Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

SzaroCzarnaNagaJama


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Antracyt chyba, najciemniejszy z próbnika. To chyba najlepszy z moich wyborów, do większej komory nawet blacha piekarnikowa się na dnie mieści. Garów brudnych cała fura się mieści i chowa. A mniejsza komora jako ociekacz czasami mi służy.

a masz moze namiar na jakis sprawdzony sklep Na allegro jest tylko 1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie mam teraz ciśnienie na "tanio" cóż kasa jak to kasa, zawsze jej mało, ale coś tam by się jeszcze znalazło, ale jakąś taką mam ambicję, żeby fajne rzeczy wynajdywać za śmieszne pieniądze, taki trend mi się zrodził. ;)

 

A widzisz, Ty masz to dopiero teraz a u mnie to proces ciagły :D Ja juz chyba nie potrafię isć do sklepu i kupić rzecz z półki. Zawsze myślę, jakie to proste, ze samemu mozna zrobić, że inaczej, ciekawiej....taniej :D Też wykańczałam z bardzo ograniczonym budżetem i wiem co to znaczy. Żałuję tylko, że wielu spraw nie przemyslałam, że nie miałam czasu. I co tu kryć, bałam się, słuchałam zachowawczych podszeptów innych. Na pewne rzeczy się uparłam i są to rozwiazania, z których jestem do tej pory najbardziej zadowolona :) Dlatego bardzo cenię taką inicjatywę i pomysłowość u innych. A drzwi są świetne z tymi klamkami. Dziś wstawiłabym je u siebie na całej górze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie zlewu

Przypomniałam sobie, że jak kupowałam to nie było go w żadnym sklepie ani u dystrybutora, dopiero ściągali go z Niemiec, u dystrybutora cena ok 2K, w sklepach(które i tak ściągały go przez tego dystrybutora) nawet za 1,5K. Mówili, że jest nietypowy i na stanie takich raczej nie trzymają więc podzwoń zanim zamówisz, albo zamawiaj szybko jeśli Cię terminy gonią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wielką przyjemnością ogląda się kolejne pomieszczenia Waszego domku :) Oczywiście najbardziej zachwyca łazienka, potem kuchnia ! Jednym słowem rewelacja !

 

Również chciałabym u siebie betonową podłogę. napisz proszę jaki jest jej koszt, czy to może być zwykła maszynowa posadzka czy musi być jakaś specjalna i co to za impregnat, że błyszczy takim półmatem. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

No zaimponowałaś mi tymi drzwiami!!! Ja czekałam 16 tyg. na festivale ze stolarki Wołomin, poczym okazało się, że się nie doczekam, bo stolalarka zbankrutowała. Kupowałam od faceta na allegro, bo 15% taniej... Czekam na zwrot zaliczki (2 tyś) już trzeci tydzień, ale pan chyba jednak nie zamierza oddać mi mojej kasy. Pieniędzy pewnie szybko nie odzyskam, a bez drzwi ciężko się żyje. U Ciebie te simple prezentują się nieziemsko!!! Okazuje się jednak, że można mieć coś fajnego za małą kasę. W obecnej sytuacji nie będę chyba czekać, aż jaśniepan zwróci mi pieniądze, tylko polecę zamówić Twoje simple. Powiedz mi jeszcze jak długo na nie czekałaś?

Aaaa, muszę dodać, ze cały dom prezentuje się boosssko! Pod wrażeniem jestem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miało być 4tyg, a wyszło chyba 6, no jakoś tak miesiąc z kawałkiem, dokładnie nie pamiętam. Zdecydowanie nie 16 tyg.

W wątku wnętrzarskim dałam namiar na piękne białe drzwi, droższe(dostałam wycenę na kilka modeli), na pewno termin oczekiwania też dłuższy (tak mi się kojarzy).

Ale można znaleźć coś fajnego przeszklonego, bo simple mają ramki przy szybkach, co u mnie dyskwalifikuje drzwi, a przeszklenia by mi się przydały.

 

proszę bardzo

 

http://www.puertassanrafael.com/

zakładka Laquered

 

Dopini, a tak z ciekawości ile za festivale z ościeżnicą wychodzi?

Edytowane przez e-mól
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że w domu nic się nie dzieje, w wątku się nie udzielam, a Wy kochani nie dajecie mu jakoś umrzeć poczułam się zobowiązana i co nieco poumieszczam.

Może kuchnia jako pierwsza.

