Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Chotomów Grupa


mik99

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Moja żona w naszej małej kuchni postaiła na szuflady i teraz jest bardzo zadowolona, chociaż początkowo koszty... kto by ich nie obcina

 

Co do kuchni to ja też zdecydowana jestem w większości na szuflady.Jest to dużo wygodniejsze niż spadanie do parteru aby wyciągnąć potrzebny produkt czy jakiś przedmiot.A że droższe ? No cóż za wygodę niestety trzeba dopłacić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja żona w naszej małej kuchni postaiła na szuflady i teraz jest bardzo zadowolona, chociaż początkowo koszty... kto by ich nie obcina

 

Co do kuchni to ja też zdecydowana jestem w większości na szuflady.Jest to dużo wygodniejsze niż spadanie do parteru aby wyciągnąć potrzebny produkt czy jakiś przedmiot.A że droższe ? No cóż za wygodę niestety trzeba dopłacić

 

Racja mago bo dom to dom, chociaż boli, gdy się wydaje, co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mik99 napisał:

emmmma

 

Chylę czoło, wnikliwa ocena, nie pozostawia wolnego pola na ruch dla "Starych wyjadaczy". Brawo!

Marhab13 napisał:

Emmma: zaimponowalaś mi , naprawdę. Szkoda, że nie miałam takiej pomocy przy zmianach w naszym domku...nie wszystko udało nam się rozsądnie pozmieniać, w trakcie budowy, po prostu nie widzieliśmy pewnych minusów...

 

Drodzy :-D

dziękuję za słowa uznania. Staram się rzetelnie czytać „starych wyjadaczy” A poza tym dla mnie to:

1.dopiero rozgrzewka przed „wielką niewiadomą” czyli budową (kiedyś)

2.początek więc mam jeszcze siły ;-)

3.temat pokrewny ( bo też myślę o parterówce ) więc go drążę :-)))

 

 

Enickman, spróbuj napisać jeszcze do Eskimosa – on tu na forum fajnie opiniował projekty ale z tego co wiem teraz pisze już tylko na PW.

 

A w kwestii kuchni: ja też polecam szuflady ale z jedną uwagą: wewnętrzne szuflady zakryte jedną płaszczyzną ( jak drzwiczki normalnej szafki ) bardzo obciążaja szufladę położoną najniżej i dobre kątowniki są niezbędne. Takiego rozwiązania raczej nie polecam.

Nie wiem czy jest to zrozumiałe, mam nadzieję,że tak.

Poza tym bezwzględnie należy zachować ciąg: lodówka, wolny blat, zlewozmywak, duuuży wolny blat tak aby 2 osoby nie przeszkadzały sobie nawzajem, kuchenka, wolny blat.

No i kuchenki ani zlewu w rogu nie polecam..

 

Pzdr,

Emmmma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów grupy chotomowskiej. Po wielu miesiącach rozpatrywania różnych możliwości uwicia własnego gniazdka - udało się !!!!

 

Przeszliśmy przez oferty kilku lokalnych "deweloperów" , aż w końcu zdecydowaliśmy. Kupujemy działkę i budujemy sami.

Od wtorku jesteśmy szczęsliwymi posiadaczami 1000 m2 działki i kawałka drogi - oczywiście w Chotomowie. Na naszą prośbę poprzedni właściciele (zaraz po podpisaniu Um. Przedwstępnej) złożyli do Gminy wniosek o warunki zabudowy indywidualnej.

Projekt decyzji już jest, a my mamy za sobą pierwszą przeprawę z Urz. Gminy.

Współczynnik zabudowy w stosunku do powierzchni działki Pani urzędniczka ustaliła na 0,12. Trochę to dla nas za mało.Ale nic straconego - mąż udał się do Gminy i błagał mówiąc, że wybór projektu zajął mi pół roku i przez ten czas nie miał ani trochę życia rodzinnego. Jeśli teraz trzeba będzie wybierać od nowa to się załamie. Negocjacje stanęły na 0,14 - co na szczęście ratuje sytuację.

