Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kiedy izolacja zewnętrzna? opis sytuacji :) poradźcie!


Gacusiowa

Recommended Posts

No więc (wiem, wiem...) sytuacja jest taka...

 

Jestem na etapie już mocno zaawansowanego stanu zamkniętego.

Jakieś 2-3 tygodnie temu skończyły mi się robić tynki i podłogi.

Przez ostatnie 2-3 tygodnie, jako że pogoda sprzyjała - domek był mocno wietrzony.

W tym tygodniu zawiśnie na ścianie klimatyzator (Fujitsu ARY-45LH), którego na tym eatapie zadaniem jest osuszanie chałupki od wewnątrz (póżniej będzie sobie klimatyzatorem ;)). Wg mnie jest tam w tynkach jeszcze trochę wody...

ale...

Pytanie mam takie:

czy istnieją jakieś logiczne argumenty za tym, żeby na tym etapie wstrzymywać się z ocieplaniem budynku do wiosny?

 

wg mnie nie bardzo:

- klimatyzator żeby sprawnie działać potrzebuje żeby pomieszczenia były zamknięte (po co ma osuszać powietrze zza okna??)

- mury swoje już odstały (przemarzały zeszłej zimy)

- tynki nie schną 'do zewnątrz' - po to ściany są smarowane przed kładzeniem tynków gruntem, żeby woda w tym kierunku się nie przemieszczała - tak czy inaczej trzeba wilgoci się pozbywać przez otwory (lub klimą)?

 

może ktoś ma inne zdanie, a może się zgadza - bardzo proszę o komentarze - mam zdanie różne od moich Rodziców, którzy pomagają mi w budowie, i oni twierdzą, że jak teraz zostanie budynek ocieplony od zewnątrz (chcę teraz tylko nakleić styropian i wstawić parapety...) - to w murach zostanie wilgoć...

 

skończyły mi się argumenty... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi.

Czyli potwierdza się to co myślałam :)

Na razie sucho w miarę jest to domek się cały czas wietrzy - okna pouchylane plus szpary pod oknami, gdzie mają parapety przyjść, więc jest cały czas przewiew.

 

Co do klimatyzatora, a raczej invertera, to on akurat jest też specjalnie do osuszania przystosowany - wg specyfikacji potrafi 'wyssać' 3 l wody na godzinę, więc całkiem-całkiem :) Tylko warunkiem jest właśnie 'zamknięcie' domu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...