Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Chotomów Grupa


mik99

Recommended Posts

chyba praca wre na budowach bo nikt nipisze nowuch postów

 

 

To ja coś napiszę. Chciałbym się z Wami skonsultować odnośnie aktualnych cen. Powiedzcie jakie są ceny adaptacji projektu, stworzenie mapek do celów projektowych, wytyczenia działki. Zaproponowano mi takie ceny (odpowiednio) – 700, 700, 500. Proszę o pomoc.

 

pozdrawiam,

 

:cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Powiedzcie jakie są ceny adaptacji projektu, stworzenie mapek do celów projektowych, wytyczenia działki. Zaproponowano mi takie ceny (odpowiednio) – 700, 700, 500.

Cena 700zł za adaptację projektu (jakieś zmiany w projekcie?) obejmująca plan zagospodarowania działki (mapki oddzielnie) wydaje mi się najniższa z możliwych.

Mapki do celów projektowych za 700zł to raczej standard (600-800zł)(można próbować targowac się do 600zł jeżeli jest niewiele zmian w terenie do wprowadzenia na mapkę). W tej cenie dostaniez kilka sztuk, zastanów się ile egzemplarzy będziesz potrzebować, każdy następny niewiele więcej kosztuje. Nie jest tak, że 1 egz. mapki 150zł, a 4 egz. 600zł. Na mapkach będzie data i często w urzędach żądają, aby mapki były nie starsze niz 3 miesiące. Dlatego warto zastanowić się nad zrobieniem koniecznych projektów przyłączy (np. wody, gazu) w okresie, kiedy mapki zachowują ważność, a tym samym uchronić się od ponownego wydatku na mapki za jakiś czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie jestem na etapie pozwolenia na budowę to potrzebuję trzy egz. map (taki mi zeznawała Pani w Starostwie). Praktycznie już bym mógł złożyć papiery o pozwolenie, ale muszę czekać na ostateczne warunki zabudowy (podobno czekają na opinię konserwatora zabytków) - dziwna sprawa w okolicy nie ma nic co ma jakąkolwiek wartość historyczną.

 

Pozdr. :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak naprawde jestes na etapie oczekiwania na Warunki Zabudowy, które zresztą i tak muszą się wpierw uprawomocnić 8)

 

Ale ale... mik99 cos dawno się nie pokazywał

 

Chyba tak to wygląda. Dostałem tzw wstepne warunki zabudowy bez nadania numeru i podpisów urzędnika. Mam nadzieję że ostateczne warunki nie będą musiały się uprawomocnić i nie będę musiał czekać następnych 2 tygodni.

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D

jako ze sam dopiero co to przechodziłem wyjaśnię:

dostałeś projekt WZ ktory został wysłany do uzgodnień: do konserwatora zabytków oraz do zarządu melioracji i urz. wodnych w N.D. Maz. (zresztą tak masz chyba na rozdzielniku twojego egzemplarza. Po 2 tygodniach do gminy powinny wrócić pisma ze owe urzędy nie widzą przeszkód w twojej inwestycji. Po paru dniach pani z referatu sporządzi docelowe WZ które możesz odebrać osobiście. Kopie WZ zostną wysłane pocztą do włascicieli sasiednich działek ktorzy z kolei mają 14 dni od daty ich otrzymania na ew. wyrażenie sprzeciwu. Jesli nie zaczną bruździć to 14 dni po odbiorze przez gminę potwierdzenia z poczty ze listy polecone zostały dostarczone WZ stają sie prawomocne.

Jak więc widzisz troche to potrwa :D

 

Z tego co czytałem na forum wynika ze w zasadzie możesz złożyć wniosek o pozw. na budowe jeszcze przed uprawomocnieniem się WZ - tyle ze na pewno nie otrzymasz ich wcześniej

 

pozdrawiam i życze sukcesów

 

(dalszych sukcesów :wink: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rany jak ja się cieszę, że mnie to wszystko ominelo... :o Kupiłam dzialkę, która miała plan zagosopdarowania, wypis z planu dostalam po 2 dniach :) Ale w starostwie swoje przeszłam :evil:

 

Tak a propos geodetow... nie wiecie ile może kosztować powtórne wytyczenie granicy działki? Jeden kołeczek mi rozjeździli.... :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie czy FORUMOWICZ{ to brzmi dumnie} Ślimak Maciek

wystąpił o WZ jeśli tak to jaki jest rezultat na ten rejon w kturym macie swą działeczke "JEST TAM POPROSTU CUDNIE "

bo o ile się orjentuje {laik zemnie jest}to podobno są w tym rejonie problemy z uzyskaniem Pozw.na Budowę

pozdrawiamy WSZYSTKICH

ps. RENATKO wasza łąka wygląda PRZEŚLICZNIE zaraz po świcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno mnie tu nie było!!!

