Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Chotomów Grupa


mik99

Recommended Posts

Po pierwsze to nie mam pewności, czy już się tutaj przedstawiałem więc od tego zacznę.

 

Sylwek Wojnowski

 

Z powiatem legionowskim związany jestem dwojako:

1.

budował będę w gminie Nieporęt (od wiosny - na razie dopiero ogrodziłem teren i wmurowałem bramę tymczasową - dzisiaj skończyłem tuz przed deszczem a wczoraj miałem 24 stopnie na plusie hehe).

2.

Obecnie wynajmuję mieszkanie w Jabłonnie.

 

 

I tutaj moja oferta do elzy23:

 

Poniewaz mieszkam w Jabłonnie to na codzień widuję różne tabliczki ogłaszające sprzedaż działek. Nawet kilka przy moim osiedlu - "Słoneczna Polana" i "Leśna Polana".

Elza odezwij się na priv to podasz mi więcej szczegółów to się mogę trochę rozejrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

UKF - z calym szacunkiem ale w okolicach Przylesia i Milenijnej sa kosmiczne ceny :o poza tym powiedz mi jak z Czajka? Nie macie z tym problemow? Jakos wolalam kupic 3 razy wieksza dzialke za te same pieniadze a to tylko 10 km dalej :)

 

Czekam az mi sie pozwola budowac ;) Czekam juz tydzien a podobno mam czekac 2 tygodnie. A nosi mnie niesamowicie, juz bym cos kopala, grodzila, murowala... ;)

 

Pozdrawiam cieplutko, niech zlota polska wroci!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poniedziałek na 8.00 mam umówiony dźwig do wciągania wiązarów. Cieśle wcześniej poprzybijali z jednej strony BMFy do murłaty. mam zamiar całą operację uwiecznić na zdjęciu.

 

To ostatni post z mojego mieszkania, czekam na nową właścicielkę, a na koniec spakowanie biurka i komputera sobie zostawiłem. Nie wiem kiedy będę mógł znowu swobodnie poruszać się po sieci i na forum zaglądać.

 

Pozdrawiam WAS serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specjalna licytacja

 

Tylko dzis od godziny 8:30 do jutra do godziny 8.30 rano mozna licytowac kasku muratora z podpisami calej redakcji, jak widzicie kask jest wyjatkowy, mamy tez nadzieje ze sama licytacja bedzie wyjatkowo, zapraszamy.

 

licytacja http://www.dlanikoli.prv.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olena, wysokość cen działek to kwestia względna... My za naszą działkę zapłaciliśmy o 19 zł/m2 więcej niż kosztował 1 m2 oglądanej przez nas działki w Chotomowie (działki w szczerym polu, nikt wokół się jeszcze nie budował, a prąd był chyba z kilometr dalej). Ale faktycznie w naszej okolicy są też działki, za które właściciele żądają astronomicznych sum.. np. działkę sąsiadującą z naszą rok temu właściel wycenił o ok. 54 zł/m2 więcej niż my zapłaciliśmy za naszą.

 

Co do Czajki, to nie bardzo rozumiem Twoje pytanie. Jakie problemy masz na myśli? Czy może myślisz, że czujemy jakieś "zapachy"? Muszę powiedzieć, że gdyby nie to, że kilka razy przejeżdżaliśmy w pobliżu tej oczyszczalni (też nie czuliśmy żadnych "zapachów"), nie wiedziałabym, że ona tam się znajduje.... A dzięki temu, że ona tam jest nie musimy mieć szamba (perspektywa "zapachów" przy jego opróżnianiu trochę mnie przerażała, no i kwestia finansowa...), udało nam się podłączyć do kanalizacji!!

 

Życzę Ci szybkiego pozwolenia na budowę, szybkich i dobrych budowlańców (koło mnie czyjaś budowa rośnie tak szybciutko, że aż miło popatrzeć..) i niekończończych się sił i zapału.

Pozdrawiam, Maria

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, którzy mają zamiar lub już budują, a może wybudowali i chcieliby podzielić się swoimi doświadczeniami.

 

Zapraszam do wymiany pogladów ma temat technologii i mozliwości zakupowych w lokalnych hurtowniach (Które są godne uwagi? Których unikać?) Gdzie kupujecie drewno? itp.

 

Intencją moją jest skupienie grupy z okolic powiatu legionowskiego, ale jeśli są inne propozycje to zapraszam.

 

W grupie siła.

:wink:

 

 

Witam serdecznie Grupę Chotomowską!!

 

Od ponad pół roku rozgladam się za działeczką i tak prawdę mówiąc to rozpatruję juz tylko dwie lokalizacje: Chotomów i Serock.

Do Serocka przekonuje szybki rozwój miasta, "dbałość" władz, infrastruktura techniczna- dostęp do wszystkich mediów orza częściowo cena działek. To co z pewnością odstrasza to jednak odległość od Warszawy (perspektywa codziennych dojazdów!!!)

Dlatego ponownie zaczynam bardziej interesować się Chotomowem i po sobotnim zwiedzaniu terenu byłem zaskoczony tempem zabudowy w porównaniu z tym co widziałem kilka miesięcy temu. Ale żeby nie przynudzać przejde do sedna mojej wizyty w Waszej Grupie a mianowicie będę wdzięczny za namiary na ładne działeczki o pow. 900-1200 w miarę rozsądnej cenie.