Kuchnia nie jest pozbawiona wad, założenie było takie fornir jednolicie przez wszystkie szafki miał iść, pierwsza myśl projektowa, która determinowała każdą późniejszą decyzję, układ szafek itd.

No i co życie zgotowało, studio kuchnię robi przeprowadzka przeciąga się niemiłosiernie, nie mamy gdzie mieszkać dzieci do szkoły nie chodzą bo do dziadków musieliśmy się przeprowadzić, a Pan ze studia dzwoni, że forniru takiego długiego nie znalazł i musi posztukować. Do tej pory jak patrzę na fronty to nie mogę odżałować, ale wyjścia nie miałam i odpuściłam.

:(

 

Wygląda to tak:

http://lh4.ggpht.com/_jdUb2qEpdVs/TB25JfRdZ2I/AAAAAAAAEZQ/8VBajUf2Xr8/s800/DSC_8148.JPG

 

http://lh5.ggpht.com/_jdUb2qEpdVs/TB25M3uIALI/AAAAAAAAEZ0/7HDI4qOv1o8/s800/DSC_8149.JPG

 

Nie przewidziałam, że narożnik będzie wyglądał w ten sposób, razi mnie to, taki misz-masz słojowy:

http://lh6.ggpht.com/_jdUb2qEpdVs/TB25ElY6_xI/AAAAAAAAEZE/3cD_2WdUoVg/s800/DSC_8147.JPG

No i ta bruzda/uchwyt na drzwiczkach dolnych jest inwencją własną stolarza, miały być pełne drzwiczki, a on uznał, że tak będzie lepiej.

Ech.

Jesteśmy ugadani, że jak się nie przyzwyczaję to zrobi nowe, ale wtedy już fornir może całkiem inaczej wyglądać, wrrr.

No i fakt, że dość wygodne są te podchwyty, no ale nie ja to wymyśliłam i miało być inaczej.

 

Zostaje mi taka opcja: nakleić czarne szkło na te drzwiczki i jedną płaszczyznę narożnika, o tak:

http://lh3.ggpht.com/_jdUb2qEpdVs/TB2-I7Cq03I/AAAAAAAAEa4/X3joUsf6880/DSC_8146z%20czrnym.jpg

 

No ale są tego cztery wady:

-Szkło na froncie szafki wiszącej jest oszlifowane w taki sposób, że jest tam dość ostry narożnik, nie uszkodził się jeszcze nikt, ale na dole szafka jest bardziej używana i sięgają do niej dzieciaki.

-Szkło na sprzęcie AGD ma różne odcienie czerni, słabo to dla mnie wygląda (odpuściłam wymianę, bo jak ja ustalę i to wysyłkowo, czy nowy front jest bardziej czarny czy taki sam)No i nie wiadomo jaki odcień będzie na domawianych frontach.

-Paćkalność szkła znacznie większa niż forniru.

-No i ostatecznie skończy się chyba na czarnym granicie na blacie i fornir będzie fajniej wyglądał i niż wszystko czarne, zwłaszcza gdy odcienie się nie będą zgadzać i wyjda mi 3-4 kolory czarnego w jednym kącie.

 

Jeszcze połączenie piekarnika i mikrofali nie wyszło szałowo jest tam listewka z naklejonym kawałkiem szkła żeby szczelinę zakryć, ale perfekcyjnie to nie wygląda, różne szlify, szerokość trochę się różni i inne subtelne detale, które pewnie tylko ja widzę.

 

No to chyba na tyle o kuchni.

Edytowane przez e-mól
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może nakleić na każdą szufladę czarne szkło, zostaną widoczne dębowe bruzdy, a blat zrobić dębowy?

Z kamieniem mam taki problem że będzie trzeba zrobić łączenia, pewnie będzie mnie to raziło, a w drewnie można tak zrobić, że nic nie będzie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak dla mnie to fornir wygląda super!

nic bym tam nie naklejała.

 

prawda jest taka, że i tak się przyzwyczaisz (my mamy kuchnię półtora roku i na rzeczy, za które chciałam stolarzowi rozwalić głowę łopatą i poprawić grabiami, już nie zwracam uwagi).

a bylismy tak wsciekli na niedoróbki, ze planowalismy kuchnię po roku zmienic. tak samo, jak stół. czas mija i znajduję lepsze pomysly na wydanie kilkudziesięciu tysięcy. moze na razie to zostaw, a zmienisz sobie za jakis czas.

chociaz piszesz, ze stolarz sklonny dokonac zmian jak Tobie sie nie podoba, wiec kuj żelazo póki gorące?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...