Jeśli ktoś jest zainteresowany to:

- Notariusz: pan Klejment

- Studniarz: (nazwiska nie pamiętam) tel 0-607-429-776

- Elektryk: p.Zieniewicz tel 0-600-337-938

- Wykopy:p.Dariusz Wojewoda tel 0-509-316-249

- Mat.Budowlane i beton: p.Janusz Pietruszka 0-604-413-474

- Architekt i kierownik budowy: p.Hanna Zawadzka tel 0-603-582-897

 

Wszystkie te osoby pracowały dla mnie, (i pracują nadal) są sprawdzone i z czystym sumieniem, mogę polecić.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak z innej beczki. Czy ktos z Was ma może ostatnio problemy z powiadomieniami o odpowiedziach na forum? Ja ich ostatnio nie dostaję, a jak dostałam dziś jedno to po kliknięciu w link dostałam komunikat, że ten temat już nie istnieje... :o. Obawiam się, ze moja poczta zaczyna świrowac ale co szkodzi zapytać jak to u Was wygląda? :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny, a macie włączoną opcję "śledź odpowiedzi w tym temacie"? Na dole, mały czerwony napis po lewej stronie. Jeśli widzicie "przestań śledzić..." - to znaczy, że śledzenie jest aktywne i nie dostajecie powiadomień z winy serwera Muratora. Jeśli jest: "śledź odpowiedzi..." - to dopiero trzeba włączyć :wink:

 

paweł i renia - ależ wy wcześnie siadacie przed ekranem :o Ja mam dłuższe przerwy, stąd, wybaczcie, nie odpowiedziałem na czas na priv.

 

WZ dostałem w dwa miesiące, w tym ok. 3 tygodni dyskutowania z Ref. Ładu Przestrzennego UG Jabłonna o dopuszczalnej szerokości elewacji frontowej. Tak to jest, jak się chce budować dom rozłożysty, a wokół same wysokie na niewielkiej powierzchni zabudowy. Ale jakoś wyszło, zwęzili nam projekt tylko o pół metra :evil: :evil: :evil: W sumie, biorąc pod uwagę powyższe problemy (wszytko załatwione porządnie, kulturalnie, acz z panią Kierownik Referatu trzeba rozmawiać dosyć stanowczo - tj. stanowczo bronić swoich racji) 2 miesiące na całość to nie jest źle.

 

Co do pozwolenia - złożyłem wniosek 4 kwietnia rano, odbiór - no dobra, miałem napisać dopiero z papierami przed sobą, ale skoro wywołujecie - za cztery godziny :D :D :D To też chyba rozsądny termin? :D :D :D

 

Czyli nie jest wcale tak źle - o ile, oczywiście, pamięta się, że urzędnik też człowiek, a nie głąb-twój wróg, jak niekiedy rozumuje kilku znajomych :roll: Traktujcie ich dobrze i oczekujcie tego samego. Żeby nie było wątpliwości: dobrze oznacza grzecznie i sympatycznie, a nie: czekoladki, uniżoność czy koperty. Płacą im za to, co mają dla nas zrobić - jeśli zapamiętają nas sympatycznie, może posiedzą w pracy te 10 min. dłużej, żeby było gotowe na rano, skoro nam zależy? :wink:

 

I dzięki za zachwyty nad naszą okolicą. Nam też się podoba :lol: :lol: :lol:

 

Pozdrawiam wszystkich,

 

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek, jaki masz formalnie status gruntowy dzialki? jak sadze w KW/rejestrze gruntówstoi napisane ze to grunt rolny? czy w takim przypadku skladajac wniosek o pozwolenie na budowe musiales zlozyc gdzies wpierw wniosek o wylaczenie gruntu z uzytków rolnych??? (czy jak to się tam nazywa)

to samo pytanie do innych o ile mieli taką sytuację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...