Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czy taka wentylacja spełni swoje zadanie?


Recommended Posts

Zamontowałem wentylację w kuchni jednak nie jestem pewny czy spełni swoje zadanie. Rura 100 do tego w wewnątrz zwykła kratka wentylacyjna nie regulowana na zewnątrz kratka żaluzyjna lekko uchylona na około 1cm. Czy lepszym rozwiązaniem byłoby zainstalowanie zamiast kratki żaluzyjnej kolanka oraz rury tak żeby wyglądało to jak komin?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamontowałem wentylację w kuchni jednak nie jestem pewny czy spełni swoje zadanie. Rura 100 do tego w wewnątrz zwykła kratka wentylacyjna nie regulowana na zewnątrz kratka żaluzyjna lekko uchylona na około 1cm. Czy lepszym rozwiązaniem byłoby zainstalowanie zamiast kratki żaluzyjnej kolanka oraz rury tak żeby wyglądało to jak komin?

W Polsce dominują wiatry zachodnie, zatem jak kratka nie jest od zachodu to raczej będzie wywiew i ok.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka wentylacja z reguły działa jako nawiew. Szkoda pieniędzy na nawiewniki.

Jeżeli nie ma w pobliżu komina z wolnym kanałem wentylacyjnym to można zrobić kanał wentylacyjny przez strop i wyprowadzić ponad dach. Kanał minimum

2 metry, np.: z rury pcv . Na strychu i ponad dach trzeba rurę ocieplić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super dzięki za odpowiedź. Ustawię okno kuchenne cały rok na mikrowentylację (okno na ścianie zachodniej), natomiast kratkę wentylacyjną którą zamontowałem wyposażę w komin długości 2mb oraz daszek. Dodatkowo w pokoju mam kanał wentylacyjny do którego podepnę kolejną kratkę wentylacyjną. . Do tej pory miałem sporą wilgoć w mieszkaniu zamontowałem 2 kratki w kuchni i pokoju. Czy to będzie ok?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...