Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Uruchomienie pieca :) - ale co dalej ??


T_omhacker

Recommended Posts

Witam

Pochwalę się udało się dzisiaj uruchomić piec Buderus GB 152 ze sterownikiem RC35. Powierzchnia mieszkalna to 140 m2, styro 12 na ściany, 30 wełny na poddaszu.6 obwodów podłogówek - reszta grzejniki.

Pytania jakie się pojawiły dzisiaj:

1. Dlaczego mu tak trudno osiągnąć temp. 18 C?? - przez cały dzień wzrosło może o 4 C

2. Jak skonfigurować dobrze ustawić moduł dla domu w którym przez okres zimowy będą prowadzone tylko roboty wykończeniowe - nie będzie zamieszkany?

3. Dlaczego ciągnie tyle gazu - od godziny 12 do 18 wciągnął 12 jednostek??

4. Co powinieniem wiedzieć o tym module??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Pochwalę się udało się dzisiaj uruchomić piec Buderus GB 152 ze sterownikiem RC35.

 

wooow udało się? :o I czym się "chwalisz" ? :lol: Czy to jakiś niespotykany wyczyn że "się udało" :roll: :wink:

 

Na początek poczytaj sobie instrukcję obsługi - to takie papierki zwykle spięte w ksiązeczkę 8) Jak nie ogarniesz to zapytaj instalatora :wink:

 

Co do temperatury to już Ci qwazar odpowiedział

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Tak też oczywiście było - przyjechał serwisant i uruchomił piec.

Browar tak udało się - człowieka cieszą tak przyziemne rzeczy - może to dla ciebie śmieszne - dla mnie jednak wcale.

 

 

Dobra - piec działa od soboty. Temp. w środku to 16,5 C mimo, że ustawiłem na automacie 14 C. Co bardzo dziwnego piec chodzi na okrągło, a pompy podają letnią wodę na kaloryfery i podłogówkę bo dzisiaj przybadałem - czy nie powinno być czasami tak, że jak temp w pomieszczeniach będzie dobra to piec ma się wyłączyć??

Drugie pytanie - mam sterowniki MM10 i WM10 podłączone w kolejności WM10 potem MM10 - dzisiaj musiałem wyłączyć piec z kontaktu i po ponownym włączeniu w sterowniku MM10 coś regularnie przeskakuje - czy tak ma być??

O tej porze już nie będę dzwonił do serwisanta - pytam was bo może się ktoś spotkał z tym problemem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...