Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Chotomów Grupa


mik99

Recommended Posts

.... jak tylko wpadną to im powiem o Tobie

Już wiedzą :wink:

jaka to ceramika?
- Paradyż

 

to 30 ton piachu do wyrównania terenu, chcę zrobić dużo, teraz kiedy nie mam jeszcze ogrodzenia

Wow -aż tyle?To ile mi będzie potrzeba :-? :roll: :roll:

 

Wyczytałam gdzieś na forum,że ładne żywopłoty można zrobić z modrzewia,podcinanego z wysokości,rozrasta się w szerz ,można ucinac i trzymac taki dwumetrowy szpaler.Może u nas zrobię coś podobnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Uff, sobot ato zwykle bardzo pracowity dzień.... i iniestety nerwowy... Byliśmy na inspekcji instalatorów (Elektryka, hydraulika, alarm) i mocno się zdenerwowałam... będą poprawki :cry: :evil:

 

Kuchnia:

zainspirowana dygresją na forum zdecydowałam, że też chce szuflady w kuchni, posiedziałam trochę nad programem IKEI i już wiem jak to ma wyglądać, co prawda nieco podraża to inwestycję, ale mam nadzieję, ze bedzie wygodnie....

 

Dziś pojeżdziłam po sklepach na Bartyckej odrobinę. Jestem na etapie drzwi i kafelek... niestety budżet mocno trzeszczy. Bardzo spodobały mi się drzwi Urzędowskiego i ewentualnie INterdoor. Porta i Dre niestety powoli odpada... jskść jest jednak dla mnie dość ważna, a na ekspozycji DRE i Polskone wyglądały średnio....

 

Ogród: jestem zielona jak szczypioreczek, a wiosna tuż tuż... ale liczę na pomoc starych wyjadaczy..

 

A przy okazji: szukam ziemi do wyrównania terenu, może macie jakieś namiary??

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele dobrego słyszałam o architektach wnętrz. Znajomi, którzy takowego zatrudnili już na etapie instalacji byli bardzo zadowoleni, bo im wszystko przewidział, wyrysował. Znacznie oszczędził im czas i energię na błądzenie w gąszczu możliwych wyborów. Zadowoleni byli również i z tego względu, że uniknęli niepotrzebnych kosztów zwiazanych z ewentualnymi przeróbkami w wyniku dość częstych błędów. Znajomi twierdzą, że ich architekt pomógł im w doborze takich materiałów wykończeniowych, dzięki którym zaoszczędzili pieniądze. No i zaprowadził ich do jakichś hurtowni, którch nie znali i też było taniej.

Należy zatrudniając architekta dokładnie sprawdzić czy to architekt wnętrz tj. projektant czy tylko dekorator wnętrz.

 

Ktoś na Forum posunął pomysł aby spróbować zatrudnić studenta ostatnich lat architektury dając stosowne ogłoszenie na uczelni. Z pewnością będzie taniej, a nie musi być gorzej. Studenci tak sobie dorabiają z korzyścią dla inwestorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Halo, halo :lol: ,

 

Enickman ma coś jeszcze dla Ciebie :roll: :roll:

 

www. dom-parterowy.pl

 

dg 29, no może i dg 14.

 

Jak tam przemyślenia?

 

A kwestii architektów / projektantów mogę polecić osobę, która zajmuje się doradztwem hobbystycznie czyli z pasją i zaangażowaniem :D (w W-wie i okolicy).

 

Zainteresowanym kontakt na priv..

Pzdr.

Emmmma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... jak tylko wpadną to im powiem o Tobie

Już wiedzą :wink:

:lol: :lol: :lol:

 

Paradyż

 

dobry producent, I liga, a kolakcja?

 

Wyczytałam gdzieś na forum,że ładne żywopłoty można zrobić z modrzewia,podcinanego z wysokości,rozrasta się w szerz ,można ucinac i trzymac taki dwumetrowy szpaler.Może u nas zrobię coś podobnego

 

Tylko ma taką wadę, zę igły gubi co rok na zimę

 

Kuchnia:

zainspirowana dygresją na forum zdecydowałam, że też chce szuflady w kuchni, posiedziałam trochę nad programem IKEI i już wiem jak to ma wyglądać, co prawda nieco podraża to inwestycję, ale mam nadzieję, ze bedzie wygodnie....

 

Ikea bazuje na gotowych szafakach, praktycznie 0 wolenj ręki na szafki nietypowe, a cenią się, bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mik99:

program Ikea wykorzystuję tylko do projektowania, kuchnię ma wykonać mi znajomy, albo facet z tarchomina (który zdobył moje uznanie podczas rozmów)

 

akurat w mojej kuchni chce bazować na standardach, prawie same 60 i jedna 80 pod płytą grzewczą. Chętnie bym Wam pokazała co spłodziłam, ale nie umiem pozmieniać pliku tak aby zmieścił się w fotosiku. :oops:

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marhab13

 

jeśli można bazować na standartowych wymiarach to super. W naszym przypadku (kiedy kuchnia mała, a chęci duże) było to nie możliwe, a IKEA chociaż lubiana, w kuchni nie mogła nam pomóc.

 

A kafelek, gresów, terakot mnóstwo, trudno się na coś zdecydować. Widziałam kila rodzin z architektami (ale im zazdrościłam) A może też kogoś wynająć. Co o tym myślicie?

 

przez wiele lat zawodowo zajmowałem się materialami do wykończenia wnętrz, przede wszystkim łazienek. Wierz mi, że najtrudniej mi było wpaść na pomysł własnej łazienki: Nic mi się nie podobało!

