Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Rekuperator - podwieszenie do krokwii


Recommended Posts

Mam zainstalowany rekuperator Mistral 400.

Rekuperator stoi na strychu gdzie podłogą są płyty osb kręcone do jętek, pod nimi wełna i płyty gk jako wykończenie sufitu poddasza.

 

I niestety mocno słychać rekuperator na poddaszu.

Wydaje mi się że, jest to efekt konstrukcji sufitu osb/wełna/gk który działa jak pudło rezonansowe. Na strychu słychać tylko szum wiatraków natomiast na dole jest wyraźne buczenie.

Na dziś reku stoi na wełnie - tej twardej- i jest znaczna poprawa ale niewystarczająca.

 

Chcę podwiesić reku do krokwi i tak samo zrobić z kanałami - reku na sztywnej platformie podwieszanej pod krokwie a kanały na elastycznych taśmach.

Pytanie jest takie czy drgania reku mogą mieć wpływ na więźbę ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpływ będzie miało, więźba będzie się trzęsła :). Drewno jest elastyczne, więźba i tak pracuje pod wpływem wiatru. rekuperator krzywdy jej nie zrobi. Pytanie czy to rozwiąże problem. Krokwie są z jętkami dobrze związane, drgania będą się przenosić. Może ta sztywna platforma też na jakiejś gumie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę podwiesić reku do krokwi i tak samo zrobić z kanałami - reku na sztywnej platformie podwieszanej pod krokwie a kanały na elastycznych taśmach.

 

Pomysł dobry,ale dokup jeszcze dętkę do ciągnika lub dwie do taczki budowlanej napompuj i postaw na tym rekuperator-guma jest sztywna i sprężysta wytrzyma lata, a drgania nie będą się przenosić :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...