Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do "Historii pewnego faworycika"


Monika_76

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 81
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Na biały pył to nic innego tylko woda z octem... Litrami lałam i pucowałam... nic innego nie dawało rady...

A. ze ocet tani jest to można lać... Tylko uwaga na ręce, bo mogą być marynowane :lol:

 

Buziaki zostawiam i wszystkiego dobrego w Nowym Roku i wykończenia domku, a nie siebie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moniko ale pięknie się zaczyna u ciebie robić :). życzę powodzenia w realizacji planów i przeprowadzki w wymarzonym terminie. u mnie roboty stanęły, więc jak trzeba będzie "marynować" rączki to daj znać. Ja sprzedałam mieszkanie przed rozpoczęciem budowy, więc trudy przeprowadzki są mi znane - a wtedy okazało się że grupa ludzi z małymi nawet samochodami są w stanie dokonać cudów w krótkim czasie. poza tym z mężem przeprowadziliśmy już paru znajomych.

ps. jaki masz wkład kominkowy. W Olsztynie jest przedstawiciel dovre i muszę się tam pofatygować, ale zaspy śnieżne znichęcają mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://img717.imageshack.us/img717/893/newyearz.jpg

 

Niech Nowy Rok przyniesie Ci radość, miłość, pomyślność i spełnienie wszystkich marzeń. A gdy się one już spełnia nich dorzuci garść nowych marzeń, bo tylko one nadają życiu sens. W Nowym Roku wielu szczęśliwych tylko chwil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Aż mi wstyd że tak długo się nie odzywałam :( Cieszę się że nieobecnośc zostałą usprawiedliwiona.

nikielback postanowiliśmy że za tydzień w week odbędzie się wielkie sprzątanie, później postaramy się przewieźć klamoty.

Do końca lutego musimy opuścić mieszkanie a jakoś nie wiemy jak się do tego tematu zabrać - to nasza pierwsza tak poważna przeprowadzka.

Wszystkie ręce chętne do pracy mile widziane :)

Trochę późno ale odpisuję ze wkłąd kominowy mam TQD. Nie robilismy rozprowadzenia ciepła, ani kominka z plaszczem wodnym, stwerdzilismy ze kominek bedzie wykorzystywany okazyjnie wiec nie szaleliśmy z wkładem.

NA dole baterie firmy TRES seria cuadro, zamawialismy w tym sklepie internetowym http://www.sklepbaterie.pl/?p=4648 i to moja deszczownica

Sklep OK, transakcja przebiegła wzorowo, do gornej łazienki też zamowilłam z tego sklepu armaturę, ma przyjechać w przyszłym tygodniu.

Glazurę zamawiam w sklepie http://www.goldgres.pl zamowiłam tam te plytki do dolnej łazienki, teraz do gornych też zamowiłam z tego sklepu.

martaibartek w domu juz robi sie domowo :) Kolorki, swiatła, kominek ......... jest coraz lepiej. A czy sie wyrobimy ... mamy nadzieję ze uda się zrobić jak najwiecej. Dół gotowy, a na gorze ...... ile się da tyle zrobimy :)

Edytowane przez Monika_76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikielback w ten weekend masz wolne :) :) :) .

Na pierwsze, najgorsze sprzątanie nie będę Cię ganiać. Siostra z mężem zaoferowali pomoc (przyjadą z Wawki na weekend i będziemy wojować). My bedziemy sprzątać a chłopacy mają przewozić klamoty :) Ocet - dwie butelki !!!!!! - juz dzis zakupiłam w Realu.

Mysle że to nie ostatnie sprzątanie. Za tydzień już chętnych do przyjazdu i pomocy nie będzie wiec ..... nie znasz dnia ani godziny :)

 

Ale zapraszam na wieczorną kawkę ...... jak już będziemy na budowie to gości możemy przyjmować. Mamy plany tam przenocować ale zobaczymy czy się uda czy nie.

 

A wracając do naszego kominka to ma on doprowadzenie powietrza z zewnątrz (chyba Ci nikielback o tym nie pisałam).

 

Monika

Edytowane przez Monika_76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witaj Moniko! Ale z Was już szczęściarze, bo mieszkacie w swoim domku. :)

Przyszłam do Ciebie z wątku o drzwiach. Czy Twoje drzwi są otwierane na zewnątrz czy do środka?

