Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

zawor termostatyczny w grzejniku


Magda i Marek

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 86
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

A ja mam taki problem z termostatem, że jak przy 2 stopniach na plusie na zewnątrz otworzę okno to mi tzw. zwora czy jak ją tam zwał puszcza grzejnik na full! :( Byłem w Spółdzielni ale koleś mówi że tak ma być aby nie zamarzło jak wyjadę na dłużej a ktoś w zimie wybije mi szybę... Debil jeden! PRZY DWÓCH STOPNIACH + NA ZEWNĄTRZ ????!!!! Ni jak nie chcą gnoje tego naprawić...:( Termostat najprostszy - manualny Danofss. Wiecie co tam pokręcić aby było ok? Może to to kryzowanie o którym czytałem wyżej? Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam taki problem z termostatem, że jak przy 2 stopniach na plusie na zewnątrz otworzę okno to mi tzw. zwora czy jak ją tam zwał puszcza grzejnik na full! :( Byłem w Spółdzielni ale koleś mówi że tak ma być aby nie zamarzło jak wyjadę na dłużej a ktoś w zimie wybije mi szybę... Debil jeden! PRZY DWÓCH STOPNIACH + NA ZEWNĄTRZ ????!!!! Ni jak nie chcą gnoje tego naprawić...:( Termostat najprostszy - manualny Danofss. Wiecie co tam pokręcić aby było ok? Może to to kryzowanie o którym czytałem wyżej? Pozdrawiam.

kogo to w tych spółdzielniach zatrudniają.... :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawne???? To znaczy, że inne mam zepsute bo w takich samych warunkach nie grzeją na full??? Co Ty mówisz?!:/ Jak może być poprawne przy dodatniej temp. NA ZEWNĄTRZ????? Przy głowicy musiało być ok 5 st. na plusie a Ty mi mówisz, że poprawne????

Dobra, nie ważne.... Czy da sie zrobić tak aby ten termostat działał NIE POPRAWNIE, tak jak reszta? Inaczej będę musiał wąchać gotującą sie kapustę na bigos przy + 2 st. na zewnątrz, bo nie będę mógł otworzyć okna w kuchni ! I to jest POPRAWNE???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra to może jeszcze raz. Głowica termostatyczna przy grzejniku ma za zadanie utrzymać zadaną temperaturę w pomieszczeniu. Nie jest skalowana w stopniach Celsiusza ale umówmy się że jest (w uproszczeniu można to przyjąć). Temperatura, którą głowica mierzy to temperatura opływającego ją powietrza. Jej odległość od grzejnika, i okna ma duży wpływ na jej pracę.

 

Jeśli w owej kuchni po otwarciu okna zimne powietrze (nie ważne czy to 2 stopnie czy nawet 15 ) opływa głowice (po ludzku wieje bezpośrednio na nią) to głowica ustawiona na 22 stopnie otworzy grzejnik na maksa bo pomiar wykazuje zbyt niską temperaturę pomieszczenia (jest to błąd pomiaru wynikający z błędu metody). Głowica zachowuje się ZUPEŁNIE POPRAWNIE !. Działa i jest sprawna. Za to jest źle umiejscowiona względem okna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra to może jeszcze raz. Głowica termostatyczna przy grzejniku ma za zadanie utrzymać zadaną temperaturę w pomieszczeniu. Nie jest skalowana w stopniach Celsiusza ale umówmy się że jest (w uproszczeniu można to przyjąć). Temperatura, którą głowica mierzy to temperatura opływającego ją powietrza. Jej odległość od grzejnika, i okna ma duży wpływ na jej pracę.

 

Jeśli w owej kuchni po otwarciu okna zimne powietrze (nie ważne czy to 2 stopnie czy nawet 15 ) opływa głowice (po ludzku wieje bezpośrednio na nią) to głowica ustawiona na 22 stopnie otworzy grzejnik na maksa bo pomiar wykazuje zbyt niską temperaturę pomieszczenia (jest to błąd pomiaru wynikający z błędu metody). Głowica zachowuje się ZUPEŁNIE POPRAWNIE !. Działa i jest sprawna. Za to jest źle umiejscowiona względem okna