Oto i wybrany projekt: http://www.archi-projekt.com.pl/ramka.php?i=projekty

 

Mam ogromną prośbę o wypowiedzenie się na temat tego projektu - widziałam na forum kilka fachowych opinii, które na pewno pozwoliły inaczej spojerzeć na całą inwestycję.

 

Szukamy też oczywiście ekipy do budowy,o którą niestety bardzo ciężko. Może jesteście w stanie polecić kogoś rozsądnego.

 

Liczę na Waszą pomoc, pozdrawiam,Aneta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o kuchniach wyspowych?

Wydają się bardzo wygodne, o ile oczywiście znajdzie się dookoła wystarczająco dużo miejsca.

 

Bardzo popularne w Hameryce ;-)

Fajne bo:

nie stoisz nikomu na głowie - możesz iść "na drugi koniec"

można wbudować zlew - albo normalny, albo mniejszy - tylko na owoce oraz kuchnie (od biedy)

Na około - wszędzie szafki, szuflady, podgrzewacze i półeczki.

 

i... nieograniczona ;-) przestrzeń na wybryki kulinarne.

Od biedy można to traktować również jako stół do jedzenia np: śniadań (tylko krzesła muszą mieć niestandardową wysokość)

 

Jeśli tylko masz miejsce - absolutnie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja mago bo dom to dom, chociaż boli, gdy się wydaje, co?

 

Mik99

Masz rację,z jednej strony boli ponieważ kasa ubywa w zastraszającym tempie,Z drugiej zaś strony-cieszymy się,że widać efekty :p

 

A co myślicie o kuchniach wyspowych?

Wydają się bardzo wygodne, o ile oczywiście znajdzie się dookoła wystarczająco dużo miejsca./quote]

 

 

 

Ja właśnie biorę pod uwage takie rozwiązanie z wyspą w swojej kuchni lub z półwyspem.

Bardzo mi się podobaja:) :) :) :) :) ,ale chcę zrobić jako blat roboczy ,bez kranów i kuchni,za to z możliwością wykorzystania jako stołu z wysuniętym blatem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mago:

 

myślę, że to dobry pomyśł, i na pewno będziesz zadowolona.

Szkoda, jedynie, że decyzja o wyspie zapadła teraz, kiedy już za późno na instalacje, ale i tak wyspa to wyspa :lol: A Twoja kuchnia to duże pole do popisu dla Ciebie. Niewielu z nas może tak poszaleć, mając do dyspozycji kilkanaście m2 do zagospodarowania.

 

Gdzie robisz meble?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mago:

 

myślę, że to dobry pomyśł, i na pewno będziesz zadowolona.

Szkoda, jedynie, że decyzja o wyspie zapadła teraz, kiedy już za późno na instalacje, ale i tak wyspa to wyspa :lol: A Twoja kuchnia to duże pole do popisu dla Ciebie. Niewielu z nas może tak poszaleć, mając do dyspozycji kilkanaście m2 do zagospodarowania.

 

Gdzie robisz meble?

 

No....jak to gdzie ? :p :p :p :p :p

Chyba u Waszych fachmanow.A tak na marginesie-to kiedy się ich spodziewasz?

 

Z tą moją wyspą to faktycznie za póżno pomyślałam.Teraz to może być tylko blat roboczy,stolik itd.Po prostu zajęta innymi sprawami budowlanymi ,nie miałam czasu na przemyślenie układu kuchennego.A póżniej trzeba było z marszu decydować gdzie jakie podłączenia mają być -no i wyszło parę błędów.Ale cóż.....Uczymy się na błędach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No....jak to gdzie ? :p :p :p :p :p

Chyba u Waszych fachmanow.A tak na marginesie-to kiedy się ich spodziewasz?