Przymierzam się również do zielonej łazienki, ale jeszcze nie jestem pewna, jakie kafelki wybrać,

więc z ciekawością będę czekała na zdjęcia dokończonej łazienki Twoich córeczek.

A dlaczego są różne opinie nt. woodentic'u na forum? Trudno się go kładzie? Podobają mi się kafle drewnopodobne i cały czas biorę je pod uwagę.

Serdecznie pozdrawiam. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Viga w domku mieszka się cudnie.

Moje drzwi zewnętrzne otwierają sie na zewnątrz.

Łazienka dziewczyn jest bardzo przyjemna. Jutro będą fugować, pozniej armatura i łazienka będzie gotowa.

Z woodentica jestem bardzo zadowolona (mam ochrę, mniejszą). Plytki wg mnie są bardzo ładne, jedna plytka zobaczona w sklepie nie oddaje uroku całej podłogi w tych płytkach. Kafelkarze jak sie dowiedzieli jakie maja wymiary te plytki to trochę marudzili że będą krzywe. Ale jak przyszedł materiał (zamawiałąm plytki prze net, jest duzo taniej niz w sklepie miejscowym) to mowili że źle nie jest jak na takie duże płytki. Wydrukowałam im instrukcje jak sie je kłądzie (trzeba klasc je w odpowiedni sposób) i jechali z robotą :)

Moze widziałąś że jest cały wątek poświecony tym plytkom, warto tam sobie zajrzeć.

Ja jestem bardzo zadowolna z wyboru, glazurnicy ktorzy kladli plytki też nie narzekali. A nierowności - jak lece ze szmatą na kolanach to czasem coś wyczuję ale gołym okiem patrząc - jest równiutko :) Nie załuje wyboru i nadal mi sie woodentic podoba.

 

Wszyscy ktorzy widzą podłogę w moim salonie myslą ze to drewno....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. :)

Kurcze, nie zapisałam sobie jakie to płytki (zielone) i teraz nie umiem znaleźć ich nazwy ani w Twoim Dzienniku, ani w Komentarzach. Ups!

Kominek również przesunęliśmy na bok komina i widzę, że trudniej będzie go zabudować, żeby nie sprawiał wrażenie zbyt potężnego. U Ciebie wygląda ok.

Sprawdzę sobie ten wkład, który kupiłaś, skoro go polecasz.

Ok - jak przyjdzie pora na płytki, to zajrzę sobie jeszcze do wątku o woodentic'u. Na razie mam czas wyboru drzwi i niemoc w podjęciu decyzji. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. :)

Kurcze, nie zapisałam sobie jakie to płytki (zielone) i teraz nie umiem znaleźć ich nazwy ani w Twoim Dzienniku, ani w Komentarzach. Ups!

Kominek również przesunęliśmy na bok komina i widzę, że trudniej będzie go zabudować, żeby nie sprawiał wrażenie zbyt potężnego. U Ciebie wygląda ok.

Sprawdzę sobie ten wkład, który kupiłaś, skoro go polecasz.

Ok - jak przyjdzie pora na płytki, to zajrzę sobie jeszcze do wątku o woodentic'u. Na razie mam czas wyboru drzwi i niemoc w podjęciu decyzji. ;)

 

Cześć,

Zielone płytki u dziewczyn to paradyż seria bambus (te jasniejsze zielone - zefir). Zrobili nam juz podłogę w łązience a jutro hydraulik podłączy umywalki i baterie (wybralismy firmy kludi)

U mnie z tym kominkiem to wyszło tak jak wyszło przez niedogadanie się .... Ja od zawsze chciałam z boku komina komin i jakby przy robieniu komina zrobili mi tą dziure kominkową (nie wiem jak to sie fachowo nazywa) to nie musiałabym tak dużego obudowania z przodu robić. Ale zrobili mi (po konsultacjach z mężem !!!!!wrrr) otwór w kominie z przodu jakby kominek miał stać przed kominem i w rezultacie jak postawiłam go z boku to dojscie do komina z przodu troche utrudniało "zgrabne" obudowanie kominka.

