Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Chotomów Grupa


mik99

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witam wszystkich

Ostatnio coraz mniej wypowiedzi Więc aby ożywić naszš grupę zapraszam do dyskusji

Mam do was pytanie Z jakiego materiału robicie/planujecie/zrobiliœcie instalację CO , CW , wodnš? - plastik, stal, miedz?

Jaki kocioł wybraliœcie/planujecie i dlaczego?

Jakie grzejniki ?

Ile wyniósł/wyniesie koszt wykończenia w stosunku do stanu surowego?

Co byœcie zmienli/zmienicie/zmieniliœcie w waszych planach budowlanych?

Jakie korzyœci a jakie trudnoœci niesie kupowanie z innymi?

 

Dużo pytań... ale może będzie i dużo odpowiedzi... może zawišżš się nie tylko znajomoœci ale nowe przyjażnie lub "spółdzielnie"?

Zachęcam do pisania wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorzleg: nie dotarłem jeszcze do pytań jakie stawiasz. Mam na nie dwa miesiące.

 

Ale wstępnie: intalacje w miedzi, mam gaz więc kocioł gazowy jednofunkcyjny wiszący z zasobnikiem zrobię również podłogowe ogrzewanie Purmo/Kisan (jeszcze nie wiem); pozostałe grzejniki raczej Purmo. Stan surowy to z reguły 30% całej budowy w moim przypadku tak właśnie jest. Co do zmian to tylko jedno: na "etapie 0" wylałbym chudy beton.

 

Jednak na pewno opłaca się negocjować z dostawcami. Przy swoich zakupach zawsze podpieram się "naszą spóldzielnią" i warunki jakie uzyskuję są o wiele ciekawsze niż po wstępnych wycenach. Czasem piszę w swoich postach o takich "atrakcjach".

 

Aktualnie jestem na etapie rozmów z elektrykiem i zaraz potem zajmę się instalacjami, jeśli mógłbym pomóc to dzwoń na komórkę, bo na forum jestem incydentalnie.

 

z podrowieniami mik :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani budujący i wybudowani wypowiadajcie się proszę wg propozycji grzegorzleg , bo to bardzo może pomóc nam początkującym (czyt. raczkującym) w podejmowaniu decyzji. Wasze doświadczenia są na miarę złota :D Może powiecie ,że przecież jest dział "wymiana doświadczeń" , ale myślę sobie ,że może doświadczenia lokalne są cenniejsze , ponieważ łączy się to od razu z cenami w konkretnych hurtowniach i wykonawcami , których możemy sobie nawzajem polecać.

Przepraszam ,że może piszę o sprawach tak oczywistych , ale to dlatego ,że bardzo sobie cenię te dyskusje i nawet robię notatki kto co i z czego buduje , aby w stosownej chwili poprosić o wskazówki , numer telefonu itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja nie za wiele mogę na razie powiedzieć na tematy zaproponowane przez grzegorzleg.

Ale może tak nawiążę chociaż do kupowania :wink: Jak zaopatrywaliście się w materiały potrzebne na stan surowy? Na bieżąco? Kto mówił czego i ile przywieźć, kierownik budowy, majster? Czy jest możliwe sformułowanie całego zamówienia i zamówienie wszystkiego na raz na stan surowy w jednej hurtowni (duzo materiałów - duży rabat :)) i zwiezienie tego wszystkiego na działkę na samym początku budowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Pozdrowienia dla Wszystkich!

 

W nawiązaniu do postu Grzegorzleg'a:

-Instalacja c.w.u. i c.o. - Hepworth ( zrób to sam)

-Kocioł dwufunkcyjny Viessmann (vitopend) z możliwością podłączenia zasobnika c.w.u.

-Grzejniki - tych jeszcze nie zainstalowałem ale sądzę, że zdecyduję się na tanie, obojętnie jakiego producenta ( głównym źródłem ciepła jest kominek z dgp )

- w planach mam instalację paneli słonecznych do przygotowania c.w.u. i tam z konieczności instalacja będzie miedziana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, jakoś mi się wcześniej wysłało...

 

Wracając do sprawy,

 

koszt naszej inwestycji szacuję na ok. 1400 pln za metr kwadratowy przy czym na stan surowy, zamknięty przypada ok. 700 pln.

Na dzień dzisiejszy w odniesieniu do domu pozostały mi koszty instalacji gazowej, tynk zewnętrzny i kilka innych drobiazgów czyli metr kwadratowy podrożeje do ok.1500 pln.

