Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Szczury...brrr...


MEDE

Recommended Posts

Wystarczy że źródło jest niedaleko to po 2 miesiącach znowu się pojawiają.Bo skądś muszą przyleźć !? Opuszczony dom, rzeka, stajnia itp.

 

Moja babcia mieszkała przez wiele lat naprzeciwko masarni... to była prawdziwa masakra. Ale zdaje się jakiś czas temu masarnia padła. Generalnie szczury są tam gdzie jest jedzenie. Znajoma hodowała sobie parę kurek i trzymała w garażu paszę - no i szczury też tam były. Jak zaprzestała hodowli kur bo już nie miała na to sił to i szczury się wyniosły.

 

Podobno dość skuteczną trutką na szczury był jakis proszek który sypało się w miejscu przebywania szczurów (najlepiej gdzieś koło nory albo do nory) szczur się tym brudził a przy czyszczeniu futerka wchłaniał do organizmu. Po paru dniach przychodził jego koniec....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Moja pani u której mieszkam szykuje taką miksturę:

sypki gips+ cukier puder ...

znam ten przepis tylko zamiast cukru - mąka

później daje sie "kupną" trutke, padają szeregowi członkowie stada /reszta staje sie nieufna/

poźniej coraz smakowitsze np. podsmażona kiszeczka z cyjankiem potasu, faszerowane paszteciki wykładane w rękawiczkach-

idzie wtedy pod nóz elita stada

na koniec zostaje szczur - przywódca

a tego Jegomościa truje sie juz na ekstra przynentę ...

zwabia sie Go tym czego szczurowi brakuje najbardziej ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwabia sie Go tym czego szczurowi brakuje najbardziej ....

 

znaczy? :o

 

 

szczur jest stworzeniem nocnym

brakuje mu słońca ...

trzeba ten brak zrekompensowac jakoś ...

 

p.s.

może mała podpowiedź - nie fundujemu mu solarium ... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwabia sie Go tym czego szczurowi brakuje najbardziej ....

 

znaczy? :o

 

 

szczur jest stworzeniem nocnym

brakuje mu słońca ...

wiec trzeba mu ten brak zrekompensowac jakoś ...

 

znaczy jak w tym kawale , że gaś latarkę bo do światła lecą? :o

 

ja nadal nie kumać :roll:

wiesz , brzoza że mnie trza łopatologicznie ... :wink: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, Daggulka :D

 

ostatniemu /przywódcy stada/ szykujemy trutke z dodatkiem witaminy D

tej pokusie nawet najwiekszy przywódca sie nie oprze

 

nie wolno za wczesnie - bo jesli nabierze nieufności - nie tknie, a potem odbuduje stado

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzy lata też miałem ten problem, poradziłem sobie z tym. Trzeba trochę cierpliwości. W komórce na graty i opał tego było że głowa bolała. Wziąłem się za rozkładanie trutki "Baraki" lub "Murin". W pierwszym roku zjadły około 15kg trutki. Myślałem że im smakuje i że na nich nie działa. Z czasem było ich coraz mniej, a trutki zostawało więcej. Na dzień dzisiejszy jest spokój, ale trutka jest cały czas, nie można dopuścić do jej braku, bo te stworzenia bardzo szybko się rozmnażają . Trutka najbardziej to znika na jesień i jak przychodzi gwałtowne ochłodzenie (przymrozki). Po za tym jest cisza i spokój.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

umnie w pracy byla kiedys plaga dostaly papu padlo ponad 300 teraz dostaja to samo papu i sie smieja biegaja myja sie ale czasem padnie jakis zolniez tak to sie nazywa ten co pierwszy pruboje czy papu to oki czy ble jak zabijesz zolniezy topotem trza krola jak jego zwalczysz to masz spokuj na wiele lat pozdrawiam lub poszukaj szczuro lapa jest to zawod w polsce dos mocno znany i wykonywany nawet przez kobiete
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years później...

Szanowni Państwo, proszę o podpowiedzi. odkryłam, że mieszka u mnie pod wanną szczur. Od czasu do czasu słyszę też piszczenie, wiedza ludowa podpowiada, że możliwe że w takim razie szczurów jest więcej.

 

Czy ktoś z Was miał tę machinę na infradźwięki? czy polecacie?

Trutka odpada, niestety mój kot poluje (już jednego który podjadł strutą mysz ledwo odratowałam).

 

bardzo proszę o jakieś porady...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months później...
ja na szczury zawsze kupuję różnego rodzaju specyfiki, trutki i inne do jedzenia dla nich, a cooo niech się żywią :D i w domku na wsi zdecydowanie to pomogło, a co do ultradźwięków to słyszałam, że to tylko takie gadanie, wcale podobno nie działa, nawet na krety i inne takie tam żyjątka także szkoda chyba kasy ;p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...