Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Chotomów Grupa


mik99

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

W koncu sie moge pochwalic - prawie dotarlismy do etapu "lejemy strop"

Poszukuje w zwiazku z tym ok 100 stempli 2.9 m - w miare pilnie :)

Ma ktos moze tego troche w okolicach Olszewnicy Starej ?

Wokolo naszego domku powstaje mnostwo nowych budowli - jest tu ktos moze kto aktualnie buduje w tamtych okolicach ?

A trzecia sprawa - zaczynamy szukac dekarzy. Narazie na forum znalazlem zakpol i dachlux. Warto uderzac do kogos jeszcze ?

 

Witaj mozg,

My budujemy w Olszewnicy Starej, między ulicą Marysieński a Wiejską..mamy około 90 stempli powyżej 3 m ( między 3-3,25 m), oraz drugie tyle między 2,75-2,85 m. Jeśli nadal jesteś zainteresowany to odezwij się bądź mailowo ([email protected] ) bądź telefonicznie 501163722. U nas właśnie skończyli kłaśc dach, dachówka kupiona w Dachluxie, a ekipa niezależna. Konkurencyjni cenowo, a ich pracę można u nas obejrzec. Na oko laika całkiem dobrze to wygląda. Zapraszamy i pozdrawiamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info.... niestety - troszke sie zgapilem jak ich szukalem.... i potrzebne byly na ten poiniedzialek co juz minal.... strop juz zalany :)

dzieki za odzew....

i pewnie tez juz niedlugo bede mial stemple do sprzedania :)

pozdrawiam....

a moglbys mi dac namiary na swoja ekipe od dachu ? (oni robia dachowke ?) ?

 

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to my, żeśmy się zgapili jak szukaliście tych stempli...ale fajnie, ze robota tak szybko Wam idzie....Stawianie murów to chyba najprzyjemniejszy moment, bo widac jak ten wymarzony domek szybko rośnie :D

Jeśli chodzi o ekipę dekarzy to podajemy namiar tel. 608187771 p. Waldek. nam się bardzo dobrze z nimi współpracowało...dopiero skończyli i jak na razie żadnej fuszerki nie widac ...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszukiwan ciag dalszy :)

obecnie jestemy na etapie trudnych decyzji : okna drewniane vs pvc....

znacie jakies sklady w okolicy gdzie mozna sobie troche zdanie wyrobic ktore wybrac ? kto moglby mi zrobic wycene itp ? jakich producentow warto wybrac ? - o ile z pvc mam troszke prosciej - tzn no jezierski czy thermoplast tak z drewnianymi nie mam pojecia jakiego producenta wybrac (nie chce garazowej produkcji)....

 

drugi temat to wiezba.... powinnismy "na dniach" cos zamowic, ale chcialbym ja kupic ze sprawdzonego zrodla... zeby byla odpowiednio wysuszona i zabezpieczona.... mamy jakies ciekawe tartaki w okolicy ? jakie moga byc kwoty ? 700 zl/m3 bedzie ok?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy chcielibyśmy dołączyć do waszego forum. Rozpoczynamy budowę domu wg projektu Mila z pracowni Horyzont w Wieliszewie

 

Czy mógłby ktoś nam doradzić gdzie najbliżej i najtaniej można kupić stal do fundamentów i kręgi betonowe do studni

 

dziękuję za podpowiedż i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi Drodzy,

potrzebuje namiarów na jakiś sprawdzonych ludzi od kominków.

Poprzedni ekipa niestety mi nie zrobila tak jak potrzeba i potrzebuje kogoś kto doradzi, wyceni i zrobi.

Lokalizacja domu : Skierdy

Dziękuje serdecznie za wszystkie namiary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam sąsiadó z Chotomowa..

 

deski szalunkowe sprzedane , papa gratis pod murłatę wydana :D

 

NADAL AKTUALNE..!!

 

semple 2.72-3.1, ok 200 sztuk, w granicach ww. rozmiarów.

 

cegła klinkierowa ROBEN 16- 100 sztuk,

 

zapraszam na zakupy.

