Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Chotomów Grupa


mik99

Recommended Posts

Tak , tak, pan Klejment na mnie też zrobił bardzo dobre wrażenie :) Podpisywaliśmy u niego akt notarialny.

 

Ślimak Maciek to Ty :) Tak podejrzewałam, ze to Ty tylko jakoś nie mogę skojarzyć, kiedy dawałam Ci namiary na elektryka (ma sie ta sklerozę... :oops: ) Znależliście się już?

 

Rocky bardo pilny ten hydraulik? Moja przyszła sąsiadka bardzo chwaliła swojego tylko jest mały problem - nie wiem kiedy będę w Chotomowie...

 

A w ogole.... kochani jesteście wszyscy :) Dziekuję za pocieszenia :) MUSI być dobrze, bo ten domek to spełnienie naszych marzeń :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

wojtekc - witaj w grupie !

 

 

Ja będę budował z ceramiki. Właśnie ogladam pustaki w okolicznych składach. W większości mają właśnie Plecewice oraz Łężany. Bardzo trudno "na oko" ocenić mi ich jakość. Widać, że jest trochę popękanych, pokruszonych, mają niejednolitą barwę. Na Plecewice w jednym ze składów mają właśnie promocję U220 za 1,81zł, Max za 1,93zł brutto, od tego jeszcze możliwe upusty.

Jakiś czas temu Alice z Chotomów Grupy wybierała ceramikę i zdecydowała się na Hadykówkę (dostępna od producenta lub w składzie To-Masz pod Piasecznem, aktualnie U220 za 2,22zł brutto). Miałem też okazję obejrzeć Hadykówkę i rzeczywiście prezentuje się lepiej.

 

Ja też po obejrzeniu pustaków u Alice zdecydowałam się na Hadykówkę, tylko że sprowadzałam od producenta-wyszło dużo taniej ok 40gr na sztuce.

Dom stoi w stanie surowym a ja jestem bardzo zadowolona. W palecie nie było praktycznie potłuczonych pustaków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też po obejrzeniu pustaków u Alice zdecydowałam się na Hadykówkę, tylko że sprowadzałam od producenta-wyszło dużo taniej ok 40gr na sztuce.

Dom stoi w stanie surowym a ja jestem bardzo zadowolona. W palecie nie było praktycznie potłuczonych pustaków.

 

Qurcze jak "Wy" to robicie?? Ja u producenta (Falbet) dostałem 5% + transport, a u dystrybutora 14% z transportem w cenie?? :wink:

I to w okresie przed 22% Vat, a dostawa pozostawia wiele do życzenia!! :(

Dodam że to od tego samego cennika!! :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rocky bardo pilny ten hydraulik? Moja przyszła sąsiadka bardzo chwaliła swojego tylko jest mały problem - nie wiem kiedy będę w Chotomowie...

Nie taki pilny, jeszcze mam trochę czasu, jeżeli ktoś jeszcze ma sprawdzonego hydraulika to bardzo proszę o namiary. Z góry dziękuję!

 

Ja też po obejrzeniu pustaków u Alice zdecydowałam się na Hadykówkę, tylko że sprowadzałam od producenta-wyszło dużo taniej ok 40gr na sztuce. Dom stoi w stanie surowym a ja jestem bardzo zadowolona. W palecie nie było praktycznie potłuczonych pustaków.

Jak wygląda kwestia transportu? Mają sztywny cennik czy coś jeszcze z nimi można wynegocjować? Czy pustaki na ściany działowe też od nich sprowadzałaś?

Minusem takiego sprowadzenia materiałów jest pewnie to, że trzeba dobrze obliczyć ilość, nie będzie miał kto zabrać niewykorzystanych palet, tak jak w przypadku okolicznych hurtowni. Ale też właśnie rozważam takie rozwiązanie.

 

A czy o pustakach z Plecewic słyszeliście jakieś negatywne opinie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem drodzy forumowicze!

Czy ktokolwiek z was zmuszony był zrobić dla banku operat szacunkowy na nieruchomość lub budowę?

Prawdopodobnie będę brał kredyt w banku który tego wymaga więc byłbym wdzięczny za wszelkie info - cena w waszym przypdku, ile to trwa, jakie dok. potrzebuje rzeczoznawca (wiem ze w L. i okolicach jest ich kliku), ew,. namiar na kogoś zaufanego.

 

Pozdrawiam, sonal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olena - nie przejmuj się sklerozą, to ja się tak grzebię (jest się tym Ślimakiem...) - wysyłałaś namiary mnie i Rocky'emu jeszcze w grudniu. Z elektrykiem się spotkaliśmy i sprawa się toczy :D

 

Poza tym dopisuję się do pytania sonala - być może operat czeka również mnie...

 

Pozdrawiam poranno-słonecznie!

 

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My robiliśmy wycenę działki dla banku i na podstawie tego doświadczenia radzę w konkretnym banku dowiedzieć sie, czy nie mają swojej listy rekomendowanych rzeczoznawców, bo jak inny zrobi coś nie tak w wycenie, to trzeba to uzupełniać, a to trwa....

Jakby były Wam potrzebne namiary na rzeczoznawcę, to chyba jeszcze znajdę gdzieś w papierzyskach....

 

Co do kosztorysu budowy, to my wypełnialiśmy taką tabelkę, którą dostaliśmy z banku i chyba podpisywał nam to kierownik budowy (nie jestem pewna :oops: , ale postaram się sprawdzić).

 

Z budowlanym pozdrowieniem,

Maria

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olena poprosze o namiary na priva!!!

 

fakt, z banku dostałem listę rzeczoznawców z woj. mazowieckiego, jest na niej kilka osob z legionowa, i chyba po jednym z jabłonny i chotomowa (więc to chyba ta sama, ale lepiej sprawdzić)

 

wczoraj byłem w W-wie u jednego rz. wytłumaczył mi co i jak a także pokazał owe operaty. To w sumie z 10 kartek do zrobienia mysle w tydzień albo szybciej. Podał cenę 700-1000 zł (człowiek z W-wy, liczę więc ze u miejscowego będzie taniej :wink: )

 

Dzis kupuję projekt :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zastanawiałem się co robić w weekend :wink:, a tu proszę:

Targi Budowlano – Instalacyjne Budowa Remont Dom Murator EXPO – VI edycja

Na pewno się wybiorę, prawdopodobnie w sobotę, może ktoś z Was też się wybiera?

 

Właśnie zauważyłem, że pojawił się post UKF powyżej.

UKF W Lolku to będzie takie ogólnomuratorowe spotkanie? W niedzielę na 14 raczej będzie nam trudno dotrzeć. Długo trwa takie spotkanie, dużo będzie osób?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swój setny post postanowiłam napisać w Naszym Klubie

 

Na spotkanie do Lolka sie nie wybieram , ponieważ :

1) jestem umówiona w Chotomowie z pewną bardzo sympatyczną osobą z naszego Klubu akurat w tym czasie

2) wolę bardziej kameralne spotkania z ludźmi , których już troszkę znam choćby z wypowiedzi na forum.

 

Pamiętam o kiełbaskach !!!

 

:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...