Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

płyta fundamentowa legarett - zbrojenie


Gość kapoczta

Recommended Posts

Gość kapoczta

Mam pytanie odnośnie wykonania płyty fundamentowej. Wymieniona firma ze względu na koszty odpada więc musze to wykonać samodzielnie.

 

Z materiałów otrzymanych wiem ze składa się z 3x 15 cm - żwiru,styropianu i betonu b20 zbrojonego dwoma warstwami siatki w odległości 10cm. W innych dyskusjach doczytałem że dodatkowo ludzie dozbrajają wokoło płytę - czy to konieczne. U mnie płyta ma być pod parterowym domem z lekkim dachem z gontów.

 

Skąd wziąć dystanse pozwalające na uniesienie pierwszej warstwy siatki nad styropian i dodatkowo zachowanie odstępu 10cm od drugiej warstwy ?

 

Czy dowiązanie rur pex 16x2 (ogrzewanie podłogowe) do dolnej siatki nie jest zbyt ryzykowne? W końcu przy betonowaniu robotnicy będą chodzili po wierzchniej siatce - czy to nie uszkodzi rury pex ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Kapoczta

Polecam przeczytanie najpierw tych dwóch wątków na temat płyt fundamentowych i fundamentu grzewczego Legalett:

http://forum.muratordom.pl/plyta-fundamentowa,t20852.htm

http://forum.muratordom.pl/legalett-doswiaczenia-mieszkancow,t32400.htm

Z tego co napisałeś interesuje Ciebie raczej sama płyta fundamentowa. Po przeczytaniu pierwszego wątku będziesz miał pewien obraz tego, co przed Tobą.

Fundament grzewczy Legalett także możesz sam wykonać... :)

Powodzenia, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kapoczta

obliczenia oczywiście będą jednak zastanawiam się dlaczego w Niemczech robi sie płytę poprzez danie 2x siatki w jednym kawałku u nas natomiast 1x siatka na całości i opaska pod ścianami nośnymi w postaci 4x10mm pręty?

 

Czy nie dałoby się zastąpić tej opaski pod ścianami nośnymi drugą warstwą siatki - wykonanie jest znacznie łatwiejsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obliczenia oczywiście będą jednak zastanawiam się dlaczego w Niemczech robi sie płytę poprzez danie 2x siatki w jednym kawałku u nas natomiast 1x siatka na całości i opaska pod ścianami nośnymi w postaci 4x10mm pręty?

 

 

skąd ten wniosek? Ile płyt w polsce widziałeś ile w niemczach ze tak to genrealizujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...