 

Łajski k.Legionowa

tel 0 60 30 40 777

 

Monika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękujemy za podpowiedż co do stali

 

Chcielibyśmy jeszcze uzyskać podpowiedż co do ocieplenia fundamentów. Mianowicie zastanawiamy się czy warto inwestować w styrodur w cenie około 40 zł za metr czy wystarczy zwykły styropian podłogowy około 3 x tańszy i folia czarna z wypustkami? Moj majster doradza styrodur ale pewnie łatwiej go ułożyć i dlatego :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kręcę się po tym forum to może się wtrącę- na ile wiem..

 

u nas jest styrodur..

 

tak było w projekcie i tak uparł się kierownik- tzn..doradzał :wink: stwierdził że skro tak zaleca projekt to tak zrobimy.. opcja jest oczywiście droga- za materiał.

ale zamiast pracy- zwykły styro+siatka+klej+folia.

 

u nas jest na dysperbit położony klej i styrodur.. i to sie od razu obsypuje ziemią i juz- więc szybsza wersja. z argumentów które były nam prezentowane przez kiera to że jest mocniejszy i trwalszy, posiada takie rowki- jakby ryflowanie- i podobno tymi rowkami ba byc odprowadzana ewentualna wilgoć..(?)

 

powtarzam jedynie słyszane opinie od kierownika.

 

my zrobilismy, ale po czasie sie zastanawiam- piwnicy nie mamy więc po co takie chronienie strasznie solidne fundamentów.. mam wątpliwości czy to było rozsądne ekonomicznie.. :-?

sądzę że gdyby kier nie był tak dokładny i zasadnczy to machnąłby ręką.. a tak to mamy co do kropki z projektu fundamenty.

 

opinia innych budowlańców nt. tego rozwiązania- "niepotrzebnie przepłaciliśmy", chociaż w trakcie budowania cieszyłam się że tak solidnie.. styrodur, sporo stali, słupy betonowe.. no byle tornado nie powinno nas ruszyć :D

 

pozdrawiam

 

p.s. my stal kupowalismy w TERPOLu w Łomiankach, ceny były wtedy najlepsze jakie znalazłam, dostawa 150 zl, faktura do zwrotu vat

 

http://www.ter-pol.pl (chyba dobry adres... na stronie cennik, ja wydrukowalam i za kilka dni pojechałam kupic, zmieniła się cena- a dali mi ta niższą, którą miałam w wydrukowanym cenniku..).

sprawdzałąm też skłąd w Olszewnicy starej i kilka skłądó w okolicy i Łomianki byłyna początku br, najtańsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My mamy dom podpiwniczony i mieliśmy też mieć Styrodur, jednak kolega ze składu budowlanego podpowiedizał nam tańszy zamiennik z tymi samymi właściwościami...chociaż troszkę można zaoszczędzić. Jeśli nie przekręciłam nazwy to był to Styropmin, albo przynajmniej jakiś produkt tej firmy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

gościnnie chciałbym Państwu zaoferować styropian Genderka oryginalnie zapakowany w bardzo okazyjnych cenach. Po wykonaniu ocieplenia pozostało mi:

- 10 paczek styropianu EPS 100 (podłogowego) gr. 10 cm - jedna paczka zawiera 0,3 m3 lub jak kto woli 3 m2,

- 5 paczek styropianu EPS70 (fasadowego) gr. 10 cm frezowany - jedna paczka zawiera 0,28 m3 lub jak kto woli 2,82m2.

 

Cena za jedną paczkę EPS 100 to 25zł, tj. 83zł/m3

Cena za jedną paczkę EPS 70 to 20zł, tj. 66zł/m3

 

Całość sprzedam za 300 zł :-)

Odbiór niestety we własnym zakresie.

Chętnych proszę o kontakt na prv

 

Lokalizacja towaru Radzymin k/Warszawy.

 

Pozdrawiam,

Radzik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc,

mam kolejny dylemat budowlany...

jest temat kominka:

ekipa mi muruje komin z pelnych cegiel i twierdzi, ze przy tak duzym otworze - nie jest potrzebny zaden wklad... (wg projektu tez nie ma zadnego wkladu)...

Ja kombinuje ze w przyszlosci kominiarzowi latwiej bedzie wyczyscic jak tam w srodku bedzie cos gladkiego - dlatego kombinuje wstawic tam kwasowke....

Co o tym myslicie ?

macie jakies namiary na gosci od kominkow z ktorymi kwestie moglbym przedyskutowac ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...