Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

plama na regipsie


janek1123

Recommended Posts

Witam! Proszę o poradę w następującej kwestii: w łazience na poddaszu, na skosie dachowym tworzy się mokra plama na regipsie (tylko w zimne dni). Pozostałe ściany są murowane, ocieplone styropianem. Dodatkowo mam problem z oknem dachowym, z którego się leje w zimne dni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. W łazience jest zrobiona wentylacja, skos ocieplony jest wełną mineralną oraz folią i zielony regips. Czy to wystarczy?

 

żeby stwierdzić czy to wystarczy trzeba by znac szczegóły (jaka wentylacja, jkaie ocieplenie i paroizolacja, jak dach pokryty itp) a nie ogólniki, fotki też byłyby pomocne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. W łazience jest zrobiona wentylacja, skos ocieplony jest wełną mineralną oraz folią i zielony regips. Czy to wystarczy?

plama swiadczyc moze o powaznym braku izolacji stad wyziebienie okladziny i kondensacja na niej pary podobnie jest w przypadku okna polaciowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qrcze!!!!mi robi się to samo!!!!!siak.....

paroizolacja dana, wełna nad KG jest w ilości 25cm, dach na 10000000% szczelny....a jednak na jednym ze stelaży sufitu na odcinku ok1 metra pojawia się woda, prawdopodobnie skrapla się para.....już chyba ze 2 razy poprawiałem tam ocieplenie i nadal wychodzą mi plamki (w sumie 3, oddalone od siebie ok 20cm, w lini prostej tak jak idzie profil U).Niedaleko tego profilu mam zamontowane światło, może tamtędy włazi para z łazienki???!!!na dniach uszczelnię to silikonem, może pomoże ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qrcze!!!!mi robi się to samo!!!!!siak.....

paroizolacja dana, wełna nad KG jest w ilości 25cm, dach na 10000000% szczelny....a jednak na jednym ze stelaży sufitu na odcinku ok1 metra pojawia się woda, prawdopodobnie skrapla się para.....już chyba ze 2 razy poprawiałem tam ocieplenie i nadal wychodzą mi plamki (w sumie 3, oddalone od siebie ok 20cm, w lini prostej tak jak idzie profil U).Niedaleko tego profilu mam zamontowane światło, może tamtędy włazi para z łazienki???!!!na dniach uszczelnię to silikonem, może pomoże ???

wolabym przeczytac, ze paroizolacja wykonana a nie dana. po dociepleniu sciany nad sufitem problem powinien ustapic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wolabym przeczytac, ze paroizolacja wykonana a nie dana. po dociepleniu sciany nad sufitem problem powinien ustapic.

 

tylko to jest takie wredne miejsce w które się ciężko dostać /tak za kominem, przy krańcu dachu/ :evil:

 

uu komin :) czyzby nieszczelne zakonczenie krycia na kominie lub jeszcze cegielki polaczone odrobina zaprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...