Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Chotomów Grupa


mik99

Recommended Posts

A pro po Leśnej - braliśmy pod uwagę tamtą lokalizację i jeszcze na jesieni chcieliśmy kupić tam działkę od developera, nasza miała być na samym końcu leśnej (zaraz przy lesie- ostatnia odnoga).

Trochę odstarszył nas brak gazu ziemnego.

 

Christopher

 

To nasza działeczka jest właśnie w tej ostatniej odnodze przy samym lesie :)

Brak gazu nam nie przeszkadza bo i tak w chwili obecnej ogrzewanie eko groszkiem jest tańsze :)

A my również oglądaliśmy wasz domek, jednak nie pasował nam taras względem stron świata :(

No i wtedy znaleźliśmy Bryzkę 3, małe przeróbki (balkon na podporach nad wejściem, garaż) i według nas jest super :)

Bardzo mocno też zastanawialiśmy się nad Trytonem z Dobrych Domów, jednak niestety był ten sam problem co w przypadku waszego domku-cień na tarasie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Obie Zuzie pamiętam - tylko nie wiem, która jest czyja (czyja jest biała, a czyja czarna)
.

Enickman - moja jest ta mniej czarna :wink: Druga jest Tinusa i Linki. :p (pozdrawiam!)

A co do cioć (fajnie brzmi) w przedszkolu - naszymi dzieciakami opiekowała się gównie ciocia Kasia, ale ona chyba też już odeszła. Świetne podejście do dzieci.

U nas też rośnie "drugi rzut" do przedszkola. Może od września... jak będa miejsca. :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do cioć (fajnie brzmi) w przedszkolu - naszymi dzieciakami opiekowała się gównie ciocia Kasia, ale ona chyba też już odeszła. Świetne podejście do dzieci.

U nas też rośnie "drugi rzut" do przedszkola. Może od września... jak będa miejsca. :p

 

Kasia uczy w szkole

Monika w Przylesiu I

 

Na ich miejsce są nowe, ale są OK

 

Co do Przedszkola to jest tam też jeden fajny patent - co roku na dzień dziecka rodzice wystawiąją sztukę dla dzieci - Właśnie zapuszczam wąsy do roli Ochmistrza :p :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mik99: Szacowałeś może ile kosztował Cię strop?

 

Chciałbym porównać koszt stropu drewnianego i cięzkiego

Mam na oku projekt gotowy, w ktorym jest strop gęstożebrowy i myślę o przerobieniu na drewniany, ale boję się, że może być tak, że przeróbka projektu pochłonie róznice w koszcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Przedszkola to jest tam też jeden fajny patent - co roku na dzień dziecka rodzice wystawiąją sztukę dla dzieci - Właśnie zapuszczam wąsy do roli Ochmistrza :p :D

 

 

buahahahahahahahahahaaaaaaaaaaaaaaaa

Byłem Ochmistrzem w zeszłym roku :-) :-D :-)

Córka poznała mnie dopiero w połowie sztuki a siostra cioteczna Zuzi w ogóle !!

:-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na etapie podpisywania umowy do Przylesie II na Dębowej i sytuacja wygląda tak:

1. opcja podstawowa - 550 PLN (opieka 7.00-17.00 +ang, gimnastyka,, dydaktyka, glottodydaktyka,MDS, rytmika, zaj.plastyczne, muzyczne i teatralne, logopeda,teatrzyki, koncerty, cykliczne spotkanai( weterynarz itp.)

 

2.opcja pełna - 750 PLN (opieka 7.00-19.00) + powyższe + francuski + helen doron, mini-tenis, dziecięca matematyka).

Acha..są jeszcze zajęcia inne dla chętnych płatne dodatkowo: dogoterpia, mad science, religia, ceramika, wyjazdy na basen itp.).

 

Mam znajomych ,którzy prowadzają tam dwójkę maluchów i mają wynegocjowane zniżki na drugie dziecko ( suma sumarum za dwoje płacą mniej niż w Józefosławiu - ceny tamtejsze to istne szaleństwo).

 

1300 zł za przedszkole? :o :o :o Matko jedyna!!!!

