Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Chotomów Grupa


mik99

Recommended Posts

ZBYCHU, nie znam Chotomowa ani Dąbrowy Chotomowskiej, ale muszę Cię zmartwić, że jedno z Twoich wymagań nie zostanie (przynajmniej w najbliższym czasie) spełnione: bliskość komunikacji miejskiej. Autobusy podmiejskie jeżdżą tylko przez Jabłonnę do Legionowa. Jednakże Chtomów "jest wyposażony" w komunikację prywatną, więc chyba nie jest źle :)

 

Pozdrawiam, Maria

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witajcie po długiej nieobecności :lol:

Sprzedalismy już mieszkanko, więc ruszamy z robotą :D . Wiosna, mam nadzieję, niebawem przyjdzie i zmobilizuje nas do działania.

Przez zimę mieliśmy czas, żeby się zastanowić nad technologią budowania i takimi tam podobnymi. Potrzebuję teraz kontaktu do dobrego architekta, który zrobi adaptację i naniesie małe zmiany na projekt. Kiedyś MIK99 pisałeś o sprawdzonym architekcie, możesz mi podać jego namiary? Jeśli macie kogoś sprawdzonego dajcie znać. Aaaa jeszcze geodeta!! Ktoś sprawdzony, solidny i rozsądnie się cenioniący.

Dziękuję Wam z góry.

 

Trzymajcie za nas kciuki

Powodzenia dla wszystkich:))) :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WIEWIÓRA, przyznam się, że nie bardzo rozumiem Twoje pytanie :oops:

"Jak obliczyć metr kwadratowy domu , bo przecież w planach nic nie ma na ten temat"

Jak to w planach nic nie ma :o przecież właśnie tam powinny być zarówno wszystkie wymiary jak i policzone powierzchnie..

A jeszcze co materiały budowlane mają do metrów kwadratowych domu? Ale pewnie czegoś nie nie rozumiem, albo użyłaś jakiegos skrótu myślowego :)

 

A propos spotkania w Muratorze, kto się wybiera? Z tego, co się zorientowałam, to:

1. mik99

2. Renatka

3. UKF (czyli my :) )

Bo tak sobie myślę, że w tłumie (w ubiegłym roku podobno było 150 osób) możemy się na siebie nie natknąć, a jak wiedzielibyśmy kto będzie to można się poszukać :D :D :D

 

Maria

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Faktycznie ,że trochę skróciłam :oops: chodzi mi o metry kwadratowe ścian,zewnętrznych . W planach mam pow. całk. i inne ale tego nie ma .Myślałam ,że facet od mat.bud. obliczy mi to ładnie i powie co i jak ,a on mi powiedział ile będzie kosztował metr ściany .Wszystko ładnie pięknie tylko ja nie wiem ile tych metrów mam :cry:

A tak przy okazji powiedzcie z czego budowaliście lub budujecie swoje domki?

Facio tak zachwalał porotherm, o innym materiale nawet słowa nie wspomniał ,na nasze pytania "a może coś innego? "- szybka odpowiedż na nie i żadnych konkretnych argumentów .Szczerze mówiąc trochę się zraziłam :cry: chyba miałam za duże wymagania co do tego spotkania :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UKF - no ładnie, tylko o tych uczestnikach spotkania wiesz? :o My też będziemy (w najgorszym razie ja będę sam)!

WIEWIORA - z różnych rzeczy ludzie budują. Z Porothermu, Ytonga, silikatów, Maxa - niektorzy nawet z betonowych płyt samodzielnie prefabrykowanych :-? (choć tego akurat nikt w okolicach Chotomowa chyba nie próbował). Lepiej nie szukaj wskazówek w tym wątku - jest na Wymianie doświadczeń mnóstwo wątków materiałowych, od bardzo bojowych ("dlaczego wyłącznie A, a nigdy B") po dosyć spokojne. Poczytaj w Dziennikach budowy - zdażają się ciekawe opisy praktyki stosowania różnych wyrobów. Każdy materiał ma plusy i minusy, z każdego dom będzie dobry, jeśli się go prawidłowo zbuduje. I (prawie) każdy będzie chwalił to, co sam wybrał 8) Zresztą - masz określone materiały w projekcie.

My chcemy na wiosnę wybudować się z Ytonga 40.

 

Pozdrawiam,

 

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Dzięki za szybką odpowiedż.Wiem,wiem masz rację ,

Najgorzej jak ktoś sam nie wie czego chce( to o mnie ) :wink:

Co do tryndu to chyba nie to a raczej wykorzystane możliwości wyboru ładnych działek z innych stron W-wy.

Jak kupowaliśmy naszą działeczkę parę lat temu to znajomi robili tak :o

dlaczego tu , przecież mozna tam gdzie więcej ludzi itd.

JA nie po to kupowałam działkę pod W-wą ,żeby ludzi oglądać ; mam ich pod dostatkiem teraz (mieszkam w bloku)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorzej jak ktoś sam nie wie czego chce( to o mnie ) :wink:

 

Ależ droga koleżanko :wink: myśmy też długo nie wiedzieli. A nawet mieliśmy zbyt wiele zachcianek wzajemnie sprzecznych. Po prostu musicie określić, co jest dla was ważne: tempo budowy; poczucie bezpieczeństwa dawane przez tradycyjną technologię; poczucie bezpieczeństwa dawane przez nowoczesną technologię; spokój, że wielowarstwowa ściana jest dobrze ocieplona; spokój, że w jednowarstwowej ścianie nikt wam żadnych niedoróbek pod ociepleniem nie ukrył - itp.itd.

Słowem - dopasujcie ofertę rynkową do waszych oczekiwań a wybór zweryfikujcie w rozmowach z tymi, którzy się z tego zbudowali.

 

Pozdrawiam,

 

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam

 

Witam serdecznie,

 

Szukam działki w Chotomowie lub Dąbrowie Chotomowskiej.

 

Wymagania:

- powierzchnia około 1000 m2

- najlepiej zadrzewiona (lub w okolicy lasu)

- z mediami - mogą być w drodze (im więcej dostępnych mediów tym lepiej :D)

- dobry dojazd

- blisko komunikacja miejska

 

Wiem, że to wysokie wymagania, ale może ktoś z Was wie cos na temat takiej działki na sprzedaż i może mi pomóc.

 

Bardzo liczę na Waszą pomoc :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbych- u

A co powiesz o wsi Skierdy???

 

Za pasem las, niedaleko glinianka i niestety tylko prąd do dyspozycji, no i cena przystępna.

 

Pozdrawiam

W domu zbudowanym na tej działce zamieszka dwoje starszych ludzi, więc usytuowanie działki jest bardzo ważne. Musi być blisko komunikacja.

 

W jakich cenach tam sa działki? Czy Ty tam budujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...