 

Jednak uważam, że trzeba wybrać producentów: krajowe fabryki mają wszytko, dobrze rozplanuj co i gdzie w łazience chesz mieć, potem kwestia doboru ceramiki sanitarnej, wanny i ew. kabiny, ciekawe są teraz meble do łazienek, płytki będą stanowiły naturalne uzupełnienie, nie zapomnij o żrodle światła. I tak dasz sobie sama radę.

 

Projekt łazienki, z którego galzurnik coś zrobi, a Tobie będzie przydatny to min. 1000 i to zamawiany nie w Warszawie. Warto przemyśleć i tę kwestię.

Uwaga: Nie licz na oszczędności w tym pomieszczeniu. Tu szukać ich nie warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele dobrego słyszałam o architektach wnętrz. Znajomi, którzy takowego zatrudnili już na etapie instalacji byli bardzo zadowoleni, bo im wszystko przewidział, wyrysował. Znacznie oszczędził im czas i energię na błądzenie w gąszczu możliwych wyborów. Zadowoleni byli również i z tego względu, że uniknęli niepotrzebnych kosztów zwiazanych z ewentualnymi przeróbkami w wyniku dość częstych błędów. Znajomi twierdzą, że ich architekt pomógł im w doborze takich materiałów wykończeniowych, dzięki którym zaoszczędzili pieniądze. No i zaprowadził ich do jakichś hurtowni, którch nie znali i też było taniej.

Należy zatrudniając architekta dokładnie sprawdzić czy to architekt wnętrz tj. projektant czy tylko dekorator wnętrz.

 

Ktoś na Forum posunął pomysł aby spróbować zatrudnić studenta ostatnich lat architektury dając stosowne ogłoszenie na uczelni. Z pewnością będzie taniej, a nie musi być gorzej. Studenci tak sobie dorabiają z korzyścią dla inwestorów.

 

A może masz jakieś namiary.

Wdzięczny bym był.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Halo, halo :lol: ,

 

Enickman ma coś jeszcze dla Ciebie :roll: :roll:

 

www. dom-parterowy.pl

 

dg 29, no może i dg 14.

 

Jak tam przemyślenia?

 

Emmmma

 

zarówno dg29, jak i dg 14 mają garaż jednostanowiskowy - nie do zmiany

(zapomniałem napisać o tym kryterium)

 

Ale myślałem jeszcze o:

 

Przystań

 

ew.

 

 

ArjunaII

 

Co o tym sądzisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może masz jakieś namiary.

Wdzięczny bym był.

 

Grzegorz10 ten architekt jest w Częstochowie, bo ja na razie mieszkam w Częstochowie i moi znajomi również. Działkę mam w Chotomowie i właśnie tu będę budowała dom (stąd moja przynależność do Grupy). Oczywiście jeżeli sobie życzysz namiary wezmę od znajomych :D

 

Na forum jest kilka wątków: http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=20589&highlight=architekt+wn%EAtrz

 

Tutaj Nefer poleca: http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=61798&highlight=architekt+wn%EAtrz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kafelek, gresów, terakot mnóstwo, trudno się na coś zdecydować. Widziałam kila rodzin z architektami (ale im zazdrościłam) A może też kogoś wynająć. Co o tym myślicie?

 

Według mnie to nie masz co zazdrościć.Uważam ,że jeśli już się decydować na architekta wnętrz to tylko po to aby zrobił ogólny zarys ,wygląd,zwrócił uwagę na pewne błędy jakich możemy uniknąć.Nie wyobrażam sobie wystroju tylko pod dyktando architekta,ponieważ była by to jego wizja mojego domu,moich pomieszczeń. :-?

Na pewno mógłby pomóc -doradzając ale nie wybierając za mnie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

piękna jest dzisiaj pogoda, a my niestety siedzimy w domu. Dzieci mają ospę, więc już trzeci tydzień nie "łykają trochę powietrza" - jak mówi nasz synek.

Ja z pytaniem, głównie do mago i mahrab13 (ale jak odpowiedzą mi inni, to będę wdzięczna). Czy znalazłyście już godnych zaufania ludzi do zabudowy kuchennej, schodów itd? Mik99 , czy mógłbyś mnie poratować namiarami na swoich stolarzy. Z tego co czytałam, jesteś z nich zadowolony, tak?

Poszukuję też umiarkowanych cenowo drzwi wewnętrznych, no i oczywiście wszystkiego, co się zawiera w łazienkach...

Już nie wiem, za co się złapać ściany, drzwi, podłogi, meble.... A najgorsze jest to, że to co mi się podoba w katalogu, na ogół w realu okazuje się mało ciekawe i odwrotnie - to, na co nie zwróciłam uwagi oglądając prospekty, zadziwiło mnie na żywo, ale nie tak, by od razu rzucić na kolana.ufff.....

Emmma, ja się do Ciebie odezwę tel., jak tylko uporamy się z ospą, dobrze? Nie chciałabym zarazić Twoich dzieciaczków.

:lol:

Wiosenne :D pozdrowienia dla wszystkich!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elza23 wpadnij do nas w sobotę to sama z nimi porozmawiasz, wieczorem pewnie będą mieli więcej czasu. :wink:

 

Stolarka drzwiowa: Potra nowa, jest ok

 

Ceramika: cersanit&opoczno (teraz to jedna firma), Paradyż, Tubądzin

Ceramika sanitarna: cersanit, koło, roca

Wanny kabiny: ravak

Armatura: Kfa

 

te firmy polecam, produkty wysokiej jakości za stosowną cenę, :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...