Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Chotomów Grupa


mik99

Recommended Posts

Zimo wróć!

 

kilka dosłon domu w zimowej szacie, może jeszcze zobaczymy śnieg tej zimy, co?:

 

1. Elewcja zachodnia, wejsćie do domu, (z sąsiedniej, jescze niezabudowanej działki)

 

http://foto3.m.onet.pl/_m/8b6b7ddd32b94f52206cec73875ddb47,5,19,0.jpg

 

2. Nasz 40 letni dąb i taras, wychodzi na południe, latem będzie chronił od upału.

 

http://foto2.m.onet.pl/_m/875b4dacc8508eedc1c6fde24df6e4b6,5,19,0.jpg

 

3. Za domem, ściana wschodnia

 

http://foto2.m.onet.pl/_m/e1cf53ea0028a0824af584e79b92cf52,5,19,0.jpg

 

4.. Wolostojący garaż, od pólnocnej strony:

 

http://foto3.m.onet.pl/_m/9f6b4d15eac7d0d95280caaeb56f3033,5,19,0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Wróciłem z naszego Starostwa.

 

Zmieniam zdanie o urzędnikach (na pewno tych od Powiatowego Nadzoru Budowlanego). Dziś składałem paiery do odbioru mojego domu, miła i profesjonalna obsługa. Zupełnie inaczej niz na początku kiedy starowałem z budową. Cholera idzie "nowe", czy jak?

 

W piątek mam się zgłosić po odbiór projektów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mik99: Fajnie to wygląda, ale ja na zimę nie czekam, bo wykończamy domek w środku....

 

Elza23

Ja mam znajomego kt robił mi moją obecną kuchnię, chłopak jest z Łodzi, będzie za ok misiąc u nas na pomiarach, więc wtedy zapraszam. Facet jest rozsądny cenowo i dość porządnie robi, ale nie unika błędów i na pewno trzeba pilnować (jak wszystkich)

 

Byłam też na tarchominie w studium kuchennym, facet wydaje się byc ok, doradził pewne rzeczy, wydaje się być solidny, trzeba by poprosić o osoby do rekomendacji, bo ja widziałam tylko ich wystawę i zdjęcia w folderze. Cena wg mnie przystępna. Moge podac namiary na priv

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Architekt:

nie chodzi bynajmniej o to by ktoś za mnie wymyślił całość, bo całoś właściwie jest już wymyślona, ale podpowiedział, czy pewne rzeczy nie są błędem i jakie niebezpieczeństwa jescze czychają... Ale chyba ogólnie sami sobie poradzimy, po prostu mam mało czasu i czasem mi sie wydaje, że ktoś mógłby mi ując trochę obowiazków, ale to chyba złudna nadzieja....

 

Szczególnie mnie martwii połączenie kuchnia, jadalnia, pokój, schody i korytarz. Pomieszczenia te przechodzą jedne w drugie, chciałam je więc symbolicznie oddzielić różnymi posadzkami....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na solid wynegocjowałem 60 pln, a chyba, jako jedyni mają trzy załogi na stałe w chotomowie.

Warto rozmawiać z Panem Markiem Jadackim.

 

No własnie,

Na stronie solida jest numer na centralę.

zostawiasz dane i kieruja do Ciebie handlowca/montera..

Masz jakiś namiar bardziej konkretny na P. Jadackiego ?

 

pzdr

t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na solid wynegocjowałem 60 pln, a chyba, jako jedyni mają trzy załogi na stałe w chotomowie.

Warto rozmawiać z Panem Markiem Jadackim.

 

No własnie,

Na stronie solida jest numer na centralę.

zostawiasz dane i kieruja do Ciebie handlowca/montera..

Masz jakiś namiar bardziej konkretny na P. Jadackiego ?

 

pzdr

t.

 

604 100 435

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad. OCHRONA

Macie tam u siebie PERKUNA? Bo w moich okolicach (NDMaz), to mają dość dobre notowania. (Obserwuję w bloku w którym mieszkam - monitorują sklep. Wczoraj w ciągu dnia byli po 10 min. To chyba dobry osiąg... Zdaje się że solid ma 15min w ciągu dnia).

 

Tak sobie obserwue wasze posty i zazdroszczę. U mnie ciągle bawią się z dachem. A majster (+ekipa), chociaż na jakość nie narzekam, wyjeżdża sobie i wraca kiedy mu się podoba (bo np wpadły mu jakieś płytki do położenia). Mam powoli dość. Okna i drzwi zamówione, hydraulicy, elektryk i wykończenie umówione, a ten sobie jaja robi.... Chyba się zabiorę za pisanie dziennika budowy, bo czuję potrzebę opisania tych wszystkich szopek, przez które byliśmy zmuszeni przejść. Brrr...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad. OCHRONA

Tak sobie obserwue wasze posty i zazdroszczę. U mnie ciągle bawią się z dachem. A majster (+ekipa), chociaż na jakość nie narzekam, wyjeżdża sobie i wraca kiedy mu się podoba (bo np wpadły mu jakieś płytki do położenia). Mam powoli dość. Okna i drzwi zamówione, hydraulicy, elektryk i wykończenie umówione, a ten sobie jaja robi....