Dodatkowo był bym wdzięczny za informację jaki jest orientacyjny koszt uzbrojenia działki szczególnie gaz i woda? a moze macie jakies informacje w jakim kierunku jest planowane i rozwijać się będzie zaopatrzenie terenu w te dobrodziejstwa?- to może zacznę szukać najpierw w tych rejonach?

 

Będę wdzięczny za wszelkie informacje ktore pomoga mi podjąć ostateczna decyzję.

 

Pozdrawiam serdecznie

Piotrek

 

PS. szczególne pozdrowienia dla Alice, która już kiedyś przekazywała mi namiar na działeczki w Chotomowie!!! :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki PIOTREK :oops:

 

Sprawdź najpierw w gminie Jabłonna jak jest planem zagospodarowania przestrzennego.Podobnież teraz działki,na których kiedyś można było budować teraz nie ma takiej możliwości.

 

 

Kasia

 

 

Tak to prawda, stare plany sa juz nieaktualne ale czytałem gdzieś tutaj na forum, że nowe plany mają być gotowe do końca roku? Dzieki za informację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was:)) :lol: Dawno mnie nie było na forum, ale niestety bardzo dużo się działo.

W każdym razie kupiliśmy działkę na Kasztanowej :D i teraz zacznie się realne planowanie.

Mik99 jak Ci się udało sprzedać mieszkanie?? :o My już walczymy pół roku. Ludzie chcą, przychodzą, załatwiają kredyt, a potem nagle rezygnują zdziwieni, że za zaciągnięcie kredytu też trzeba zapłacić. Koszmar!!! :evil:

Tak czy inaczej zaczynamy załatwiać wszystkie pozwolenia i w przyszłym roku zaczynamy. Powiedzcie mi mili co myślicie o systemie Porotherm 44 albo 50?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Nusia :)) Sasiadko :) Usmialabym sie, gdyby sie okazalo, ze bedziemy mieszkac przez plot ;) Jak Ci sie podobala wlascicielka dzialek? wg mnie rzeczowa i mila babeczka :)

 

Co do Porothermu... my caly czas myslimy z czego budowac. O ile na poczatku koniecznie chcielismy wlasnie Porotherm 44 czy nawet 50 - teraz sklaniamy sie bardziej ku polskiej ceramice. Wiesz, reklama dzwignia handlu ale poczytaj sobie watki na temat Porothermu :)

 

Na pozwolenie sobie poczekam :( Nie macie jakiegos sposobu na kobiete z architektury poza daniem w lape? :-? Najpierw sciemniala, ze nie ma naszego wniosku, jak spytalam jakim cudem nie mogl dotrzec z kancelarii do niej do pokoju przez 1,5 tygodnia to sie cudem odnalazl :evil: Tylko podobno jestesmy 8 w kolejce bo teraz wszyscy przylaczaja gaz... jak skladalam wniosek to jej kolezanka mowila, ze maja martwy sezon... dzifne to wszystko... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawczyni jest fantastyczna:)) Bardzo fanie się z nią współpracowało.

Jeśli chodzi z czego budować to naczytałam się już trochę i powiem Ci, że teraz mam jeszcze większy mętlik w głowie. Na forum jest cały przegląd opini na temat każdego mozliwego systemu. Każdy ma swoich zwolenników i przeciwników i bądź tu mądry.

 

Jeśli chodzi o pozwolenie na budowę to jeszcze za wcześnie. Tydzień temu kupiliśmy działkę i jeszcze nie mieliśmy okazji spotkać się z panią z architektury. To przykre,że niczego w naszej smutnej rzeczywistości nie możemy załatwić bez łapówki albo kłótni.

 

Powiedz mi, kiedy chcecie się budować? Macie działkę w środku Kasztanowej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli uda mi sie zdobyc pozwolenie i temperatury na to pozwola (w co coraz bardziej watpie :() chcemy jeszcze w tym roku zrobic fundamenty. A reszta w przyszlym roku.

 

Dzialke mamy praktycznie na srodku Kasztanowej, po stronie nr 15 :) A z waszej dzialki to chyba ktos sie wycofal... jak kupowalismy swoja w sierpniu to podobno juz byla sprzedana :) Pani Kasia byla kiedys wicewojtem w Jablonnie - w bardzo wielu sprawach jest pomocna :)

 

A jak Ci sie podoba drewniany domek? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Olena Dobrze wszystkim znana Pani z legionowskiej architektury.... faktycznie stwarza wszystkim bez wyjatku problemy, ale tylko od nas zależy, czy ulegniemy presji? Ja zawsze powtarzam (głośno), że urzędnicy żyją z podatków, które płacimy wszyscy, więc nie widzę powodów by opłacać ich podwójnie. Wielu poradziło sobie z trudną i himeryczną osobą (ja dokomenty składałem przez 4 dni i nie ugiąłem się).

 

WAM też się uda! Nawiasem mówiąc jej mąż był do niedawna najdrozszym kierownikiem budowy, ale po budowie moejgo sąsiada wiem, że kiepski zniego majster.

 

2. Nusia jeśli to nie tajemnica to: jaka była cena za metr?

 

3. Porotherm ceramika, która ma najlepszy marketing w POLSCE, najwyższe ceny, które są niewspółmierne do jakości. To najkrótsza możliwa charakterysztyka. Wybiercie ceramikę innych producentów.

 

polecam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...