Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Chotomów Grupa


mik99

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Marpanku, "w Jabłonnie", nie "w Jabłonnej" :)

Też robiliśmy kiedyś (tuż po wprowadzeniu się) ten błąd, aż ktoś nas uświadomił, że "Jabłonna" odmienia się tak jak "Anna".

My też jesteśmy tuż przed odbiorem, tzn. zgłoszeniem zakończenia budowy: kompletujemy dokumenty. Czy ktoś do nas przyjedzie z Inspektoratu Nadzoru Budowlanego (to nie te same panie, które wydają pozwolenie na budowę!) - nie wiem.

 

Pozdrawiam i życzę miłego mieszkania w naszej wsi.

Maria

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich po tygodniowej nieobecności.

 

Dzisiaj do murowania kominów się zabrać musiałem (mam ich dwa i każdy o dodatkowe 2m podciągnąć trzeba), bo niebawem dekarzy będę u siebie gościł, a tu deszcz....

 

-kriss-: są mi potrzebne, zdzwonimy się wieczorem.

 

Olena: w niedzielę, a hydrofornię raczej w domu, ze względu na konieczność dokładnej izolacji termicznej i przeciwwilgociowej. Znalazłem nawet artykuł w Muratorze (chyba 2000r) opisujący w dokładny sposób taką podziemną hydrofornię.

 

peterka: polecam kontakt z hurtownią DPA Knauber na Kościuszki w Legionowie, młoda ekipa, dobre doradztwo, szybkie i bogate rabaty.

 

Nusia: wysłałem na prv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś z nowych klubowiczów planuje zakup wieźby do końca listopada?

jeżeli tak, to chętnie sie dołączę do zamówienia. Łatwiej liczyć na upust przy większej ilości.

 

czy ktoś orientował sie może ostatnio ile krokwina kosztuje. mi zaproponowali 560 /m3. oczywiście bez faktury. może ktoś wie gdzie taniej. na suszone nawet nie licze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś z nowych klubowiczów planuje zakup wieźby do końca listopada?

jeżeli tak, to chętnie sie dołączę do zamówienia. Łatwiej liczyć na upust przy większej ilości.

 

czy ktoś orientował sie może ostatnio ile krokwina kosztuje. mi zaproponowali 560 /m3. oczywiście bez faktury. może ktoś wie gdzie taniej. na suszone nawet nie licze.

 

Chętnie tylko ja potrzebuję w nowym roku! Mniej więcej połowa kwietnia, ale można już się zainteresować tematem.

 

Pozdrawiam

 

Krystian D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kriss, rozumię, że planujesz budowę na przyszły rok. Ja również, ale z dwóch powodów chcę kupic drzewo teraz.

I. drzewo ma podrożeć od przyszłego roku, poza tym w sezonie zawsze droższe

II. drzewo jak kupujesz to prosto z lasu, w ogóle nie jest suszone. Liczę, że jak sobie pół roku poleży to będzie lepiej niż jak położe takie mokre na dach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po dłuższym milczeniu!

 

Gregor2, kriss - też będę budował w przyszłym roku i chętnie kupiłbym drewno teraz. Czy jest możliwość kupienia drewna i przechowania w tartaku do marca/kwietnia?

 

Na razie mści się na mnie gapiostwo - czekam na warunki zabudowy w Jabłonnie. Jeszcze ponoć trzy miesiące - może wiecie, czy można to jakoś przyspiszyć (bez żadnych kopert, oczywiście)?

 

Czy można nawozić ziemię na działkę - celem podniesienia poziomu - bez pozwolenia na budowę?

 

Pozdrawiam,

 

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po dłuższym milczeniu!

 

Gregor2, kriss - też będę budował w przyszłym roku i chętnie kupiłbym drewno teraz. Czy jest możliwość kupienia drewna i przechowania w tartaku do marca/kwietnia?

 

Na razie mści się na mnie gapiostwo - czekam na warunki zabudowy w Jabłonnie. Jeszcze ponoć trzy miesiące - może wiecie, czy można to jakoś przyspiszyć (bez żadnych kopert, oczywiście)?

 

Czy można nawozić ziemię na działkę - celem podniesienia poziomu - bez pozwolenia na budowę?

 

Pozdrawiam,

 

Maciek

 

Maciek, ja bym nie zostawiał drzewa w tartaku. to już lepiej kupić na wiosnę czy lato bo i tak będzie mokre.

 

co do warunków zabudowy w Jabłonnie to Ci nie pomogę. ja mam ziemię rolną i buduję siedlisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zekam na warunki zabudowy w Jabłonnie. Jeszcze ponoć trzy miesiące - może wiecie, czy można to jakoś przyspiszyć (bez żadnych kopert, oczywiście)?

 

Niestety, mimo dobrych checi nie udało mi sie nic przyspieszyć, ale nie trwało to dłużej niż te nieszczęsne 3 miesiące.

 

Cierpliwości i pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olena, gotowe kolumny możesz kupić w Rembertowie, koło targu. Mają tam zakład produkujący prefabrykaty betonowe. Kolumny składają się z 5 elementów, które składasz na budowie i zalewasz betonem. Ja mam u siebie takie i jestem bardzo zadowolona.

Cena też jest przystępna. Oprócz kolumn mają też tralki i inne elementy do wystroju ogrodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olena, gotowe kolumny możesz kupić w Rembertowie, koło targu. Mają tam zakład produkujący prefabrykaty betonowe. Kolumny składają się z 5 elementów, które składasz na budowie i zalewasz betonem. Ja mam u siebie takie i jestem bardzo zadowolona.

Cena też jest przystępna. Oprócz kolumn mają też tralki i inne elementy do wystroju ogrodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sukcesem małym pochwalić się w końcu mogę, bo w niedzielę pracę skończyłem. Po dziesięciu dniach, w dwa swoje kominy z majstrem wymurowałem, a potem zaszalowałem, zazbroiłem i czapki na nich wylałem i otynkowałem... :p i w ostatniej chwilii, bo chyba prawdziwa zima idzie.

 

Dziękuję wszystkim, którzy odwiedzili mnie na placu budowy!

 

Teraz czekam na dekarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...