Co do spółdzielni - współpraca może się opłacić tylko wszyscy muszą się odpowiednio "przyłożyć" do sprawy.

Jeżeli kogoś interesują szczegóły to śmiało... jak tylko mam dostęp do netu to zaglądam do forum.

 

Wszystkim tym, którzy są u wrót przygody budowania życzę wytrwałości. I jak w przyszłości zderzycie się z problemem to pamiętajcie, że nie musi być idealnie w 100%. Trzeba dać sobie i innym odrobinę luzu, wtedy będzie dobrze.

 

Starym Wyjadaczom Budowlanym życzę hektarów zielonej trawy, która sama się kosi. Szczelnych zbiorników na nieczystości płynne, które się nigdy nie zapełniają etc.

 

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przymierzam się do wszystkich instalacji

grzejniki stalowe typu "purmo"

instalacja kisan lub miedz-tu mam dylemat

kocioł jednofunkcyjny z zasobnikiem

Jeœli chodzi o wykonawcę to mam na oku takiego co prowadzi własnš hurtownię i obiecuje że wezmie tylko za robociznę a materiały spuœci nawet z cen fabrycznych

Jeœli będzie to usługa kompleksowa- np. kupięod niego wszelkie kafelki to również będš znaczšce upusty

Ano zobaczymy

Ja podobnie jak Mik99 mam ograniczony dostęp do netu więc piszę tu sporadycznie Zachcam Was do pisania - bo wykończenie to rozdział gdzie można poszukać największych oszczędnoœci

Pozdrowienia dla wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już uzupełniam swoje notatki :D

A co myślicie o fundamencie grzewczym legalett , zwłaszcza dla tych osób , które nie maja szczęścia mieć gazu z sieci? Trochę to kosztuje , ale za jednym zamachem mamy fundament , wszelkie izolacje, wylewki i ogrzewanie parteru. Nie potrzebny jest kocioł , ani grzejniki. Jeśli domek jest parterowy to zapewnione jest ogrzewanie całej powierzchni. Po lekturze wątku znajdującego się w "wymianie doświadczeń" zatytułowanego Legalett - doświadczenia mieszkańców stwierdzam , że nie wychodzi to tak strasznie drogo jak np pompa ciepła , a jest to ogrzewanie ekonomiczne. Problem się robi jeśli ktoś , tak jak ja planuje domek z użytkowym poddaszem :-?

Proszę o szczere wypowiedzi na ten temat. A może ktoś z Klubowiczów ma doświadczenia z legalettem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani serdecznie zapraszamy na spotkanie grupy warszawskiej, które odbędzie się 6 lutego (niedziela) w pubie Lolek na Polach Mokotowskich. Spotykamy się o godz. 14:00. Hasło: domek. Serdecznie zapraszamy wszystkich forumowiczów z rodzinami. Psy też mile widziane. W Lolku od godziny 15 - organizowane są konkury i gry dla dzieci.

 

opal

 

ps. dajcie znać w grupie warszawskiej kto będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rocky:

1. Zestawienie materiałów w moim przypadku zrobił mi mój kierownik budowy (profesjonalnie całkiem);

2. Zamówienie na materiały po kilku spotkaniach w lokalnych hurtowniach, złożyłem w najbardziej konkurencyjnej ( warto negocjować!!! Zaopatrywanie całej budowy to Twój AS);

3. Lepiej realizować systematycznie małe dostawy niż całe zamówienie na raz.

4. Drewno zamówiłem w tartaku też na profesjonalnie przygotowane zamówienie mojego kierownika.

5. Warto zapraszać P.H. z fabryk, gdzie produkowane są materiały na twój domek, bardzo chetnie doradzają....można uniknąc wielu błędów :wink:

 

powodzenia 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedzi na pytania grzegorzleg:

Instalacje raczej z plastiku - myślalem o "zrób-to-sam" Hepworth'cie, ale czy ja rzeczywiście sam będę to układał? Może lepiej :oops: nie... Do wody z miedzi jakoś nie mam przekonania.

Kociołek Ulrich Wandich 19 + zasobnik na CWU - bo mały, turbo, za rozsądne pieniądze i wszyscy użytkownicy chwalą a w razie czego (puk, puk) dystrybutor blisko.