 

No właśnie,

A mój majster mówi, żeby najpierw wsadzić drzwi i okna a potem dopiero robić dach i dachowe okna.

Są tu jakieś reguły gry ?

 

t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mój majster mówi, żeby najpierw wsadzić drzwi i okna a potem dopiero robić dach i dachowe okna.

Są tu jakieś reguły gry ?

 

tak szczerze mówiąc to bym się bała czy mi okien i drzwi nie poniszczą ciężkimi materiałami czy nie porysują blachą.

 

A co do rozbestwienia budowlańców, to właśnie zakładam bloga na temat swojej budowy... nie wiem jak długo wytrwam w pisaniu bo trzeba tyle się uczyć o prowadzeniu budowy... ale chociaż spróbuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie,

A mój majster mówi, żeby najpierw wsadzić drzwi i okna a potem dopiero robić dach i dachowe okna.

Są tu jakieś reguły gry ?t.

 

Pierwszy raz słyszę o takiej kolejności.A co z wylewkami,tynkami?jeśli założysz drewniane okna ,to je szlag trafi.Tynki to mokra robota :o :o :o :o :roll: :roll: :roll: :roll:

 

carpedijem widzę ,że coś nie masz szczęścia do ekip :cry: Myślałam,że dach masz juz dawno skończony i bawisz się w wykończeniówkę :-?

 

Elza

Namiary na stolarzy -meblarzy mam od Mika

Drzwi garażowych nie kupowałam więc niestety nie mogę ci pomóc.Mamy domek bez garazu ,może kiedyś dobudujemy do bryły domu lub tak jak ma Mik obok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję jeszcze raz wszystkim za namiary na wykonawców. Bez Was byłoby naprawdę dużo ciężej.

 

Wyboru jeszcze nie dokonałem, ale na szczęście jest jeszcze jakiś wybór.

 

A przez moment miałem wrażenie że będę musiał sam budować:)

 

Wśród namiarów jakie dostałem był Pan Marek Przyborowski. Czy może ktoś się podzielić opinią na temat tego Pana?

 

pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wśród namiarów jakie dostałem był Pan Marek Przyborowski. Czy może ktoś się podzielić opinią na temat tego Pana?

 

pozdrawiam:)

 

U mnie stawiał stan surowy z więżbą,deskowanie i papowanie.Jedna ekipa od fundamentów po dach.Znają się na robocie,pracują kilkanaście lat.Tynkarze i od szlicht nie mieli do nich zastrzeżeń,Kierownik w sumie też.Przy fundamentach próbowali pójść na skróty ale po rozmowie z KB robili jak im kazał.Sporo sami podpowiadali,żeby było taniej.Na priv podam ci tel.do mnie.Chcesz to zadzwoń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie,

A mój majster mówi, żeby najpierw wsadzić drzwi i okna a potem dopiero robić dach i dachowe okna.

Są tu jakieś reguły gry ?t.

Pierwszy raz słyszę o takiej kolejności.A co z wylewkami,tynkami?jeśli założysz drewniane okna ,to je szlag trafi.Tynki to mokra robota :o :o :o :o :roll: :roll: :roll: :roll:

 

Na szczęście okna mam plastikowe, które zamierzam obsadzić a dopiero potem tynkować.

Mam nadzieję, że się nie upaprają za bardzo. Zabezpieczone folią...

Oby..

:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście okna mam plastikowe, które zamierzam obsadzić a dopiero potem tynkować.

Mam nadzieję, że się nie upaprają za bardzo. Zabezpieczone folią...

Oby..:-)

 

Ja plastikowe okna miałam zakładane w trakcie tynkowania,tak wolała moja ekipa(chodziło o obróbkę glifów).Co do upaprania to pozaklejali okna i framugi grubymi foliami i nic się nie stało :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba przywołałem zimę.

U mnie rano było -2 st

 

I dobrze

Miałam już dość tego cholernego piachu wokoło domu.Teraz działeczka wygląda jak z bajki.Oby tylko duży mróz nie ścisnął :p

 

A tak wogóle to możesz napisać co z wodą do oddania budynku?Naprawdę trzeba teraz badać?

:-? :-? :-? :-? :-? :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak wogóle to możesz napisać co z wodą do oddania budynku?Naprawdę trzeba teraz badać?

:-? :-? :-? :-? :-? :-?

 

na szczęście nie, bo to dodatkowy koszt ok. 360, ale warto wiedzieć czy woda którą pijemy to jest "ta nasza staropolanka" czy nie?

 

Dziadek od którego kupiliśmy działkę robił kiedyś badanie wody i woził stąd w kanistrach do picia do Wa-wy :) :) :)

 

ale chyba nie po benzynie, co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...