I dlatego można również kupić głowicę z kapilarą i można ją zamocować nawet 2-3m od głowicy :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla jasności: podczas wietrzenia termostat ustawiony był oczywiście na "0". Nie wiem ile st. C to jest "0" dla tej głowicy bo to nie żadna elektroniczna tylko jak pisałem prosta - z podziałką na pokrętle termostatu od "0" do " IIII". Że jest źle umieszczona to sie domyślam, bo dokładnie pod częścią okna którą otwieram. Ale tutaj każdy tak ma i im sie nie włącza! Poza tym tak jak pisałem - to nie jest normalne aby przy dodatniej temperaturze dawała przepływ na maxa. Musi być jakoś źle skalibrowana, czy coś... I tu właśnie po raz 3 powtarzam pytanie: czy można ją jakoś ustawić aby puszczała dopiero przy dużo niższej temperaturze? Nie mówię tu oczywiście o ustawieniu pokrętła termostatu na minimum, tylko o dodatkowej regulacji w samym zaworze. Raz przyszedł koleś,odkręcił termostat (to pokrętło z podziałką) i grzebał coś przy samym zaworze. Tam też było coś do kręcenia z jakąś skalą. Ale to nic nie pomogło. Może się nie znał. Więc jak, da się?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Gnoi" nie odszczekam bo jakbyś uważnie czytał to nie znalazłbyś w moich postach tego słowa.

"Debila" też nie bo:

 

po 1.: na pewno nie miał racji, że głowica przy temp.+5 ma się włączyć bo "zamarzną mi kaloryfery" więc wszystko jest ok i tak ma być. Debil jeden!

 

po 2.: trudno aby mi ktoś wybił okno na powiedzmy 10 piętrze ;) i to akurat w zimie, przy dużych mrozach jak mnie nie będzie miesiąc w domu...Kretyn!

Jak powiedziałem że podpiszę oświadczenie, że pokryję koszty awarii w takim bloku gdyby to sie jakimś cudem u mnie stało, tylko niech mi ustawią tą głowicę na niższą "temperaturę krytyczną" to powiedział, że tak nie da rady. No palant normalnie..:/

 

i wreszcie po 3: nie bo z Twojego ostatniego posta wynika, że jest to do zrobienia tylko temu leniwemu debilowi nie chciało się dupy ruszyć ze swojego ciepłego kantorka aby to naprawić! :/

 

No, to tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie głowicę da się regulować (większość z nich) ale zakres jest na tyle wąski, że można owe "0" przesuwać chyba między 17 a 20 stopni. Co za tym idzie dmuchanie powietrza o temperaturze 16 stopni spowoduje otwarcie zaworu. Można by zgadywać, że przy temperaturze na zewnątrz 10 stopni i bezpośrednim nadmuchu na głowicę otworzy się ona na maksa i będzie to zupełnie prawidłowe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No według mnie to nie jest prawidłowe. Kto to wymyślił ???? Rozumiem tą ochronę przed mrozem i pękającymi rurami tak jak było 28 lat temu w stanie wojennym, ale skąd ta tak wysoka granica??? 10 stopni i na maksa ma się otworzyć? Dlaczego? Czemu ma to służyć?? Ktos tu dał ciała wymyślając takie działanie głowicy... Czyli co, nie mogę mieć w domu zimno, tak aby mi sie głowica nie włączyła ale żeby nie zamarzły kaloryfery? Np tak 8 st.? Nie wolno tak? Co za bezsens...! A co z wietrzeniem mieszkania, nie mówię już w zimie ale na wiosnę i jesień też jeśli mówimy o temp + 10 ???? Wolno wietrzyć tylko w lecie? Paranoja jakaś..! Albo przez cały rok tyle, że albo ze stratami na ogrzewaniu, albo ze szmatami owiniętymi na termostatach i na to jeszcze folia aluminiowa (mam tak teraz w kuchni i nie zawsze pomaga) Ludzie! Mamy przecież XXI wiek!!! Coś tu jest nie tak z temperaturą otwarcia....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można wietrzyć. Od tego jest położenie oznaczone płatkiem śniegu albo innym badziewiem o podobnym znaczeniu logotypicznym. Wtedy zawór jest zamknięty i głowica fizycznie go nie jest w stanie otworzyć. Natomiast samą zasadę działania głowicy wymyślili ludzie, którzy mieli o niebo większe pojęcie o sterowaniu i regulacji niż ty. Co więcej jako automatyk mogę ci powiedzieć że to rozwiązanie jest bardzo mądre i genialne w swojej prostocie.

10 stopni i na maksa ma się otworzyć? Dlaczego? Czemu ma to służyć?? Ktos tu dał ciała wymyślając takie działanie głowicy... Czyli co, nie mogę mieć w domu zimno

 

Tak bo jak żeś se ustawił że chcesz 19 stopni to co się dziwisz że sterownik nie zgadza się z 10 stopniami. Jakby ci ukradli 10 tysięcy to też byś stwierdził że głupek chce je dla ciebie odzyskać.

