Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Referendum w Szwajcarii


Barbossa

Recommended Posts

Ave. A ja zapytam przewrotnie: ilu prawdziwych muzulmanow spotkaliscie w swoim zyciu? Z iloma mieliscie okazje przebywac dlugi czas i poznac ich troche? Ja pracuje z dwoma i pierwsze co zrobilem to wzialem ich na spytki odnosnie religii (wbrew w/w poprawnosci "religijnej")....

 

Na ile przebywający z Tobą mułzumanie to "prawdziwi" mułzumanie?

Przebywalaś z "prawdziwymi" w ich "prawdziwym " kraju?

Będąc kilka tygodni w Rijadzie poznałem ich trochę ( cały przekrój - od bogaczy którzy palcem nie tkną żeby p pracować , lekarzy z egiptu, po rzeszę biednych pakistanów fizycznie pracujących po 16-18h dziennie i mieszkających w fabryce.)

 

W kairze też przebywałem na kontrakcie ( a nie jak większość Polaków jako tutrysta).

Poznałem ich "od kuchni". Są zupełnie inni niż Ci od Tour biznesu...Ci są mili, w dupe włażą, byle parę $ im do kiejdy wpadło....

 

Moje wrażenie jest takie - są 500lat za nami. niestety. Ekonomicznie rozwinęli się błyskawicznie nie swoją pracą i "ewolucją" swojej mentalności ale petrodolarami.

Prości beduini, pasterze owiec, handlarze kurami na bazarze w 20 lat stali się właścicielami pól naftowych z niewyobrażalnymi wręcz pieniędzmi...

to się nie mogło dobrze skończyć.

 

Obłuda wśród nawet tych ortodoksyjnych, jest taka sama jak o naszych katolików.

Przykład pierwszy z brzegu:

Wracam samolotem z Rijadu do Paryża. Na pokładzie jest kilka kobiet szczelnie opakowanych. widać tylko oczy.

Ledwie samolot wzniósł się na pułap, wszystkie po kolei zaczęły odwiedzać toaletę. Wychodziły z nich wydekoltowane, w mini naprawdę piękne dziewoje.

jechały do stolicy mody na zakupy. A w Paryżu przeca Allah nie widzi.....

 

Co ciekawe w Izraelu poznałem całkiem fajnych chłopaków z Palestyny. ale byli to chrześcijanie ( strasznie rzadkie zjawisko).

 

Maysee, imigranci z krajów mułzumańskich w większości europy egzystują tylko na socjalu... Sprowadzają całe rodziny i żyją z "kuronia", albo 50 osób z jednego "donner kebaba".

Pamiętasz sprawę karykatur Mahometa w Dani?

Wywołał ją jakiś oszołom z zewnątrz ( chyba z AS właśnie ) odwiedzający Danię.

Mułzumanom miejscowym raczej wcale to nie przeszkadzało.

Moi koledzy z firmy ( DK ) twierdzili, że powinni powiesić te karykatury w urzędzie socjalnym przy kasie gdzie wypłaca się zasiłki...ciekawe jak by zareagowali.

 

 

uff siem napisał

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 149
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Oorbus przyznaje, ze Twoje doswiadczenie w zakresie poznania mentalnosci szerokiej grupy muzulmanow bije moje na glowe. Chyle czola. Ja teraz pracuje z jordanczykiem i iranczykiem sa wierzacy ale nie obnosza sie z tym. Wczesniej byl jeszcze muzulmanin-algierczyk z Francji. Byc moze nie mam pelnego obrazu ich "naturalnego" zachowania bo pracujemy wszyscy w duzej grupie naukowej, niezmiernie specyficznej pod wzgledem kultury i religii: Amerykanie, Australijczycy, Chinczycy, Francuzi, Rosjanie, Belg, Hinduska, wielu Irlandczykow i ja jako reprezentant Polski (jeszcze niedawno byl profesor z Izraela i Ukrainiec - wyznawca judaizmu). Takze jesli chodzi o codzienny trening politycznej/religijnej poprawnosci to jest tu niezly poligon. Pozdrawiam.

 

P.S. Jestem przedstawicielem plci brzydkiej - Maysee - bo tak probowali wymawiac moje polskie imie ludzie "zachodu" kilka lat temu i tak juz zostalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety.

to nie naukowcy podkładają bomby, wymachują kałachami na zbiorowych demonstracjach w palestynie, iraku, czy innym "pokojowym" miejscu.

 

To prosty lud który daje się omamić przywódcom religijnym.

Zresztą na mniejszą skale mamy to samo u nas na podwórku.