A wkład... zalezy czego szukasz. Czy mam byc z plaszczem wodnym czy z innymi bajerami, my chcielismy prosty i taki mamy. Palimy w nim rekreacyjnie a nie po to zeby miec np ciepłą wodę :)

Każda decyzja jest trudna, teraz drzwi, pozniej podłogi, płytki ........ zyczę Ci właściwych wyborów.

Pozdrawiam

Monika

Edytowane przez Monika_76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Moniko za odpowiedź.

W międzyczasie znalazłam w necie te kafelki, ale nie byłam pewna czy masz jaśniejsze czy ciemniejsze.

Z kominkiem też mam przeboje od początku. Tyle tylko, że przenieśliśmy otwór na bok komina.

Dziękuje za życzenia - bardzo potrzebne! bo wykańczanie wcale nie jest proste. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 2 weeks później...
Moniko. Dawno nie byłam, pięknie się u ciebie zrobiło. Kludi piękna co? Sama taką kupiłam, właśnie odebrałam przesyłkę i jestem zachwycona. Mam nadzieję że u mnie będzie się prezentowała równie ślicznie jak u ciebie:)

 

Kludi jest ładna, ale mnie nadal najbardziej zachwyca moja bateria umywalkowa z dolnej łazienki - tres cuadro. Jest piekna !!!!!

Którą baterię Kludi kupiłaś, bo ja mam do umywalek i dwie rozne do wanny.

Kiedy na herbatke wpadniesz, zapraszałam ostatnio !!!! Już troszke się ogarneliśmy i możemy przyjmować gości. Zapraszam w komplecie, moje dziewczyny chętnie się pobawią z innymi dziećmi.

MJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ojej dziękuję za zaproszenie :) chętnie wpadnę z wizytą, ale jak się ogarnę z moją pracą. chcemy się za miesiąc wprowadzić, ale jesteśmy w totalnym polu :) Mam przemarsz fachowców, poprawki, wyboru czegoś tam ...

Kupiłam Kludi Zentę i jestem zachwycona. zaraz wejdę na twój dziennik budowy i będę oglądać ta tres. Podpatrzyłam u ciebie ledy i też sobie zafundowałam, dla wyeksponowania płytek w łazience. lecę buszować w twoim dzienniku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ojej dziękuję za zaproszenie :) chętnie wpadnę z wizytą, ale jak się ogarnę z moją pracą. chcemy się za miesiąc wprowadzić, ale jesteśmy w totalnym polu :) Mam przemarsz fachowców, poprawki, wyboru czegoś tam ...

Kupiłam Kludi Zentę i jestem zachwycona. zaraz wejdę na twój dziennik budowy i będę oglądać ta tres. Podpatrzyłam u ciebie ledy i też sobie zafundowałam, dla wyeksponowania płytek w łazience. lecę buszować w twoim dzienniku :)

 

JA tez mam Zentę w obu gornych łazienkach, da wanien też:) Tres z serii cuadro jest "kanciasta" i pasuje mi do dolnej łazienki, z tej serii tez mam natrysk prysznicowy.

Nie pamietam czy w dzienniku zdjecie z bliska umiesciłam

Budowa_1746.JPG.

Oj rozumiem i nie zazdraszczam tej bieganiny przez przeprowadzką..... czekam na wiadomość na priva jak już się ogarniesz i będziesz chciała wpaść na herbatkę.

Ja nadal myslę nad lozkiem do naszej sypialni ....czas biegnie a łózka nadal nie mamy.

 

Pozdrawiam

Monika

Edytowane przez Monika_76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Nikielback mieszka się cudnie..... i jak fajnie być "wiesniakiem" . Ptaszki spiewają, warzywa w ogródku rosną :)

Zakupilismy już łózka dla dziewczyn i łoże do naszej sypialni i na tym zakończylismy urządzanie domku. Teraz rozgladam sie za ledami przyschodowymi aby otwory juz nie straszyły gości.

Teraz małymi kroczkami do przodu, a to kwiatek kupiony a to jakaś poduszeczka na kanapę. Dużo jeszcze roboty przed nami, chcemy podjazd do garażu przed zimą zrobić.

Co się stało że nie udało sie wprowadzić ???? Czyzby fachowcy nawalili ????

Pozdrawiam

Monika J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...