 

mają być w najbliższą sobotę od rana z moimi szafami do sypielni, mam nadzieję

 

Z tą moją wyspą to faktycznie za póżno pomyślałam.Teraz to może być tylko blat roboczy,stolik itd.Po prostu zajęta innymi sprawami budowlanymi ,nie miałam czasu na przemyślenie układu kuchennego.A póżniej trzeba było z marszu decydować gdzie jakie podłączenia mają być -no i wyszło parę błędów.Ale cóż.....Uczymy się na błędach.

 

taka wyspa w dużym pomieszczeniu przełamie skutecznie monotonię, tak się robi np. w ogrodach :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

mają być w najbliższą sobotę od rana z moimi szafami do sypielni, mam nadzieję

 

taka wyspa w dużym pomieszczeniu przełamie skutecznie monotonię, tak się robi np. w ogrodach :wink:

 

No i dobrze bo zajadą też do mnie.

Co do wyspy to zastanawiam się jeszcze nad połączeniem wyspy z barkiem,czyli półwyspem.Masz rację.Taka wyspa u mnie zmniejszy optycznie trochę tę kuchnię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

mają być w najbliższą sobotę od rana z moimi szafami do sypielni, mam nadzieję

 

taka wyspa w dużym pomieszczeniu przełamie skutecznie monotonię, tak się robi np. w ogrodach :wink:

 

No i dobrze bo zajadą też do mnie.

Co do wyspy to zastanawiam się jeszcze nad połączeniem wyspy z barkiem,czyli półwyspem.

no nie wiem...

 

Kasia zaplanowała im masę dodatkowych półek i szafek, ba nawet ramkę do lustra.... i dać " babie" wolną rękę :lol:

 

Masz rację.Taka wyspa u mnie zmniejszy optycznie trochę tę kuchnię.

 

ostatnio siędzę nad ogrodem: czytam i imyślę, myślę i czytam... 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem...

 

Kasia zaplanowała im masę dodatkowych półek i szafek, ba nawet ramkę do lustra.... i dać " babie" wolną rękę :lol:

 

ostatnio siędzę nad ogrodem: czytam i imyślę, myślę i czytam... 8)

 

To dobrze,że tyle powymyślała . Skoro wie już co chce mieć to niech robią.

A baby jak to baby z reguły lepiej wiedzą od facetów co i gdzie powinno w domu się znależć.

Jeśli tyle im wymyśliła to jest szansa ,że zostaną na drugi dzień i się do mnie odezwą

 

Widziałam na zdjęciach te kupki ziemi wokół Twojego domu.Faktycznie ostro się bierzesz za działeczkę.Nim wiosna nastanie to ogród będzie pewnie juz przygotowany :wink:

 

Ja na razie siedzę nad obudowami kominków,kuchnią i juz mam dosyć

Płytki do salonu i kuchni już mam wybrane :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem...

 

Kasia zaplanowała im masę dodatkowych półek i szafek, ba nawet ramkę do lustra.... i dać " babie" wolną rękę :lol:

 

ostatnio siędzę nad ogrodem: czytam i imyślę, myślę i czytam... 8)

 

To dobrze,że tyle powymyślała . Skoro wie już co chce mieć to niech robią.

A baby jak to baby z reguły lepiej wiedzą od facetów co i gdzie powinno w domu się znależć.

Jeśli tyle im wymyśliła to jest szansa ,że zostaną na drugi dzień i się do mnie odezwą

 

.... jak tylko wpadną to im powiem o Tobie

 

Widziałam na zdjęciach te kupki ziemi wokół Twojego domu.Faktycznie ostro się bierzesz za działeczkę.Nim wiosna nastanie to ogród będzie pewnie juz przygotowany :wink:

 

to 30 ton piachu do wyrównania terenu, chcę zrobić dużo, teraz kiedy nie mam jescze ogrodzenia

 

Ja na razie siedzę nad obudowami kominków,kuchnią i juz mam dosyć. Płytki do salonu i kuchni już mam wybrane :lol:

 

wiem co czujesz, ale tak to z wykończeniówką już jest: "im dalej w las tym więcej drzew", co?

 

 

jaka to ceramika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...