Islam to nie tylko religia. to cały system państwowy. Dlatego podatny na manipulacje.

 

Pozdrawiam.

 

PS. mam nadzieje, że Wy naukowcy macie wyższe cele :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months później...

"Próby stworzenia w Niemczech społeczeństwa wielokulturowego zdecydowanie zawiodły - stwierdziła kanclerz Angela Merkel. Podgrzewa to niemiecką dyskusję na temat imigrantów".

 

"Kanclerz powiedziała, że w praktyce nie zadziałała koncepcja społeczeństwa wielokulturowego - "mulitkulti", jak nazwali je Niemcy - w którym ludzie o różnym zapleczu religijnym, kulturowym, etnicznym "żyliby obok siebie" szczęśliwie i zgodnie. To wielokulturowe podejście nie sprawdza się zwłaszcza wobec liczącej ponad cztery miliony ludzi mniejszości muzułmańskiej".

 

Calosc w Nie znasz niemieckiego - nie jesteś mile widziany

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety.

to nie naukowcy podkładają bomby, wymachują kałachami na zbiorowych demonstracjach w palestynie, iraku, czy innym "pokojowym" miejscu.

 

To prosty lud który daje się omamić przywódcom religijnym.

Zresztą na mniejszą skale mamy to samo u nas na podwórku.

Islam to nie tylko religia. to cały system państwowy. Dlatego podatny na manipulacje.

 

Pozdrawiam.

 

PS. mam nadzieje, że Wy naukowcy macie wyższe cele :lol:

 

-

 

Co za bzdury .

 

 

 

Znaczy to, że Palestyńczycy nie protestowaliby gdyby nie byli muzułmanami ?

 

 

 

Palestyńczycy to był sobie lud pasterski , całkiem średnio religijny .

 

 

 

Prawda jest taka, że społeczeństwa zachodu boją się świata islamu - a istnieją

 

ku temu POwody natury h i s t o r y c z n e j bo np po pierwszej wojnie światowej

 

Anglicy i Francuzi zagazowali im trochę ludności w czasie powstania w Palestynie -

 

bo rośnie on w siłę i znaczenie dzięki sprzedaży ropy , rozwija się tam gospodarka

 

i k l a s a średnia a tym samym rosną ich a s p i r a c j e - świat islamu ma również

 

d o d a t n i przyrost naturalny .

 

 

Nie mówięc o sprawie Iraku i Afganistanie - nie są to sprawy zamknięte i niekoniecznie muszą się wszystkim podobać .

 

heheheh.

 

 

Takie opowiadania, że religia ich omamiła są kompletną bzdurą .

 

 

 

Istnieją powody natury h i s t o r y c z n e j , e k o n o m i c z n e j i przy okazji

 

d e m o g r a f i c z n e j dla których świat cywilizacji zachodniej zaczął się bać . .

 

 

A mają prawo do swojej religii jak wszyscy - nikt im tego zabronić nie może .

 

.

Edytowane przez barakuda1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szwajcaria to dziwne miejsce.

.

 

nawet bardzo

I nie do końca ludzie kulturalni ......

Stereotyp.

Miałem okazję sie przekonać - buc jeden szwajcarski tak mi naubliżał bez powodu kiedyś - że po słowiańsku chciałem mu dać w ryj.

Potwierdzając kolejny stereotyp ale przynajmniej autentyczny,,,,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oorbus przyznaje, ze Twoje doswiadczenie w zakresie poznania mentalnosci szerokiej grupy muzulmanow bije moje na glowe. Chyle czola. Ja teraz pracuje z jordanczykiem i iranczykiem sa wierzacy ale nie obnosza sie z tym. Wczesniej byl jeszcze muzulmanin-algierczyk z Francji. Byc moze nie mam pelnego obrazu ich "naturalnego" zachowania

 

 

ja te nie mam - ale miałem okazję poznać.

Okazali się bardziej kulturalni, bardziej prorodzinni i bardziej mili w codziennym obcowaniu - niż niejeden mieniący się statusem "starego europejczyka"

Kubek (jednorazowy) wody na przystanku w upale czy troska tubylca względem turysty zagubionego - była nie tylko szczera ale i nie wymuszona

To że w autobusie uśmiechali sie na widok mojego krzyżyka na szyi, kręcąc muzułmańskim koralikiem jednocześnie, świadczyło tylko o ogromnej tolerancji i radości spotkania.

Religia nie miała znaczenia.

Znaczenie miało ze choć odległa - jest w jakikolwiek sposób okazywana.

To było ważne i dla nich automatycznie przyswajalne w sposób przyjazny.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...