Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Malowanie drzwi sosnowych lakierobejcą - efekty


pglowac

Recommended Posts

Witam

Bardzo poważnie skłaniam sie ku zakupie drzwi surowych sosnowych, wewnętrznych. Planuje je pomalować lakierobejcą na kolor ciemny (orzech, wenge).

Jednak mam pewne obawy jakie mogą być tego efekty końcowe. Czy może ktos z własnego doswiadczena powiedziec jak to moze wyjsc?

Czy jest duze prawdopodobienstwo ze wyjdą mi jakies większe przebarwienia? Czy raczej nie nastręcza to większych prolemów...

Malować będę pędzlem...

Powstrzymuje mnie tylko obawa przed tym ze napracuje sie a pozniej nei będe mógł na nie patrzec ...

Z gory dziekuje za wasze opinie i doswiadczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 110
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Malowałam drzwi sosnowe lakiero-bejcą Duluxa. Kolor też ciemny, chyba palisander. Wyszły ładnie, ale malowałam 3 razy. Od tamtego czasu były odświeżane, bo kocur zdrapał, ale również dlatego, że drewno pracuje, więc kiedy drzwi dobrze wyschły w niektórych miejscach widać było naturalny kolor drzewa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie jestem na świeżo po takim doświadczeniu, malowałam lakierobejcą "drewnochron" kolor orzech, warstw 2. Z tym lakierem bezbarnym to nie wpadłam na ten genialny pomysł, ale po nałożeniu 1 warstwy i wyschnięciu, przed nałożeniem drugiej wyszlifowałam drzwi drobnoziarnistym papierem ściernym-lepszy efekt, zresztą tak radzą w opisie. Jeśli chodzi o sposób nakładania, malowałam pędzlem, trzeba się postarać żeby nie było widać pociągnięć pędzla, drzwi jednak są dosyć długie-wysokie i stopniując nacisk pędzla trzeba wygubić odcisk przez niego zostawiany.Aha no i miałam prblem z tymi załamaniami w drzwiach, trzeba bardzo uważać na zacieki i od razu je likwidować zanim zaschną, bo później ciężka sprawa, no i to co się pomaluje nie poprawiac bo wychodzą "mazy" ;) Mam nadzieję że nie zamotałam za bardzo ;)

Efekt jest-rustykalny :) Mnie się podoba, chociaż pewnie miałabym sobie coś do zarzucenia :p prześwitują jeszcze słoje drewna ale o to mi chodziło, jutro będę na budowie to porobię fotki i wrzucę, zobaczysz jak to u mnie wygląda :)

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy nie lepiej w takim wypadku pomalować zwykłą bejcą wodną, a na koniec 1-2 razy lakierem. chyba ak będzie latwiej, bo w razie jakis przebarwien miejscowych łatwiej troszkę przeszlifować (przed lakierowaniem oczywiscie). a co do lakierowania - mniej wprawionym radzę malować "suchym" pędzlem (tzn. mniej nabierac), to nie będzie zacieków.

(nie to że jestem fachowcem w tej dziedzinie :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moje. Malowane lakierobejca 3v3, nie pamieta koloru, cos w stylu zloty dab.

Drzwi maja na sobie 2 warstwy. Oczywiscie na sciany nie patrzcie, tynkarze dopiero weszli do domu

 

http://i197.photobucket.com/albums/aa284/radwanscy/DSC_9550.jpg

 

Wkleilam nowe zdjecie, bo na tamtym nie bylo widac jak dobrze drzwi naprawde sie prezentują :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moje. Malowane lakierobejca 3v3, nie pamieta koloru, cos w stylu zloty dab.

Wasze drzwi podobają mi się najbardziej- bo jest jasne drzewo, takich szukam dla siebie.

 

Pytanie do wszystkich:

Gdzie kupujecie surowe drzwi? W marketach budowlanych, czy od producenta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...