 

W Przylesiu płacimy 700 zł za coś podobnego jak "opcja pełna", o której piszesz, tylko Helen Doron nie jest w cenie (kosztuje 150 zł/kwartał + 100 zł na wstępie za pomoce naukowe).

I dodam, że też jesteśmy zadowoleni :D :p :D :p

 

enickman napisał:

Co do Przedszkola to jest tam też jeden fajny patent - co roku na dzień dziecka rodzice wystawiąją sztukę dla dzieci - Właśnie zapuszczam wąsy do roli Ochmistrza

 

Ja szykuję się do roli Macochy :D :D

 

Pozdrawiam, Maria

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Christopher

ale zbieg okolicznoiści - ja mam na myśli tą odnogę w prawo. Czy wasza działka jest zaraz obok domu, który się własnie buduje po lewej stronie? bo jeśli tak to okazuje się, ze bylibyśmy sąsiadami. :)

 

Nie wiem który dom masz namyśli, ponieważ w chwili obecnej budują sie tam dwa domy po lewej stronie ale wygląda że to tam :)

Namiary poszły na prv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ricardo dzięki za namiary.

 

Dzwoniliśmy do Pana Romana, ale w tym roku nie ma juz wolnych terminów.

Poza tym trzeba zorganizować mu jakiś barak na czas budowy.

 

A którą ekipę ty wybrałes ?

 

A'propos baraku, bedę sie pozbywał mojego ale dopiero kwiecień/maj

Na teraz - chetnie odstąpie stemple z historyczną przeszłością. Kandydują do miana "złotych stempli" ;-D

Dlugość - 2.5 - 3.5 metra.

Ilość około 170 szt.

 

t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie Grupę Chotomowską!!!

 

Co prawda nie jestem z Chotomowa ale niedaleko: Michałów Reginów konkretnie. Przyjmiecie sąsiada?

 

Parę słów o mnie:

Kilka miesięcy temu na skutek różnych zawirowań dziejowych przeniosłem sie z Warszawy i osiadłem w Michałowie. Domek już mam :D - kupiłem z rynku wtórnego dom z początku lat 90 - tych. Coś w typie dawnej "piętrówki", tyle że dach płaski nie jest. Da sie mieszkać, chociaż materiały, technologie i niedoróbki, straszne :evil: :evil: :evil:

 

Przymierzam sie teraz do remontu (aż strach powiedzieć: przebudowy) szukam więc informacji o lokalnym rynku budowlanym.

 

Na poczatek chciałbym przystosować pomieszczenie na parterze (no, garaż w zasadzie) na pracownię - bo pracuje w domu i to w tej chwili jest dla mnie najważniejsze. Robota może nie taka wielka, ale dużo dłubaniny: trzeba skuć posadzkę, położyć ocieplenie, wylewka, okna, wyrównać sciany, podciągnąć ogrzewanie itp.

 

Jeśli grupowicze sznowni byliby tak mili i podesłali jakieś namiary na fachowców od tego typu remontów byłbym wdzięczny. Obiecuję, że się odwdzięczę: jestem geologiem, jak komuś będzie potrzebna pomoc, rada - postaram sie pomóc czy doradzić. Czy też w końcu zrobić wiercenia za zniżkową cenę :wink:

 

Pozdrawiam,

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Na wiosnę rozpoczynam budowę w Jabłonnej przy granicy z Chotomowem.

No ale jest mały problem z dojazdem do działki.

Jest duże prawdopodobieństwo że przejazd samochodem ciężarowym drogą prowadzącą do działki może się zakończyć utknięciem w gliniastym podłożu.

 

Chciałbym trochę drogę wzmocnić gruzem.

Więc jeśli ktoś będzie chciał się pozbyć czystego gruzu to proszę o kontakt na piv.

 

Mam pytanie o Wasze doświadczenia z radzeniem sobie z tym problemem.

Jak do takich warunków drogowych podchodzą firmy, które dostarczają materiały na budowę.

Z tego co zauważyłem to gmina mało gdzie nadąża z drogami za powstającymi domami.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...