Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wentylacja nawiewa a nie wycjąga w czym błąd


Recommended Posts

Jak to niektórych (sierocki) trzeba ciągnąć za język :-( a trzeba było tak od razu napisać.

Zainstaluj sobie te nawiewniki w oknach niech powietrze będzie wyciągane z mieszkania przez ten jedyny komin co jest super długi (pewnie w łazience?).

Ten niby komin w kuchni zaślep, wywal lub jeżeli używasz go do okapu w kuchni to zastosuj w nim szczelną klapkę zwrotną tak aby ta klapka się zamykała przy próbie wdmuchiwaniu powietrza z zewnątrz i się otwierała gdy uruchomisz okap kuchenny.

Przeczytaj wreszcie artykuł http://www.wentylacja.org.pl/02_art10.htm, możesz zainstalować również nawiewniki okienne(najlepiej z ręczną regulacją otwarcia, ciśnieniowe) w kuchni gdy nie będziesz miał tam faktycznie komina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze dolna część tego komina(trójnika musi być zamknieta) wylot tylko na górze. To oże jednak być za mało i wtedy dobrze jest zastosować nasade kominową, która obracając się wytwarza sztuczny ciąg i to powinno pomóc. Pamietać trzeba,że do wentylacji grawitacyjnej bardzo wazna jest odpowiednia wysokość kanału wentylacyjnego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten długi komin wentylacyjny jest w pokoju gościnnym, który jest połączony z kuchnią także wyciąga wszystko. Trochę nakombinowałem ale trzeba z tego wybrnąć.

 

"Wentylacja nawiewa a nie wyciąga w czym błąd"

 

1. Rura nie wystaje ponad dach i nie pomoże nawet 3m kanału.

2. Przejście przez ścianę fi 100 a potem fi 150 - po co? Wystarczyłoby fi 100.

3. Dolna część komina czyli trójnik jest otwarta i powstała zetka. Jeżeli chodziło tu o swobodny wypływ skroplin, to trzeba było zatkać zaślepką-korkiem ten trójnik i zrobić w spodzie zaślepki otwór fi 10-12 mm.

4. Na zakończenie komina założyłeś daszek, a powinno się tu zastosować specjalną nasadę np obrotową.

5. Po co ta rura jak masz sprawny kanał wentylacyjny w połączonym z kuchnią pokoju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moja wina. Nie było wcale w domu wentylacji a wersalką wyszedł grzyb. Odsunęliśmy wersalkę od ściany zamontowaliśmy wentylację w komin ten 15m i zachciało się nam jeszcze jednej w kuchni nie wiem po co. Ale moja żona upiera się że jedna kratka nie wystarczy i znów wyjdzie grzyb. Chyba zupełnie niepotrzebnie zamonowałem ten druki komin wentylacyjny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...