Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Chotomów Grupa


mik99

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witam ,dzięki za namiary najważniejszego człowieka do odbioru-kominiarza.Co do dokumentów wszystko jest opisane na stronie Starostwa w Legionowie,z tej strony można sciągnąć dwa ważne dokumenty do tej procedury ,a są to zawiadomienie o zakończeniu budowy i wniosek o udzielenie pozwolenia na użytkowanie obiektu budowlanego.http://www.powiat-legionowski.pl,tel,do tego działu ;7745153.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"O cie pępek" - posługując się cytatem z dziecinnej książki ze szczenięcych lat, witam Was wszystkich. Działka kupiona w Rajszewie. I dalej katastrofa! Im więcej czytam tym bardziej wątpię, i jako ta blondynka różniąca się od żaby: "nie kumam". Chociaż wiary w postawienie chałupki jeszcze trochę mi zostało. Wśród znajomych ani rodziny nie mam NIKOGO kto budował własne ściany(może dziwne lecz prawdziwe) Siwieję. Pytania będą zapewne naiwne dla osób które już wykańczają swoje domy ale innego źródła rad, zupełnie mi brak. Jak każdy, nie chcę dać się wpuścić w kanał, więc proszę o rady bo nawet nie wiem od czego zacząć teraz. Zwłaszcza, że tyram w Warszawie (miejscowy z urodzenia, ale w dopilnowaniu budowy i czegokolwiek innego nie będzie miał mi kto pomóc). Woda przede mna chyba głęboka, ale może nie utonę dzięki Waszej pomocy. Co czynić teraz po zakupie? (radę pt:przeczytaj forum - mam po części już za sobą z własnej inicjatywy.Niestety, całego przeczytać się nie da, a może są świerzaki jak ja, ale już z doświadczeniami w Jabłonnej i okolicy. A na słowa doświadczonych, liczę również, albo jeszcze bardziej)

Wierzący w ludzką i forumową uczciwość i pomocne dłonie.

Zed, czyli ja.(rozpisałem się strasznie - choroba zawodowa - sorry)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(radę pt:przeczytaj forum - mam po części już za sobą z własnej inicjatywy.Niestety, całego przeczytać się nie da, a może są świerzaki jak ja, ale już z doświadczeniami w Jabłonnej i okolicy. A na słowa doświadczonych, liczę również, albo jeszcze bardziej)

 

Witamy, a i owszem.

BTW: Jabłonnie - tak jak "wannie" ;-)

 

Jak masz działkę to wybierz/kup projekt i złóż w Starostwie w Legionowie dokumenty dot. pozwolenia na budowę.

Wszystkie info znajdziesz na stronie starostwa. Równocześnie idź do elektrowni i kup "trochę prądu" - niestety nie podam ulicy w Legionowie, bo ich po prostu nie znam.

Oczywiście jeśli chcesz sie budować..... ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O rany! :)

Po takim odzewie, to nawet najmniejsza biała myszka odzyskuje wiarę w ludzi :) I kombinuje, że dzięki ludziom można pożyć :)

Starsznie Wam dziękuję za podpowiedzi i obiecuję, że niejedno pytanie jeszcze zadam:)

 

Witamy, a i owszem.

BTW: Jabłonnie - tak jak "wannie" ;-)

quote]

 

To już wiem, ale pora pisania była niesprzyjająca przytomności umysłłu.

Ale Mea culpa. :)

 

Pozdrawiam Wszystkich

Zed

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

wyglada na to ze pogoda pozwoli nam juz startowac z budowa. Po pierwszym spotkaniu z ekipa wiem juz co potrzebuje :) - bloczki betonowe, beton B20 i drut zbrojeniowy. O ile podejrzewam ze drut kupimy w Janbudzie, tak nie bardzo wiemy gdzie jest jakas sprawdzona betoniarnia. Znacie jakas sprawdzona firme w okolicy chotomowa ? (budowa bedzie w olszewnicy starej)

 

Pytania z serii dodatkowych -

Ma ktos moze barak po budowie ?

Z okazji panujacej pogody - zjazd z glownej drogi na nasza droge prywatna jest dosc blotnisty (dzis 10 min budowlancy samochodem osobowym probowali wyjechac na asfalt). Macie jakis pomysl czym to niedrogo wysypac ? Bo podejrzewam ze jak przejada ciezarowki to juz nie bedzie szans zeby tam samochodem osobowym wjechac....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beton - zobacz w Hydrobudowie na Czajki - ja kiedyś miałem dobre ceny za beton i bloczki.

stal - potwierdzam stawex, chociaż są firmy które tną na wymiar w dobrej cenie, niema odpadów a i ceny są hurtowe, mi np się opłacało przywozić z pod płońska dobierałem w stawexe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc - nasz domek powstanie kawalek dalej - tak na przeciwko ulicy prostej. Co do stempli - na tym etapie nie, bo ekipa podobo ma swoje (metalowe)... ale cos mi krecic zaczynaja...

 

Mam rowniez inne pytanko - czy ktos sie orientuje czy do budowy musze miec przylacze elektryczne tymczasowe.... czy od razu mozna wkopac ? Przyznam ze chodzi mi o optymalizacje kosztow.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc - nasz domek powstanie kawalek dalej - tak na przeciwko ulicy prostej. Co do stempli - na tym etapie nie, bo ekipa podobo ma swoje (metalowe)... ale cos mi krecic zaczynaja...

 

Mam rowniez inne pytanko - czy ktos sie orientuje czy do budowy musze miec przylacze elektryczne tymczasowe.... czy od razu mozna wkopac ? Przyznam ze chodzi mi o optymalizacje kosztow.

 

pozdrawiam

 

 

u nas postawili od razu całą skrzynkę w granicy działki ale na niej zamontowali na czas budowy wyjście na prąd

aby mieć prąd docelowy musisz mieć odebrany budynek

 

POZDRO.... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nieprawda

to obiegowa opinia - jest (swego czasu był) specjalny wniosek w zakładzie energetycznym o zmianę taryfy z budowlanej na "zwykłą" w związku z zakończeniem prac budowlanych

...no nie wiem może i tak i nie byłbym tego taki pewien .... :roll:

ale napisze jak będę to załatwiał w Z.E

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja to przerabiałam w zeszłym miesiącu. Ale najpierw miałam skrzynkę w granicy - docelową - z której bokiem szło naziemne przyłącze budowlane. Jak budowę skończyliśmy to elektryk zrobił wtedy podłączenie od jej spodu, zakopane w ziemi. Przed odbiorem budynku podobno nie można było tego zrobić. A jak już mieliśmy odebrany to złożyliśmy właśnie wniosek
o zmianę taryfy z budowlanej na "zwykłą" w związku z zakończeniem prac budowlanych
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...