Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Malowanie drzwi sosnowych lakierobejcą - efekty


pglowac

Recommended Posts

:D :D :D.

Dołączam do fanklubu !

 

Czy to było nanoszone tak jak na filmie

(najpierw pędzlem i zaraz po tym starcie szmatką)?

Nie widziałem filmu - ale najpierw nanosiłem tylko szmatką - potem doszedłem do wniosku że pędzel łatwiej wnika we wszelkie zakamarki a szmatką właściwie tylko rozcierałem i ściągałem nadmiar, więc wygląda na to że jak na filmie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 110
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 4 weeks później...
nania, bedziemy miec identyczne :) jaki kolor dałaś, nania?

 

Kolor to orzech laskowy! Teraz szukam tej kolorystyki w innych firmach! ale głównie ze względu na cenę, bo puszka 0,7 kosztuje prawie 43 zł, i nie ma większych pojemności! , a ostatnia puszka nie starczyła mi na pomalowanie kompletnie drzwi z ościeżnicami! :-?........a pierwsza starczyła na więcej, i wróżyła dobrą wydajność! ..a mam do pomalowania jeszcze 5 szt!

Iwa_P święta racja, to rzecz gustu ale miło również że komuś się podobają, mi się podobały piękne drzwi drewniane, ale cóż nie stać mnie mnie było, więc na jakiś kompromis poszłam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możecie zaprezentować swoje malowanki?

 

No to będę pierwsza ;) Tak jak obiecałam

 

Trzy różne sztuki, mnie się podobaja :)

 

wygląda to dosyć rozpaczliwie..... :-?

 

Cóż mogę powiedzieć-napisać na tak bezpardonową i lakoniczną krytykę...

Mnie i wszystkim nas odwiedzającym drzwi się podobają, wiem że idealnie nie jest ale w sumie to też ma swój urok a o gustach się nie dyskutuje.Na marginesie dodam ze sąsiadowi drzwi malowali "fachowcy" zapłacił za to gruba kasę a efekt...moje wyszły lepiej...

 

MarynaM bardzo Cię przepraszam że nie odpisałam wcześniej na Twoje posty, ale długo do tematu nie zaglądałam...teraz to już chyba na nic moje porady i "opis czynności" ?

 

Nania piękne te Twoje drzwi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Witajcie :)

 

Mam takie pytanie - jeżeli pomalowaliśmy już drzwi lakierobejcą (niestety kolor nie wyszedł taki jak na opakowaniu :evil: ), czy da się zmienić jego kolor? Jeżeli tak, to w jaki sposób? (Trzeba zdzierać, wystarczy zamalować?).

 

Pozdrawiam :)

 

My mamy jedne drzwi "zdobyczne" od sąsiada, pomalowane na kolor który musimy zmienić i wydaje mi się że trzeba będzie jakoś ten kolor usunąć, lakierobejca nie zmieni koloru, chyba że pomalujemy lakierem kryjącym i zrobimy jak w filmiku "słojowanie" :lol:

 

MarynaM w sumie "opis czynności" jakie wykonywałam przy malowaniu, jest stronkę wcześniej, nic dodać nic ująć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BlackMamba - dzięki wielkie za odpowiedź :) Nie mam tylko pomysłu, jak usunąć ten kolor (lakierobejca) skutecznie, ale przy tym nie zniszczyć drzwi :(

 

DoniaSuzzi ja myślę, że po prostu papierem ściernym trzeba będzie to zedrzeć, najlepiej z nakładką na wiertarkę, najpierw troszkę grubszym a później bardzo drobnym, nie powinno się nic stać złego o ile za długo w jednym miejscu nie będziesz "polerować" ;)

Ale moze są inne sposoby jakieś środki chemiczne, czy coś...chociaż wątpię, zapytam przy okazji w jakimś markecie budowlanym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja się pochwalę swoimi drzwiami. Kolor naturalny dąb, malowany dwa razy. Po pierwszym malowaniu drzwi potraktowane papierem ściernym, będą jeszcze lakierowane.

http://lh5.ggpht.com/_VB02wep5eDI/S4Q-re2jEcI/AAAAAAAAAHQ/nBIS2n5WTqs/s512/P1010020.JPG

http://lh6.ggpht.com/_VB02wep5eDI/S4Q-ro-D6fI/AAAAAAAAAHU/fJeBEalwzxw/s512/P1010021.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Podnoszę temat, bo mam pewne wątpliwości

Kupiłam Sadolin Extra, orzech

zrobiłam próbkę na małej listewce, co prawda jeden raz na razie - ale czy to sie po 3 warstwach TAK ŚWIECI????

bo na razie nie podoba mi się efekt

chciałam matowe, ewentualnie ciut błuszczące, ale minimalnie

ale może na razie tylko lakierobejca mokra?

hmmm

poradźcie, bo zalezy mi na matowym

czy wobec tego malowac samą bejca 3x a potem na koniec lakierem matowym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możecie zaprezentować swoje malowanki?

 

No to będę pierwsza ;) Tak jak obiecałam

 

Trzy różne sztuki, mnie się podobaja :)

 

wygląda to dosyć rozpaczliwie..... :-?

 

Cóż mogę powiedzieć-napisać na tak bezpardonową i lakoniczną krytykę...

 

no wybacz, ale nie będę ci słodził i gadał bajek.....fakt - to fakt....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możecie zaprezentować swoje malowanki?

 

No to będę pierwsza ;) Tak jak obiecałam

 

Trzy różne sztuki, mnie się podobaja :)

 

wygląda to dosyć rozpaczliwie..... :-?

 

Cóż mogę powiedzieć-napisać na tak bezpardonową i lakoniczną krytykę...

 

no wybacz, ale nie będę ci słodził i gadał bajek.....fakt - to fakt....

 

Nikt nie wymaga słodzenia fakt to fakt, ale może jakiejś konkretnej porady byś udzielił a nie tylko krytykował, może przy kolejnych drzwiach mogła bym skorzystać i pewnie nie tylko ja, bo w końcu po to ten temat został założony żeby wymieniać się doświadczeniami, jeśli kogoś krytykujesz to ok ale miło by było gdybyś przy okazji podzielił się swoim doświadczeniem skoro już tutaj zaglądnąłeś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli do bejcowania/lakierowania nie dysponujesz pistoletem, to tylko wałek - zwykły biały, piankowy wałek....trochę potrenować i jest super !

żadnym pędzlem nie osiągniesz takich efektów jak wałkiem.....

 

 

Ciekawe, ciekawe jak to robiono zanim ktoś piankowy wałek wynalazł :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli do bejcowania/lakierowania nie dysponujesz pistoletem, to tylko wałek - zwykły biały, piankowy wałek....trochę potrenować i jest super !

żadnym pędzlem nie osiągniesz takich efektów jak wałkiem.....

 

 

Ciekawe, ciekawe jak to robiono zanim ktoś piankowy wałek wynalazł :roll:

 

uwierz mi, też się zastanawiałem.... :wink:

 

a może ty masz jakieś ciekawe doświadczenia na ten temat ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...