Co do grzejników - ciągle nie wiem :o Purmo mi strasznie odradzają, ponoć jakość bardzo się zepsuła. Na dodatek potrzebuję do salonu dwóch kanałowych.

Co do kosztów - ciągle liczę.

Co się tyczy spółdzielni - generalnie jestem otwarty, z pewnością kupą można więcej urwać z ceny/warunków dostawy, ale zawsze może też trafić się jakiś nadgorliwiec, który, jak niżej podpisany pod koniec 2004 :oops:, "już się szykuje do zakupów" a gdy dochodzi do konkretów, okazuje się, że jednak jeszcze nie teraz... :oops: :oops: :oops:

 

Renatka, Legalett to naprawdę fajny pomysł, sam ciągle jeszcze nad nim myślę - ale z wykonaniem tego (i kosztami) wcale nie jest tak różowo. Widać to nawet w wątku, o którym wspominasz. Trzeba się dobrze zastanowić, czy nas stać na ten patent (nb. koszt licencji jest znaczącym elementem ceny) i pilnować wykonawstwa.

 

Pozdrawiam, Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wy o kotłach rozprawiacie a mi jeno w głowie ciągle projekt zjazdu zalega. a w sumie jego brak.

chyba w piątek pójdę na noże z Referatem Drogownictwa w Powiecie Legionowskim. Dziś przygotowuję sie od strony prawnej. już Kodeks Postępowania Administracyjnego przestudiowałem i mam zamiar w piątek złożyć skargę na opieszałość urzędników. mieli miesiąc czasu i nic nie zrobili. już kilka art. z ustawy mam przygotowanych :lol:

czy ktoś już z Szanownych Forumowiczów popstrykał sie z urzędasami?

a może z tymi z Powiatu?

wszelkie uwagi mile widziane.

 

Ślimak Maciek nie martw się, na pewno coś uda nam sie razem kupić :wink: wykoćzeniówka to otwarte pole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie pytań postawionych przez grzegorzleg i Rocky'ego:

1) instalację co, cw i wodną zrobiliśmy (tzn. zrobił ją własnoręcznie mój mąż) w systemie Hepworth, bo: jest to cały system, łatwy do samodzielnego wykonania, w obecnym mieszkaniu też mamy taki system i od 4 lat (choć to niewiele) działa bez zarzutu

2) piec mamy De Dietrich GTU 1203, bo: cichy, była dobra cena, dobry serwis, nasz znajomy użytkuje od ok. 1,5 roku (choc to też niedługo) i jest zadowolony

3) grzejniki Brugmann – rekomendowane przez Hepwort’a: przy zastosowaniu tych grzejników Hepworth daje 50 lat gwarancji na swój system

4) co do kosztów, to nie liczyliśmy ich w podziale na stan surowy i wykończenie. Mamy podliczone poszczególne elementy i całość.

 

Hurtownia zrobiła nam wg projektu wycenę materiałów na całą budowę, a potem majster kontaktował się z nimi i zamawiał to, co akurat było potrzebne. W przypadku, kiedy jego zamówienie przekroczyło wcześniej wyliczone ilości (zdarzyło się tak raz, bo zmieniliśmy coś w projekcie) dzwoniono do nas z hurtowni.

Możliwe jest zamówienie wszystkiego na raz w jednej hurtowni, ale niekoniecznie musi być to opłacalne. My np. z jednej hurtowni braliśmy Ytong, dachówkę, elementy ocieplenia wieńca, strop, a z innej: cegłę, drewno szalunkowe, cement, wapno, stal na zbrojenie stropu. W tej drugiej dostaliśmy lepsze ceny, a w przypadku stali mieli oni dłużyce 12m (przywoził to specjalny samochód), a w pierwszej tylko 4m (trzeba byłoby sztukować).

Co do zwiezienia wszystkiego na początku na budowę, to nie uważam tego za najlepszy pomysł z dwóch powodów: zagrożenie kradzieżą oraz niepotrzebne zamrożenie gotówki. U nas materiał dowozili w miarę potrzeb, a co zostało – zabierali z powrotem.

Pozdrawiam, Maria

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze dwa zdania na temat grzejników Brugmann z "kobiecego" punktu widzenia:

- nie podoba mi się ich biały kolor, bo jest taki jakiś żółtawy.... ale ponieważ nie planujemy pozostawiania białych ścian, nie jest to problemem;

- mają takie fajne zamocowanie do ściany, że można je odchylić i np. pomalować ścianę za grzejnikiem.

Maria

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...