ścianą mieszka ktoś, kto nagle może wezwać policmajstrów, bo " za głośno/pies/dzieci/śmierdzi..." , ale:

wracasz do mieszkania i masz wyrąbane, że trawa za długa,że płot dziurawy i trza naprawić, bo małżowinka dziurę wierci w brzuchu, napaliś w piecu, że cokolwiek w tej "skarbonce bez dna" jeszcze trzeba ruszyć.Że nie wspomnę o tym, że domu masz z reguły ok 100-200m2, a mieszkania często ok.50.

Ale... no właśnie pomyślcie sami.

Jednego "stać" na mieszkanie, innego na dom innego na ... komfort(i tu też zależy kto co ma na myśli). Ja zawsze byłem w domu i nie chciałbym mieszkać w jakimś bloku, ale mam znajomych dla których dom to jakaś masakra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeliczyliśmy dokładnie ostatni rok mieszkania w bloku i porównaliśmy do 1 roku mieszkania w domu. Wyszło, że w bloku było minimalnie drożej. A porównywaliśmy mieszkanie 60 m2 do 120 m2 domu + 30 m2 garaż. W przypadku domu doszło oczywiście ubezpieczenie i utrzymanie drugiego samochodu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeliczyliśmy dokładnie ostatni rok mieszkania w bloku i porównaliśmy do 1 roku mieszkania w domu. Wyszło, że w bloku było minimalnie drożej. A porównywaliśmy mieszkanie 60 m2 do 120 m2 domu + 30 m2 garaż. W przypadku domu doszło oczywiście ubezpieczenie i utrzymanie drugiego samochodu.

Tak - ale tu ważna jaka spółdzielnia/wspólnota - w Weju jest np ich kilka i rozrzut cenowy jest kilkaset %. Na Harcerskim mieszkanie jest dużo tańsze niż na sąsiedzkim Pokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...