Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wkład kominkowy 2 szyby, szczelny, czysta szyba-jest taki ?


Lgrzechu

Recommended Posts

Witam. Od dłuższego czasu szukam wkładu kominkowego z dwoma szybami na przestzał ( vis a vis ). Podstawowe kryteria:

-powietrzny

-design nowoczesny, prosty bez udziwnień, rzeźbień, itp.,

-dwie szyby otwierane na boki ( rezygnuję z unoszenia do góry- bo dodatkowy koszt),

-z prawdziwym doprowadzeniem powietrza z zewnątrz , wkład szczelny ( rekuperator),

-z efektywnym systemem czystej szyby ( nie tylko na papierze )

-szerokość wkładu 600-800 mm.

Kupie coś takiego w cenie do 7.000zł ?

Może ktoś coś konkretnego doradzić bo juz zwatpiłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie rzeczy to tylko w erze ! :wink:

 

tak... to ile trzeba dołożyć...skoro sie wypowiadasz to podaj konkretny model spełniajacy podane warunki z ceną.

 

Arysto który spełnia wg danych katalogowych podane wyżej warunki można kupić za 4600zł. Zatem czy kwota ok.7000zł jest taka nierealna za inny sprawdzony wkład jeśli rezygnuje sie z wodotrysków typu unoszone do góry drzwi....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niech się kominakrze wypowiedzą (Forest do tablicy :wink: )

ale wydaje mi się że szyby na przestarzał strasznie obniżą temp spalania we wkładzie i bedziesz miał idelany system "czarna szyba"

 

Plan trochę inny. Po to dwie szyby bym mógł ładować drewno od pomieszczenia gospodarczego ( od frontu salon, z tyłu pomieszczenie wygospodarowane na skład drewna pod szerokimi schodami/klatka schodowa zamknięta drzwiami . Tył kominka może byc od środka przysłonięty szamotem/wermikulitem. W Arysto w tej samej cenie moga na zamówienie zastapić tylną szybę blachą kotłową i dospawać odpowiednie uchwyty pod płytki wermikulitu. Pierwotnie planowałem szamot ale może okazać się za ciężki na ruchome drzwiczki. Myślę że jakoś można przeżyć szamot po bokach i tył w wermikulicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...