Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Chotomów Grupa


mik99

Recommended Posts

Witam,

Mam zamiar budować się w powiecie legionowskim, za mostem w Zegrzu.

Zatem zgodnie z intencją mik99, aby zebrać grupę z okolic powiatu legionowskiego dołączam do Waszej grupy.

 

Planuję budować D33 z Muratora. Dopiero będę kompletował załączniki do wniosku o pozwolenie na budowę. Wniosek chcę złożyć na początku przyszłego roku.

 

Na wstępie chciałbym prosić o jakieś namiary na architekta, z którym chciałbym przedyskutować i ew.wprowadzić pewne zmiany do mojego projektu oraz geodetę, do wykonania planu zagospodarowania działki. Oczywiście takich, którzy będą solidni i tani ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Wszystkich obecnych na mojej działce bardzo przepraszam za brak czasu. :oops: Mam go zbyt mało i jeszcze jutro wyjeżdżam a dzień ma tylko 24 h.

W.rob co do ocieplenia lukarn przegadam tą sprawę jeszcze z Pane co może będzie robił ocieplenie

 

Pozdrawiam...............

 

Kasia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam po dłuższej przerwie, wreszcie dostałem POZWOLENIE na budowę (!!!) i mogę ruszać. Nie chciałbym się naprzykrzać, ale chętnie skorzystam z doświadczeń sąsiadów, którzy są bardziej zaawnsowani z budową. Na wstępie pytanie o kierownika budowy (fachowca, który nie boi się ciągłych starć z wykonawcą i ma czas na FAKTYCZNE dopilnowanie). Będę wdzięczny za info.

 

ps. Trochę zazdroszczę stopnia zaawansowania budowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich,

 

po tygodniowej nieobecności widzę żę temat "śmierdzący"przewodni kręci się :lol: ...i dobrze.

 

Na mojej budowie mija czwraty tydzień pracy i garaż prawie skończony (brakuje chudziaka, okien i bramy), a w domu ścinany osiągnęły wysokość docelową teraz nadproża ( zbrojenie szalowanie i wylanie) potem tak samo ale a wieńcem.

 

pozdrowienia dla budujących 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taka ekipę. Mogę polecić bez zastanowienia. Biorą 35 zł/m2. Nie wiem tylko czy to dla Ciebie rozsądna cena. W tej cenie zawarte jest wszystko czego potrzebujesz: położenie włny, położenie paroizolacji, stelaże+płyty, gipsowanie plus docieranie gipsu. Jeżeli chcesz zobaczyć jak to wyglada to zapraszam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem wczoraj z budowy, gdzie po 14h udało mi się razem z majsterm postawić 2m komina murowanego z cegły (3x wentylacja+ kwasówka do gazu 130). Oczywiście w atmosferze niemal walki. Ale zgodnie ze sztuką i na dwie zaprawy, nie zapomniałem też i zostawieniu miejsca na wsypanie granulatu z wełny w celu izolowania (może będzie mniej skroplin).

 

Mam kilka pytań do WAS:

-Jaki rzekrój odprowadzenia spalin kominka w moim przypadku wybór padł na Tarnavę 16/18 kw (jeszcze nie kupiłem)?

-Jaki wkład stosowaliście: kamionka czy stal, a może inne rozwiązanie?

-Na jakiej wysokości warto wyszystkę zamontować, a na jakiej podejście do kominka od poziomu 0 lub finalnej okładziny podłogowej?

 

Dużo tych pytanań, ale mam jeszcze przecież drugi komin do postawienia :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W.rob, oj zabiera to sporo czasu... a urlop ograniczony, a doba ma tylko 24 godziny :( .

Układanie wełny i folii to praca dość prosta i niezbyt czasochłonna, tylko pylicy nabawić się można...

Stelaże i płyty g-k to już wyższa szkoła jazdy, ale jak najbardziej do zrobienia. Radziłabym przy tym zaczynać od miejsc najprostszych, bo każde następne jest zrobione lepiej.

Mój mąż niestety zaczął od najtrudniejszego pokoju (jaskółka z trójkątnym oknem) no i niestety pozostawia on sporo do życzenia... Na szczęście jest to nasza sypialnia, więc w zasadzie tylko my będziemy oglądać te niedoskonałości...

Na szczęście płyty g-k już za nami (pozostała jeszcze tylko zabudowa okapu w kuchni), wszystko już zagruntowane. Jesteśmy na etapie glazury i terakoty + drobne prace gładzią (np. obróbka glifów).

Pozdrawiam, Maria

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam grupę mam nadzieję ze nei maci mi zazłe ze podczytuję sobie ale trzeba wiedziec kto mieszkać bedzie za przysłowiowym płotem. Co prawda ja juz mieszkam w domku (L-wo przystanek sie kłania) ale ciągle coś robimy - jak to w domu. Tym razem poszukuję bruku lub/i płyt chodnikowych nie wiecie może gdzie mozna w naszej okolicy kupic po rozsądnych cenach.

 

Co do gazu to polecam gościa tego co mik i jeszcze dodatkowo jako wykonawce p. Jageiłło (jego zona pracuje tez w gazowni wiec wszystko szybciej jest nawet umowe w domu podpisywaliśmy) a cenowo za 2 punkty, skrzynkę + wszystkie rurki, wykopy itp zapłacilismy 1800zł ma tez swojego kominiarza ok 150zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj sąsiedzie!

Odpowiem za Grupę (mam nadzieję, że wyrażę opinię większości): nie tylko nie mamy za złe, ale wręcz pożądamy tu obecności bardziej doświadczonych.

Mamy nadzieję, że będziesz tu zaglądał i dzielił się doświadczeniami. A może pochwaliłbyś się tym, co zbudowałeś?

Pozdrawiam, Maria

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mik99 napisał

Mam kilka pytań do WAS:

-Jaki rzekrój odprowadzenia spalin kominka w moim przypadku wybór padł na Tarnavę 16/18 kw (jeszcze nie kupiłem)?

Do Tarnawy 16 kW - 160 a do Tarnawy 18 kW - 180 mm

 

http://www.tarnava.pl/

 

-Jaki wkład stosowaliście: kamionka czy stal, a może inne rozwiązanie?

do kominka tylko i wyłącznie MUROWANY!! Wkłady stosuje się gdy coś nie tak z kominem(nieszczelny)

Ha .. ciekawe firma która robi wkłady kominkowe to Tarnawa http://www.tarnawa.com.pl/index2.php?m1=2&m2=5&id=81

a firma która je sprzedaje( ?? ) to Tarnava

http://www.tarnava.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Grupę!

 

Kilka dni nieobecności na forum mogę wytłumaczyć spontanicznym wyjazdem do Holandii po auto. Cały zresztą ten tydzień daję sobie luz na budowie, może uda mi się pozałatwiać zaległości w urzędach i osobistych tematów też sporo..

 

Cieszę się że wasze buudowy żyją, może niektórym uda się wstawić fotki. (było by miło i ciekawiej).

 

Gorąco pozdrawiam wszystkich nowych forumowiczów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...