 

Zresztą tłumaczenie nie ma sensu. Poczytaj tutaj to będziesz wiedział skađ ten "bezsens" http://pl.wikipedia.org/wiki/Regulator_PID

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ups... rzeczywiście napisałem.... Ale myślałem że napisał tylko kolega:

 

No jak to kogo? Debili i gnojów :cry:

 

Przepraszam więc że posądziłem Cię o pobieżne czytanie a wynika z tego, że sam pobieżnie przeczytałem mimo, że sam napisałem ;)

 

A co do gnoi to też nie odszczekam z powodów przytoczonych przy "debilach"

 

A co Cie to tak oburza tak na marginesie? Masz wujka hydraulika w ząbkowickiej Spółdzielni czy co? A może sam pełnisz taką funkcję gdzie indziej? Więc żeby nie było to pisałem TYLKO O GNOJACH I DEBILACH w naszej Spółdzielni a nie we wszystkich w całej Polsce!!!

Gdybyś owijał szmatami termostat aby wywietrzyć przez 5 min. kuchnię otwierając okno też byś tak pisał....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można wietrzyć. Od tego jest położenie oznaczone płatkiem śniegu albo innym badziewiem o podobnym znaczeniu logotypicznym. Wtedy zawór jest zamknięty i głowica fizycznie go nie jest w stanie otworzyć. Natomiast samą zasadę działania głowicy wymyślili ludzie, którzy mieli o niebo większe pojęcie o sterowaniu i regulacji niż ty. Co więcej jako automatyk mogę ci powiedzieć że to rozwiązanie jest bardzo mądre i genialne w swojej prostocie.
10 stopni i na maksa ma się otworzyć? Dlaczego? Czemu ma to służyć?? Ktos tu dał ciała wymyślając takie działanie głowicy... Czyli co, nie mogę mieć w domu zimno

 

Tak bo jak żeś se ustawił że chcesz 19 stopni to co się dziwisz że sterownik nie zgadza się z 10 stopniami. Jakby ci ukradli 10 tysięcy to też byś stwierdził że głupek chce je dla ciebie odzyskać.

 

Zresztą tłumaczenie nie ma sensu. Poczytaj tutaj to będziesz wiedział skađ ten "bezsens" http://pl.wikipedia.org/wiki/Regulator_PID

 

Kolego....co Ty wypisujesz??? Przecież tłumacze już kolejny raz że włącza mi przy dodatniej na zewnątrz gdy wietrzę i pokrętło termostatu jest właśnie ustawione NA TEN WŁAŚNIE PŁATEK ŚNIEGU czy tez jak kto woli na "0" !!! Szmatami musze owijać i tak nie pomaga!!! A spółdzielczy hydraulik mi pieprzy, że jest ok!!! :evil: :evil: :evil:

Że termostat to genialne rozwiązanie to wiem, ale tylko w wypadku 3 szt. z 4 które posiadam- te się nie otwierają na maksa przy + 10 !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie lubię jak jakiś paprak obraża innych, samemu mając gówniane pojęcie o sprawie

 

robert.k nie masz racji- głowice,a na pewno te "oznaczone płatkiem śniegu albo innym badziewiem o podobnym znaczeniu logotypicznym" nie mają całkowitego zamknięcia, ruszą w temp ok 10st C, o ile dobrze pamiętam

 

a tu dla wszechwiedzącego w temacie gnoi i debila, parę zdań z WT

5. W budynku zasilanym z sieci ciepłowniczej oraz w budynku z własnym (indywidualnym) źródłem ciepła na olej opałowy, paliwo gazowe lub energię elektryczną, regulatory dopływu ciepła do grzejników powinny działać automatycznie, w zależności od zmian temperatury wewnętrznej w pomieszczeniach, w których są zainstalowane. Wymaganie to nie dotyczy budynków jednorodzinnych, mieszkalnych w zabudowie zagrodowej i rekreacji indywidualnej, a także poszczególnych mieszkań oraz lokali użytkowych wyposażonych we własne instalacje ogrzewcze.

6. Urządzenia, o których mowa w ust. 5, powinny umożliwiać użytkownikom uzyskanie w pomieszczeniach temperatury niższej od obliczeniowej, przy czym nie niższej niż 16°C w pomieszczeniach o temperaturze obliczeniowej 20°C i wyższej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barbossa....nie odszczekam i tak ;) Ponownie powtórzę: nie wkurzyłbyś się siedząc z gośćmi przy owinietych szmatami termostatach???? Człowieku!!!

Z tego WT wynika, że co? Nie wolno mi w domu mieć mniej niż 16??? A jak bym chciał to musze za to zapłacić zbędnym ogrzewaniem, tak? To jest mądre???? A pytam jeszcze po raz kolejny: co z codziennym wietrzeniem pomieszczeń przez 3/4 roku ????????? Co z myciem okien ??? Jakaś paranoja normalnie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...