Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Chotomów Grupa


mik99

Recommended Posts

kardek : jasne i witam serdecznie w naszej grupie!

 

Olena: gdybym miał jeszcze raz startować to na pewno: wykop pod ławy fundamentowe, dalej same ławy lane z gruchy, potem wymurowanie ścian fundamentowych i właściwa ich izolacja to kwestia kilku dni, potem tylko w 1 dzień na rozprowadzenie kanalizacji i nawiezienie piachu do środka.

 

Pisania dużo, ale pracy nie tak wcale: 10-15dni w zależności od projektu, ale watro bo wiosną ruszysz od gotowego stanu zero.

 

polecam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Mik99 dzięki za radę :) Też myślałam o takim zakresie prac w tym roku :) Ludziska ile czasu czekaliście na pozwolenie na budowę? Prawdopodobnie w przyszłym tygodniu uda mi się zawieźć projekty do Starostwa... i chyba tylko to będzie mnie powstrzymywało :)

 

Hmm... czy moglibyście mi jeszcze tak pi razy oko powiedzieć ile mnie to może kosztować? (powierzchnia zabudowy 130m2)

 

W ogóle zaczyna mnie to chyba przerastać ;) Najgorzej, że nie mam pojęcia od czego zacząć??? Najpierw wykopki? studnia? ogrodzenie? Jak ja zazdroszczę tym, którzy już kończą... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogrodzenie najpilniejsze nie jest, ale kolejność prac zachowaj:

 

1. Humus zdejmij z obrysu domu + 2m z każdej strony (mała kopareczka typu Ostrówek, 2-2,5h)

2. Geodeta umów się (njalepiej na kompleksową obsługę inwestycji= TANIEJ) wcześniej nawet tego samego dnia, co humus.

3. Wykopy pod ławy fundamentowe to zależy od Ciebie, a raczej systemu budowy: ekipa- niech kopią sami, jeśli WY budujecie, to warto po wywtyczeniu budynku przez geodetę, zlecić kopanie temu samemu co humus. (dlatego watro jednego dnia pkt. 1i2)

 

Hmm... czy moglibyście mi jeszcze tak pi razy oko powiedzieć ile mnie to może kosztować? (powierzchnia zabudowy 130m2)

....zależy od bardzo wielu czynników: technologia, sposób budowy, projekt itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Olena w Grupie

Umieściłem Twój kwadracik zgodnie z życzeniem

Jeśli masz jakieś mapy okolicy w formie plików

*.jpg, *.png, *.gif to chętnie bym je zobaczył

Być może czas na zmianę wystroju naszej mapki...?

 

Zapraszam wszystkich z naszej Grupy do wypowiedzi na ten temat

 

A jeśli ktoś ma namiary na bezpłatny program do robienia plików

*.gif z przeźroczystością to proszę o namiary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grzegorzleg dzięki :) Mam w formacie .gif mapke samego Chotomowa bez okolic... Tworzyli ja podobno mieszkańcy Chotomowa, ściągnełam kiedyś ze stronki http://www.chotomow.pl - teraz jej juz chyba tam nie ma (???) W kazdym razie mogę podesłać :)

 

mik99 nie wiem co dla Ciebie znaczy kompleksowa, tańsza obsluga przez geodetę... Zapłaciliśmy 700 zł za mapki 1:500, za każdą kolejną robotę mamy ok 20% zniżki (ok. 550 zł) - to dużo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olena: wiem że na początku inwestycji wielu z nas nie liczy się tak bardzo z kosztami, ale 700 to duuużo (dla mnie max za mapki 350 do 400), a potem wytyczenie budynku dalej aktualizacja uzgodndnienia do ZUD (jeśli sama nie zrobisz).... to wynieść powinno max dla domku w chotomowie 2'000 łącznie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mik99: Na mapki do celów projektowych za 350-400zł chyba nie ma szans. Obdzwoniłem kilku geodetów i wszyscy jakby się zmówili - 600zł jeżeli nie będą musieli nic dorysowywać, 800zł jeżeli stwierdzą w terenie jakieś zmiany i będą musieli je nanieść. Tyle, że niektórzy dają w tej cenie 3 sztuki, inni 5.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani w piątek mam zamiar złożyć wniosek o pozwolenie na budowę. Telefonicznie dowiedzialam sie, ze potrzebne mi sa do tego tylko 4 egzemplarze projektu, wypelniony wniosek i znaczki za 40 zł (bo dom jest z garazem...). Obawiam sie, ze na miejscu zazadaja ode mnie tysiecy innych dokumentow. Czy moglibyscie podzielic sie ze mna swoimi doswiadczeniami i poradzic co jeszcze ze soba zabrac? Bede wdzieczna :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry!

Ja może się trochę wtrącam nie w czasie, bo jeszcze nawet nie posiadam działki. Ale mam za to oooogromną chęć mieć własny dom, i mam nadzieję, to się spełni. Szukamy działki w Jabłonnie. Może ktoś z Was zna jakąś interesującą ofertę i się ze mną podzieli?

W każdym razie bardzo Wam wszystkim zazdroszczę tego, że już budujecie. Mam nadzieję, że będę mogła się do Was dołączyć?

Mogę?

Pozdrawiam, miłego dnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elza23 Polecam wycieczki po interesujących okolicach, najlepiej pytać sąsiadów i szukać możliwości dotarcia do właściciela z wyłączeniem udzaiłu agencji. sam takim sposobem dotarłem do swojej działki.

 

Dziś mam małe lokalne święto, bo mieszkanie sprzedać w końcu mi się udało. Trwało to trochę bo przyszły nabywca miał kłopoty w banku, ale wszystko skończyło się dobrze, a więc...http://www.bitburger.com/uploads/pics/pic_intro_com_1_01.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mik99, również przyłączam się do gratulacji!

Oj, kiedyż ja będę świętować z podobnej okazji.....

 

Elza23, w mojej okolicy (ul. Leśna, Przylesie, Milenijna) jest trochę działek na sprzedaż. Również proponuję wycieczkę po okolicy, a jak Wam się coś spodoba, to popytajcie sąsiadów o właściciela. Jak w ten sposób nie da się "namierzyć" właściciela to można próbować jeszcze przez dział geodezji w gminie (nr działki), a potem sąd - wydział Ksiąg Wieczystych.

Jakby co to pytajcie: też tak szukaliśmy działki, więc "znamy" niektórych właścicieli w okolicy.

Powodzenia!

Maria

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...